Zarząd Główny ZPPA

 serdecznie zaprasza na coroczne obchody

 Dnia Generała Kazimierza Pułaskiego.

 Uroczystości odbędą się w sobotę 3 marca 2018 roku o godz. 10: 00 rano w Domu Podhalan - 4808 S Archer Ave, Chicago,

a także w ogrodach Domu Podhalan, gdzie znajduje się najstarsze popiersie

Gen. Kazimierza Pułaskiego.

W programie wystąpią harcerze ze szkoły im ks. Stanisława Cholewińskiego

 oraz dzieci ze Szkółki Pieśni i Tańca przy ZPPA.

Zapraszamy do udziału w tej uroczystości oddając hołd bohaterowi obojga narodów.

Zapraszamy członków ZPPA, przedstawicieli Konsulatu RP w Chicago, kapelanów, przedstawicieli organizacji polonijnych, młodzież szkol polskich, nauczycieli.

 

Wydział Podhalanek im. Heleny Marusarz serdecznie zaprasza na zebranie sprawozdawczo wyborcze, które odbędzie się w sobotę 3 marca o godz. 3: 00 po południu w Domu Podhalan. Zapraszamy wszystkie członkinie i młodzież podhalańską oraz nowe osoby, które by chciały się zapisać w szeregi Podhalanek.

Prosimy o liczne przybycie. Stroje regionalne mile widziane –będą robione zdjęcia.

Po informacje prosimy dzwonić:

 (773) 964 -0841, lub (773) 715- 3886

Za zarząd Wydziału Podhalanek

Prezeska Maria Gocał.

 

Zaproszenie na Bankiet Komitetu Edukacji ZPPA

 

Zarząd Komitetu Edukacji ZPPA serdecznie zaprasza na uroczysty Bankiet Stypendialny, który odbędzie się w niedzielę 4 marca o godz. 3: 00 po południu w Domu Podhalan.

Zapraszamy: Zarząd Główny ZPPA oraz Dyrekcję, przedstawicieli Kół ZPPA, przedstawicieli organizacji Polonijnych, studentki i studentów, którzy dotychczas otrzymali stypendia od Komitetu Edukacji.

Zapraszamy również wszystkich donatorów, którzy ofiarnie wspierają Fundusz Stypendialny ZPPA.

W programie występ artystyczny, obiad, oraz wręczenie stypendiów.

Wręczenie stypendiów jest osobliwą uroczystością ukazującą humanitarną działalność ZPPA, realizowaną również przez Komitet Edukacji ZPPA.

Na Uroczystym Bankiecie Stypendialnym spotkamy się z ludźmi, którzy z głębi serca pomagają młodzieży studiującej pochodzenia podhalańskiego realizować swoje życiowe plany, ukończyć studia i stać się wykształconymi obywatelami USA.

Donacja $ 45. od osoby.

Po rezerwacje i zakup biletów prosimy dzwonić do: wiceprzewodniczącej Komitetu Edukacji ZPPA Anny Zalińskiej tel. (773) 443 – 8575

Na Bankiecie będzie można zakupić Pamiętnik „30 lecie Komitetu Edukacji ZPPA”

Stanisław Zagata-Przewodniczący Prezydium Komitetu Edukacji

 

Zarząd Kola Nr 37 Gron Leśnica serdecznie zaprasza na zebranie sprawozdawczo - wyborcze, które odbędzie się w niedziele 4 marca br. w Domu Podhalan o godz. 2: 00 po południu. W programie zebrania: sprawozdanie z działalności kola w roku ubiegłym, plany na ten rok i wybory nowego Zarządu Kola.

W imieniu prezesa Wiesława Wilczka

Serdecznie zapraszamy.

 

Prezes Koła Nr 42 Białka Tatrzańska, wraz z Zarządem, serdecznie zaprasza wszystkich białczan - członków koła, niezrzeszonych oraz Białczańską młodzież chętną do zapisania się do koła na zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w niedziele 4 marca 2018 r., w Domu Podhalan (duża sala) o godzinie 3: 00 po południu.

W programie podsumowanie działalności koła w ubiegłym roku, wybór nowego zarządu, oraz omówienie ważnych wydarzeń w nadchodzącym roku.

Po zebraniu będzie podany obiad. Prosimy o punktualne i niezawodne przybycie.

Prosimy o przybycie w strojach regionalnych.

Prezes Koła Marian Łukaszczyk wraz z zarządem

 

Zarząd Koła Nr 53 Parafii Klikuszowa zaprasza członków koła i wszystkich parafian zainteresowanych działalnością w naszej wspólnocie podhalańskiej na zebranie sprawozdawczo wyborcze, które odbędzie się w niedziele 4 marca br. o godz. 3: 00 po południu w Domu Podhalan. Po sprawozdaniu z działalności koła na rok 2017 i wyborze zarządu, podany zostanie smaczny obiad.

W imieniu zarządu zaprasza prezes Krzysztof Żółtek.

Spotkanie z Ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem

Zarząd Główny ZPPA

Prezes Józef Cikowski.

W imieniu Ojców Cystersów serdecznie zapraszamy członków ZPPA

na uroczystą mszę św. z udziałem:

 Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza

która odbędzie się w poniedziałek 5 marca 2018 o godz. 7.00 wieczorem

w Kościele ''Na Górce'' w Willow Springs.

Zarząd Główny ZPPA serdecznie zaprasza do udziału poczty sztandarowe oraz Górali w strojach regionalnych.

Po mszy św w sali pod kościołem odbędzie się spotkanie

 z ks Kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

ZAPRASZAMY.

 

Droga Krzyżowa ulicami Burbank

Związek Podhalan w Północnej Ameryce oraz Duszpasterze z parafii Świętego Alberta Wielkiego w Burbank i St. Louis de Montfort zapraszają do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Burbank w sobotę 10 marca 2018r. Rozpoczęcie o godz.7: 00 wieczorem z pod budynku Tobin Elementary School przy 85 Str. i Ridgeland. Zapraszamy wszystkich: Zarząd Główny Związku Podhalan, przedstawicieli Kół ZPPA ze sztandarami, przedstawicieli organizacji Polonijnych, młodzież i starszych w strojach regionalnych, grupy muzyczne. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów, pochodni i świec. Wspólnie publicznie wyznajmy nasza wiarę.

Droga Krzyżowa zakończy się adoracją krzyża i Mszą Św. w kościele Świętego Alberta Wielkiego w Burbank

Zapraszamy.

  

Zarząd Koła Nr 24 Szaflary serdecznie zaprasza na zebranie sprawozdawczo – wyborcze, które odbędzie się w sobotę 10 marca 2018r. o godz. 6: 00 wieczorem w Domu Podhalan. Zapraszamy wszystkich członków oraz chętnych do wpisania się do koła. W programie zebrania sprawozdanie z działalności za rok 2017 oraz wybór Nowego Zarządu. Po zebraniu podany będzie obiad, prosimy o punktualne przybycie.

Za Zarząd Koła Nr 24 Szaflary Prezes Katarzyna Kalata.

 

Zarząd Kola Nr. 43 Chochołów zawiadamia i zaprasza wszystkich członków, mieszkańców wsi Chochołowa i Koniówki, i także młodzież - chętnych i znajomych, którzy by chcieli zapisać się do naszego kola na zebranie sprawozdawczo wyborcze, które odbędzie się w niedziele 11 marca br. o godz. 3: 00 po południu w Domu Podhalan. Prosimy o niezawodne i punktualne przybycie, za co z góry dziękujemy. Ponieważ mamy bardzo dużo ważnych spraw do omówienia.

Po zebraniu będzie podany smaczny obiad.

Zaprasza zarząd Kola Nr. 43 Chochołów wraz z prezesem Stanisławem Kruczak

 

Zarząd Koła Nr. 68 Gliczarów Górny „Wierchowianie „ serdecznie zaprasza wszystkich Gliczarowian, przyjaciół, sympatyków i chętnych do wstąpienia w nasze szeregi na Msze Św. w intencji żywych i zmarłych członków koła w niedziele 11 marca br. w kościele Św. Kamila przy 5426 S Lockwood Ave, Chicago o godz.10: 30 rano.

Po Mszy św. zapraszamy na zebranie sprawozdawczo-wyborcze do Domu Podhalan.

W programie podsumowanie działalności za rok 2017,wybory nowego zarządu oraz omówienie ważnych wydarzeń w 2018 r Po zebraniu będzie podany obiad. Stroje regionalne miłe widziane

Za zarząd Prezes Stanisław Skupień..

 

„Józefinki Muzykanckie”

Zarząd Główny i Komitet Imprez przy Związku Podhalan w Północnej Ameryce zapraszają na ''Józefinki Muzykanckie", które odbędą się w niedzielę 18 marca br. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 12: 30 po południu w Kościele św. Józefa przy 7240 W 57th St, Summit.  Msza św. odprawiona będzie za żywych i zmarłych muzykantów zapraszamy zespoły, wszystkich muzykantów, oraz ich rodziny, poczty sztandarowe i całą Polonię. Po Mszy świętej zapraszamy na „Posiady”, do Domu Podhalan.

Po informacje dzwonić: ( (708) 269 0479

Wiceprezes d/s kultury Zdzisław Dorula

 

ZMARLI MUZYKANCI ZPPA

Karol Stoch Waka, Józef Krzysiak, Stanisław Tatar, Franciszek Kwak, Andrzej Barnaś, Jan Krzysiak, Jan Guziak, Stanisław Habas, Józef Kowalkowski, Józef Kwak, Jan Łuszczek, Franciszek Kowalkowski, Andrzej Kieta, Bronisław Kieta, Ferdynant Błażeńczyk, Andrzej Mąka, Stanisław Suchecki, Jan Stoch, Józef Bafia, Andrzej Wróbel, Stanisław Bafia, Józef Styrczula, Władysław Zarycki, Józef Strzelba, Jan Rol, Jan Laski, Józef Lassak, Andrzej Lassak, Jan Gromada, Aniela Gromada, Stanisław Suchecki,

Władysław Szczechowicz, Jan Komperda, Stanisław Długopolski, Stanisław Kubański, Franciszek Kieta, Józef Topór, Jan Tylka, Franciszek Chowaniec, Józef Karwaczka, Władysław Czubiak, Władysław Toczek, Józef Leśnicki, Stanisław Janik, Dominik Zajączkowski, Andrzej Kowalkowski, Krzysztof Harbuz, Grzegorz Mszal, Paweł Zwijacz, Michał Grele, Bartłomiej Stanek, Józef Ratułowski, Jan Fudala, Józef Tylka, Władysław Styrczula Maśniak, Stanisław Dziadkowiec, Włodzimierz Żarski, Józef Korkosz, Stanisław Pająk i Leszek Szczech, Jan Mulica, Ludwik Gawron.

 

Zarząd Kola Nr 75 Dział zaprasza i informuje zebraniu sprawozdawczo-wyborczym w niedziele 18 marca br. o godz. 2: 00 po południu do Domu Podhalan. Zachęcamy nowych członków do działalności w naszym kole liczymy również na młode pokolenie Podhalan. Mamy wiele ważnych spraw do omówienia. Po zebraniu będzie podany obiad.

W imieniu zarządu kola Prezes Stefan Dziąba.

 

Zarząd Koła Nr 40 Biały Dunajec im. Andrzeja Skupnia Florka zaprasza wszystkich członków, Białodunajczan oraz wszystkich chętnych wstąpienia do Koła na zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w sobotę 24 marca br. w Domu Podhalan. Rozpoczynamy o 6: 00 wieczorem, w programie zebrania: sprawozdanie za rok ubiegły

Omawianie nowych spraw na nadchodzący rok, wybory nowego zarządu, zaprzysiężenie nowych członków. Prosimy o liczne i punktualne przybycie.

Z poważaniem Prezes Jan Król wraz z zarządem.

 

Kalendarz Polonijny - Obchody 100 lecia Niepodległości.

Związek Podhalan w Północnej Ameryce.

 

 

 1. 13 Kwiecień 2018 r

    Obchody kolejnej rocznicy Katynia i katastrofy smoleńskiej - pod tablicą smoleńską w ogrodach Domu Podhalan.

   

 1. 19 Sierpień 2018 r

     Uroczysta msza św. za Ojczyznę w Munster Indiana w Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej wraz z Ojcami Karmelitami.

     Po mszy św.

     '' Droga do wolności'' - program z udziałem zespołów Związku Podhalan - Szkółka Pieśni i Tańca i Siumni.  A także z udziałem uczniów ze szkoły polskiej w Munster Ind.

     ( To coroczna msza św. odpustowa, która gromadzi 2 - 3 tysiące osób)

 

 1. 10 i 11 listopada 2018 r

    XXXVI Festiwal ''Na góralską Nutę'' - w tym roku poświęcony 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

    Program przygotują wytypowane zespoły - niepodległościowy montaż słowno - muzyczny - przedstawiony w pierwszym i drugim dniu festiwalu

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń w ZPPA na Rok 2018

 

4).  3 Marzec - Pułaski Day

5) 4 marzec - Komitet Edukacji - rozdanie stypendiów.

6) 11 marzec - Dzień Skupienia

7) 18 marzec - Józefinki Muzykanckie

8) 24 marzec - Droga Krzyżowa

9) 30 marzec - Rezurekcja

10) 8 kwiecień - Msza Podhalańska - święconka - WYBÓR ZBÓJNIKA

11) 13 kwiecień - 78 rocznica Katynia i 8 rocznica Smoleńska (zebranie dyrekcji)

12) 21 kwiecień - Bal Królowej

13) 5 maja - Parada 3 Maja

14) 20 maja - Recital poetycki św. Jan Paweł II - majówka.

15) 10 czerwiec - Piknik ZPPA

16) 11 - 12 sierpnia - Pielgrzymka piesza.

17) 19 sierpnia - Odpust Podhalański.

18) 23 września - Wybór Królowej ZPPA

19) 21 Październik - Konkurs Par Tanecznych

20) 27 Październik.    - Różaniec ulicami miasta

21) 10 - 11 Listopad - Festiwal na Góralską Nutę. 

 

 

 

Zaproszenia, artykuły i ogłoszenia polonijne:

 

 

Cele i zadania Komitetu Edukacji przy ZPPA.

 

Komitet Edukacji przy ZPPA realizuje ważne, ambitne i również zaszczytne plany Związku Podhalan PA dotyczące wychowania oraz wykształcenia młodego pokolenia Amerykanów polskiego pochodzenia w duchu umiłowania swojej Ojczyzny - Ameryki i Ojczyzny swoich Ojców - Polski.

Komitet Edukacji gorąco i aktywnie wspiera ZPPA w wychowaniu młodzieży o korzeniach podhalańskich w poczuciu obowiązku przyjmowania odpowiedzialności za krzewienie i rozwijanie na Ziemi Waszyngtona, jakże bogatego i wspaniałego dziedzictwa kulturowego; duchowego i materialnego Ludu Podhala.

Komitet Edukacji pragnie jak najlepiej wywiązać się z konstytucyjnych obowiązków i oczekiwań Zarządu Głównego, Dyrekcji oraz wszystkich członków ZPPA.

Do obowiązków KE zapisanych w Konstytucji ZP w Północnej Ameryce należy „wypracowanie funduszy na działalność w sferze pomocy młodzieży podhalańskiej potrzebującej wsparcia podczas nauki na wyższych uczelniach, a działającej i wyróżniającej się swoją postawą tak w szkole, jak i w organizacji”.

Aby działalność KE w zakresie gromadzenia funduszu stypendialnego przyniosła lepsze rezultaty został powołany Patronat Funduszu Stypendialnego.

Honorowym Patronem Funduszu Stypendialnego jest osoba, która na konto „Funduszu” przekazuje donację w wysokości od $ 100 wzwyż.

Patronem – osoba przekazująca od $ 50 - $ 100

Roczna składka członkowska wynosi $ 25.

Czeki prosimy wystawić: "Polish Highlanders Educational Co" i wysłać na adres: 

Komitet Edukacji ZPPA

4808 S. Archer Ave

Chicago IL 60632

Komitet Edukacji zwraca się do Zarządu Głównego i Dyrekcji, do Zarządów Kół oraz wszystkich członków ZPPA a także wszystkich braci Górali, jak również do Polonii i organizacji polonijnych z gorącą prośbą o szczere poparcie naszej działalności.

Serdecznie zachęcamy członków ZPPA do wstępowania w poczet członków Komitetu Edukacji ZPPA. O swojej działalności KE na bieżąco informuje ZG i Dyrekcję ZPPA a w najbliższej przyszłości będzie informować dostępne mu programy radiowe, prasę polonijną i internet. Liczymy na zrozumienie i szczere poparcie naszych działań.

Z góry dziękujemy za przychylne załatwienie naszej prośby.

Po informację prosimy dzwonić do wiceprzewodniczącej K. E. Anny Zalińskiej tel: (773). 443 -8575

Z poważaniem Zarząd Komitetu Edukacji przy ZPPA.

Stanisław Zagata –Przewodniczący Prezydium Komitetu Edukacji ZPPA

 

Opłatek Klubu Babia Góra

4 lutego 2018 w sali bankietowej Crystal Grand w Lemont odbył się Opłatek Klubu Babia Góra. Prezes Anna Palenik przywitała gości, a wspólne kolędowanie rozpoczął zespół dziecięcy Orawa pod kierownictwem Marii i Alka Jazowskich.  Przygrywała im muzyka orawska w składzie: Jurek Mszal, Janusz Jazowski, Artur Jazowski, Bartek Kucek i Krzysztof Kucek.

Księża kapelani - Ks. Krzysztof Paluch oraz Ks. Józef Zuziak poświęcili opłatki i składaliśmy sobie życzenia.

W czasie spotkania opłatkowego została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na organizację charytatywną “You Can Be My Angel”, która zajmuje się pomocą chorym na raka dzieciom.

Zaszczycili nas także swoją obecnością przedstawiciele ZG ZPPA: Józef Cikowski, Stanisław Sarna, Zofia Bobak - Ustupska, Maria Skiba oraz Królowa Związku Podhalan - Karolina Nowobilska. Po ich kolędowaniu, na ręce prezesa, przekazaliśmy donację na pomoc przy zakupie nowej działki dla Związku Podhalan.

Nasza Prezes Anna Palenik z Zarządem pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy upiekli chleb, ciasta, przygotowali sałatki, przekąski oraz owoce. Stoły aż uginały się od pyszności!

Słowa uznania należą się dzieciom z naszego zespołu Orawa za śpiewy i taniec, muzykantom za granie i instruktorom za przygotowanie całej oprawy artystycznej wieczoru.

Dziękujemy Wam wszystkim, którzy byliście obecni na naszym Opłatku za wspólne kolędowanie i zabawę, za Wasze hojne i życzliwe serca. Życzymy Wam na cały 2018 rok zdrowia, błogosławieństwa Bożego, aby nikogo z Was nie zabrakło na naszej kolejnej imprezie.

Trzymajmy się razem!

 

Wielki Post - czas refleksji, zadumania, rekolekcji.

Rekolekcje Podhalańskie w kościele Sacred Heart w Palos Hills.

 

Na zaproszenie Zarządu Głównego i dzięki staraniom prezesa ZPPA Józefa Cikowskiego, w dniach 16, 17 i 18 lutego 2018 r, parafianie kościoła Sacred Heart, a także członkowie Związku Podhalan w Ameryce mogli uczestniczyć w Rekolekcjach Podhalańskich, które wygłosił ks prof. Władysław Zarębczan, góral z Gronkowa, który przybył do Palos Hills z Polski. Ks Władysław przez wiele lat swoją posługę kapłańską sprawował w Rzymie. Przez wiele lat organizował Rekolekcje Podhalańskie w Rzymie, na które zjeżdżali się górale rozproszeni po całym świecie.

W tym roku rekolekcje odbyły się na ziemi amerykańskiej, dzięki uprzejmości ks proboszcza parafii Sacred Heart ks Jacka Wrony. Rekolekcje rozpoczęły się w piątek Drogą Krzyżową, które poprowadziła młodzież z zespołu Siumni. Rozważania góralskie i góralska ''oprawa muzyczna'' sprzyjała wspólnej modlitwie. A nauka rekolekcyjna wygłoszona przez ks Władysława, poświęcona była różnym aspektom wiary w dzisiejszym świecie.

W sobotę rozważania Drogi Krzyżowej po góralsku przedstawili dorośli i dzieci z zespołu Wanta, razem z góralską muzyką pod kierownictwem kapelmistrza Marka Bukowskiego.

 

........''Cemu tak na mnie patrzys Chrystusie?

To było tak downo. Cego ode mnie chces?

Dziwne, Bóg oddaje się w rynce cłowieka, w moje i twoje rynce. Mozes z Nim zrobić co chces. On staje codziennie przed tobą, rece mo związane twojom wolom i nic się nie odzywo, milcy......Ino Jego serce nie przestaje septać o miłości do tobie. Spotykos Go, patrzys na Niego, mijos Go na drodze, a On nic... ino stoi i ceko. A Jego ocy zadają pytanie:

Po cyjej stronie stois w twojej codzienności, w twoich rozmowach, spotkaniach, w radościach i smutkach. Po cyjej stronie stois, bois się? Kogo?  Mnieś już ubicowoł twoim niezdecydowaniem, z twojego strachu przed ludziami uwiłeś koronę.....'''

 

Tematem sobotniej konferencji ks prof. Władysława Zarębczana była miłość.

''Czas to pieniądz. A ja mówię - czas to miłość!’’ - w swojej rekolekcyjnej nauce ks Władysław przytoczył słowa ks kardynała Stefana Wyszyńskiego.

A po niedzielnej mszy św. i nauce rekolekcyjnej, po raz kolejny odśpiewana została Opera Góralska - Franciszka Łojasa Kośli - ''Jan Paweł II na Podhalu''.

Kościół wypełniony był po brzegi. Piękne wykonanie Opery przez amerykańskich artystów - amatorów, a także modlitewny nastrój w kościele, wywołał wiele wzruszeń, a nawet łez.

Zgromadzeni w kościele wierni, na czele z członkami Zarządu Głównego ZPPA, którzy uczestniczyli w Rekolekcjach Podhalańskich, podziękowali ks Władysławowi za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę, która była doskonałym przygotowaniem do przeżywania tegorocznego Wielkiego Postu.

 

(H. Studencka)

Szanowni Państwo!

Na zaproszenie naszej parafii Pięciu Braci Męczenników rekolekcje wielkopostne wygłosi w tym roku znany w Polsce i za granicą kapłan - naukowiec i publicysta, ks. prof. dr Paweł Bortkiewicz, chrystusowiec.

Zamieszczam poniżej program rekolekcji. Będziemy wdzięczni, jeśli za pośrednictwem Państwa mediów informacja ta dotrze do naszych Rodaków w Chicago, na ile oczywiście czas antenowy na to pozwoli. Dołączyłem też notkę biograficzną o ks. Profesorze Bortkiewiczu.

Kościół Pięciu Braci Męczenników, 4327 S Richmond St, Chicago (tel. 773-254-3636):

Piątek, 9 marca 2018:

 

- od godz. 17.00 Spowiedź św.,

- godz. 18.30 Droga Krzyżowa

- 19.00 - Msza św. z homilią

- po Mszy nauka rekolekcyjna

 

Sobota, 10 marca 2018:

 

- od godz. 17.00 Spowiedź św.,

- 19.00 - Msza św. z homilią

- po Mszy nauka rekolekcyjna

 

Niedziela, 11 marca 2018:

 

- Spowiedź św. 7.00

- Msza św. w j. polskim z nauką rekolekcyjną o 7.30

- Gorzkie Żale o 10.30 i okazja do spowiedzi

- Msza św. w j. polskim z nauką rekolekcyjną o godz. 11.00

 

Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, kapłan, teolog, publicysta. Jest kapłanem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Pracuje, jako profesor na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Zajmuje się teologią moralną, katolicką nauką społeczną, nauką o małżeństwie i rodzinie. Zaangażowany w walkę z ideologią gender. Interesuje go szczególnie myśl św. Jana Pawła II; od dwóch lat prowadzi w Toruniu Szkołę Myśli Jana Pawła II dla Bractwa Jego imienia. Jest stałym publicystą Telewizji Trwam, Radia Maryja, Naszego Dziennika. Współpracuje z portalem fronda.pl, publikuje w portalu wpolityce.pl. Jest członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (pracuje w Sekcji Kultura, Tożsamość narodowa, Polityka historyczna). Jest kapelanem Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. prez. Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu.

Dla pełnej informacji pragnę dodać, że w dniach 1-6 marca ks. P. Bortkiewicz poprowadzi także rekolecje w kościele Świętej Trójcy przy1118 N Noble St.

 

Serdecznie pozdrawiam - Szczęść Boże!

 

Ks. Tomasz Sielicki SChr

Proboszcz

  

Ks. Tadeusz Dzieszko, proboszcz parafii Świętej Konstancji zaprasza na tygodniowy wyjazd wypoczynkowy z codzienną Mszą świętą, do nowego ośrodka RIU DUNAMAR w Cancun, w dniach od od 10-go do 17-go kwietnia, 2018 roku.  Miejsce piękne, cena rewelacyjna, ilość miejsc ograniczona.  W sprawie rezerwacji można dzwonić do biura parafialnego lub do Kasi 1(847)477-1276.

 

Ważne informacje od korespondenta ZPPA Wojciecha Dorula

 

Wszystkie komunikaty do Kolumny, „Co słychać wśród Podhalan” muszą być nadesłane do poniedziałku każdego tygodnia.

Proszę o przesyłanie tekstów ogłoszeń TYLKO w tzw. Microsoft Word.

Zalecam trzymania się standardów i schematów ogłoszeń.

Można również nadsyłać plakaty wydarzeń, jeśli Koło chce, aby taki był umieszczony na www.zppa.org musi on być w JPEG Image.

ALE oprócz tego tekst musi być wysłany osobno w Microsoft Word.

Jeśli Kola ZPPA posiadają zdjęcia ze swoich imprez a chcą, aby one ukazały się na www.zppa.org  w Photo Gallery, muszą w jakiś sposób dostarczyć mi osobiście zgrane na CD. Natomiast, jeśli nie będzie więcej niż 10 zdjęć można przesłać @mailem

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po więcej informacji lub zapytania proszę kierować na powyższy @mail

Dziękuję za współpracę Wojciech Dorula Korespondent ZPPA

 

Donacje na Rok 2017 dla Radia ZPPA

 1. Kazimierz Kopeć $ 500
 2. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak $ 300
 3. Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Sarna $ 300
 4. Koło Nr 34 Zakopane Prezeska Janina Urbas $ 300
 5. Zespól Ślebodni w USA kier. Marian Bryja $ 300
 6. Koło Nr 25 Parafii Harklowa Prezeska Wiesława Kula $ 200
 7. Koło Nr 42 Białka Tatrzańska Prezes Marian Lukaszczyk $ 200
 8. Koło Nr 33 Dzianisz Prezes Władysław Michniak $ 200
 9. Koło Nr 27 Witów Prezes Józef Giewont $ 200
 10. Koło Nr 58 Ząb Prezes Krzysztof Bukowski $ 200
 11. Koło Nr 41 Wróblówka Prezes Franciszek Bielański $ 200
 12. Koło Nr 21 Czarny Dunajec Prezeska Maria Komorowska $ 200
 13. Koło Nr 24 Szaflary Prezeska Katarzyna Kalata $ 200
 14. Koło Nr 23 Odrowąż Podhalanski Prezeska Zofia Kulawiak $ 200
 15. Koło Nr 45 Poronin Prezeska Zofia Ustupska Bobak $ 200
 16. Królowa ZPPA Sylwia Kozielec $ 200
 17. Koło Nr 48 Babia Góra Prezeska Anna Palenik $ 150
 18. Koło Nr 29 Gronków Prezes Franciszek Kowalczyk $ 150
 19. Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska Prezes Andrzej Majerczyk 150 $
 20. Koło Nr 49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 150
 21. Koło Nr 64 Czarna Góra Prezes Józef Sarna $ 150
 22. Koło Nr 69 Skrzypne Prezeska Danuta Wasik – Hansen $ 100
 23. Koło Nr 75 Dział Prezes Stefan Dziąba $ 100
 24. Koło Nr 30 Ciche prezeska Czesława Szymusiak $ 100
 25. Koło Nr 68 Gliczarów Górny “ Wierchowianie” Prezes Stanisław Skupień $ 100
 26. Koło Nr 53 Klikuszowa Prezes Krzysztof Żołtek $ 100
 27. Koło Nr 63 Waksmund Prezes Stanisław Waksmundzki $ 100
 28. Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezeska Janina Para $ 100
 29. Koło Nr 81 Bustryk Prezeska Anna Zalińska $ 100
 30. Zespól Siumni kierownik Karolina Walkosz Strzelec $ 100
 31. Koło Nr 35 Maruszyna im. St. Janika Prezes Piotr Pawlikowski $ 100
 32. Koło Nr 51 Ostrowsko Prezeska Anna Garbacz $ 100
 33. Joe Ligas $ 300
 34. Józef Gil Honorowy Prezes ZPPA $ 100
 35. Stanisława i Stanisław Żołnierczyk $ 100
 36. Barbara i Stanislaw Guńka $ 100
 37. Franciszek Polak $ 100
 38. Klub Biały Orzeł w Wisconsin $ 100
 39. Podhalanki Prezeska Maria Gocał $ 100
 40. Bożenka Kowalczyk $ 100

 

Donacje na Rok 2018 dla Radia ZPPA

 1. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak $ 300
 2. Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Srana $ 300
 3. Podhalanki Prezeska Maria Gocał $ 100
 4. Koło Nr 81 Bustryk Prezeska Anna Zalińska $ 100
 5. Koło Nr 35 Maruszyna im. St. Janika Prezes Piotr Pawlikowski $ 100
 6. Koło Nr 50 Pieniny Prezes Witold Laburda $ 100
 7. Koło 69 Skrzypne Prezeska Czesława Wojdyła $ 100
 8. Koło Nr 49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 100
 9. Koło Nr. 50 Pieniny Prezes Witold Laburda $ 100
 10. Koło Nr 35 Maruszyna Prezes Piotr Pawlikowski $ 100
 11. Koło Nr 20 Literacko – Dramatyczne Prezeska Grażyna Baran $ 50
 12. Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezes Andrzej Para $ 100