Strefa Kibica w Domu Podhalan

Już w tą niedzielę Strefa Kibica w Domu Podhalan na dwóch ekranach.

Rozpoczęcie godz. o 12: 00 w południe.

Zapraszamy.

 

 

 

 

 

„Co słychać wśród Podhalan” od 24 czerwca 2018 r.

Piknik Koła Harklowa.

Koło Nr 25 Parafii Harklowa serdecznie zaprasza Podhalan i całą Polonię na piknik, który odbędzie się w niedzielę 24 czerwca br. w Country Lane Woods przy 95th St. Palos Hills. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 12: 00 w południe. Kuchnia gwarantuje smaczne jedzenie, zimne napoje, a dla dzieci przewidziano gry i zabawy, loteria fantowa. Kapela góralska i muzyka do tańca umili nam czas. Przyjdźcie z całymi rodzinami, będzie wesoło.

Zaprasza prezeska Wiesława Kula wraz całym zarządem.

 

Zaproszenie na coroczny Piknik Koła Nr 81 Bustryk

Zarząd Koła Nr 81Bustryk serdecznie zaprasza całą Polonię i brać góralską, sympatyków, Bustrycanów na PIKNIK w Slovenian Catholic Mission przy14246 Main st. Lemont Il. Piknik rozpocznie się Mszą św. w niedzielę 24 czerwca 2018r. o godz. 12.30 po południu.

Mszę św. odprawi kapelan Koła ks. Paweł Komperda, za żywych członków koła oraz za zmarłych: Władysław Styrczula Maśniak, Józef Korkosz, Stanisław Pająk i Helena Jarosz, oraz dziękczynna.

Zapewniamy obficie zaopatrzoną kuchnię i zimne napoje.

Występ zespołu działającego przy kole Bustryk „Wiyrchy” kier. i inst. Andrzej Nędza i zastępca kier. / inst. Wojciech Jarosz, inst. Zofia Cichórz.

Dla dzieci balon oraz wiele innych atrakcji.

Będą również konkursy i niespodzianki oraz bogata loteria fantowa.

TV Sponsor głównej nagrody - Chicago Cars US: Gosia i Artur Chruscik oraz Wojtek D. Zabawa przy zespole „Mańcorz i Zubek Band” i góralskiej muzyce.

Bacówka –Wojciech Jarosz – Rejniorz 

Ludwisarz- Stanisław Kulawiak.

Konkurs i pokaz układania „klapnioków i kop” (jak na Podhalu).

Po informację proszę dzwonić: (773) 443-8575.

(lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Dochód z pikniku przeznaczamy na cele charytatywne.

Anna Zalińska wraz z całym zarządem 

 

Koło Nr 41 Wróblówka serdecznie zaprasza wszystkich członków koła i wszystkich sympatyków wsi Wróblówka oraz wszystkie bratnie koła ZPPA na uroczysty odpust

pod Patronem Św. Jana Chrzciciela. Rozpoczynamy uroczystą Mszą

Świętą w niedzielę 24 czerwca br. o godz. 11: 00 przed południem

Msza odprawiona będzie w intencji wszystkich członków koła oraz za wszystkich zmarłych członków koła. Po uroczystej Mszy Świętej zapraszamy wszystkich na Piknik. Serwować będziemy smaczne jadło a dla spragnionych zimne piwo. Będzie bogata loteria fantowa dla dorosłych, a dla dzieci hot dogs, lody i różne atrakcje i niespodzianki.

Miejsce Spotkania: Forest Preserve District of Cook County

Buffalo Woods- South Grove #4 przy 87st. za Kean Ave

Wszystkich serdecznie zaprasza Zarząd Kola Wróblówka wraz z Prezesem

Franciszkiem Bielańskim.

Po więcej informacji prosimy dzwonić do prezesa 705 218-4792 

 

Odpust Skrzypniański

Koło Nr 69 Skrzypne serdecznie zaprasza na coroczny Odpust Skrzypniański, który odbędzie się w niedzielę 24 czerwca 2018 roku w kościele Św. Alberta Wielkiego w Burbank. Uroczysta msza św. o godz. 1: 30 po południu z udziałem kapeli góralskiej z Maruszyny. Po mszy św. zapraszamy na odpustowy poczęstunek w sali pod kościołem.

Pyszny obiad zapewni sala bankietowa Lone Tree Manor. Będą także zakąski, słodki stół, zimne i ciepłe napoje. Spotkanie odpustowe muzyką oprawi kapela góralska i DJ.

Dla dzieci mnóstwo atrakcji - zabawa z clownem, baloniki i inne rozrywki.

Zapraszamy wszystkich członków Koła Nr 69 Skrzypne z rodzinami, członków Związku Podhalan, przyjaciół i sympatyków naszego koła.

Zarząd Koła Nr 69 Skrzypne Prezeska - Czesława Wojdyła.

 

Piknik Koła Nr 27 Witów.

Zarząd Koła Nr 27 Witów serdecznie zaprasza wszystkich Witowian, przyjaciół Koła, ZG ZPPA, Podhalan i Polonie na Piknik, który odbędzie się w niedziele 24 czerwca br. do Red Gate Woods, Lemont Il 60439. Piknik rozpocznie się Mszą Św. w intencji wszystkich Witowian i przyjaciół Kola o godz. 12: 00 w południe. Po Mszy Św. zapraszamy do wspólnej zabawy dla dzieci i dorosłych, smacznie zaopatrzona kuchnia, zimne napoje, bogata loteria fantowa oraz wiele więcej.

Serdecznie zaprasza Zarząd Koła wraz z Prezesem Józefem Giewontem.

 

Klub Babia Góra Koło Nr 48 zaprasza w niedziele 24 czerwca 2018 do Merrillville, IN na Odpust Orawski.  Msza święta odbędzie się o godz. 12: 00 w południe w kościele MB Częstochowskiej przy 5755 Pennsylvania St. Merrillville, IN 46410.  

Mszę świętą dziękczynną w 25-lecie kapłaństwa odprawi Ks. Jan Karlak, proboszcz parafii Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu.

Po Mszy zapraszamy na piknik. W programie:

  • występ zespołu Orawa
  • smaczne jedzenie z polowej kuchni
  • napoje chłodzące
  • gry i zabawy dla dzieci
  • rozgrywki sportowe

Zapraszamy wszystkich Orawian i sympatyków Orawy!

  

„Co słychać wśród Podhalan” od 17 czerwca 2018 r.

Szkółka Pieśni i Tańca przy ZG ZPPA serdecznie zaprasza

Szkółka Pieśni i Tańca przy ZG ZPPA serdecznie zaprasza na piknik w niedzielę 17 czerwca 2018 r. w ogrodach Ojców Cystersów pw. Matki Bożej Matki Kościoła ”Kościół na Górce” przy 116 Hilton St. Willow Springs. Piknik rozpoczniemy mszą świętą w kościele o godz. 12: 00 w południe a po mszy będzie czekało na wszystkich smaczne jedzenie, zimne napoje, zimne piwo, bogata loteria fantowa, atrakcje i zabawy dla dzieci. Występ dzieci ze ”Szkółki” oraz super zabawa z Mańcorz/Zubek Band.

Po więcej informacji proszę dzwonić do Ania 773-895-9327 lub Ela 773-934-4035.

Syćkik pjyknie pytomy!

Bożena Mąka z zarządem ”Szkółki”

 

Koło Nr 2 Nowy Targ im Władysława Orkana, zaprasza na piknik w niedzielę 17 czerwca br. do Schiller Woods, Irving Park i Cumberland Lota  # 11

Rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 11: 00 rano. Gwarantujemy pyszne góralskie jadło i zimne piwo. Atrakcje oraz zabawy dla dzieci i dorosłych.  Bogata loteria fantowa

Oprawa muzyczna DJ Leszek

Po więcej informacji dzwonić do Pawła 1773-744-5452 albo Staszka 1773-294-0475

Zapraszamy serdecznie. 

Anna Komperda Prezes wraz z Zarządem

 

KOŁO SZAFLARY DZIEŃ OJCA

Zarząd Koła Nr 24 Szaflary serdecznie zaprasza na „Dzień Ojca” w niedzielę 17 czerwca br. do Alpine Banquets (u Kosów). Msza św. o godz. 10: 30 przed południem. Program artystyczny w wykonaniu zespołu „Mali Szaflarzanie”. Każdy Ojciec otrzyma bilet na loterię ZPPA Motoru QUAD. Donacja $35.00 dorośli, $15.00 dzieci od 7-14 lat, poniżej 7 lat bezpłatnie. W tym pełny obiad, słodki stół. Po rezerwacje prosimy dzwonić 773) 593-2773.

Zapraszamy.