Kolędowanie przed świąteczne Zarządu Głównego

Hej kolęda, kolęda!!!

Członkowie Zarządu Głównego, muzykanci, młodzież ze Szkółki Pieśni i Tańca z życzeniami i kolędą u sponsorów!!

Sobotni, przedświąteczny dzień to piękny czas, aby złożyć sobie wzajemnie życzenia.

Kolędowanie rozpoczęło się w polskiej piekarni Olimpia Bakery w południowej części miasta na Roberts Rd.

Pani Zosia i pan Kaziu - właściciele Olimpia Bakery - to wieloletni sponsorzy Związku Podhalan w Chicago.

W atmosferze serdeczności i wzajemnej życzliwości, pan Kazimierz złożył na ręce prezesa Józefa Cikowskiego świąteczne życzenia dla członków ZPPA. Serdeczne słowa skierował także dla słuchaczy Radia Związku Podhalan poprzez anonserka Helenę Studencką a także obdarował każdego koszem wspaniałych wypieków. Dziękujemy.

Życzymy powodzenia w Nowym 2019 Roku.

Prawdziwie radosne, pełne muzyki kolędowanie, odbyło się w Polsko Słowiańskiej Unii Kredytowej oddział Bridgeview.

Na klientów, szczególnie tych małych czekał św. Mikołaj, a grała kapela góralska w składzie: Daniel Garbacz- zbójnik ZPPA, Wojciech Kwak (były zbójnik) i Janusz Waliczek. Obecna była królowa Dorotka Mniszak i była królowa Karolina Nowobilska, a także prezes Józef Cikowski, wice prezesi: Zofia Bobak, Stanisław Sarna, Zdzisław Dorula i Sekr. Gen. Helena Studencka.

Przez dwie godziny w banku PSFUC rozbrzmiewały polskie kolędy!! Wszyscy, którzy przychodzili załatwiać sprawy finansowe, dołączali do wspólnego kolędowania. Manager oddziału na Harlem w Bridgeview Jolanta Wiśnicki zadbała o poczęstunek dla każdego i paczuszkę dla każdego dziecka od św. Mikołaja. Obecny był także manager regionu Robert Radkowski.

''Hej Malućki Malućki jako rękawicka,

Abo i tyz jakoby kawołecek smycka!!…….''

Kierownictwu, załodze i wszystkim klientom PSFUC życzymy zdrowia i bogatego roku!

 

Członkowie Zarządu Głównego pośpieszyli z życzeniami i małym upominkiem do kierowniczki Szkółki Pieśni i Tańca - Bożenki Mąka, która jest po ciężkiej operacji. Życzenia od Zarządu i wszystkich członków ZPPA  były oczywiste!  Dużo zdrowia Bożenko.

 

A w Shop and Save Market właściciele Ewa i Cezary Jakubowscy, już tradycyjnie czekali na kolędników ze Szkółki Pieśni i Tańca przy Zarządzie Głównym ZPPA. Dzieci pięknie się pokazały. Zatańczyły, śpiewały kolędy razem z rodzicami, członkami Zarządu Głównego, ale także z tymi, którzy wybrali się w tym czasie na zakupy do Shop and Save Market na Harlem w Bridgeview.

''Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył,

bedzies se w cuzece i kierpcoskach chodzieł…...''

Grała kapela w składzie: Jan Różałowski, Bronisław Michniak, Stanisław Mrowca, Gosia Marusarz.

A radosną nowinę głosił na trombitach Grzegorz Sarna. Muzyka i kolęda rozlegała się w każdym zakątku Shop and Save Market w Bridgeview. Gospodarze Ewa i Cezary Jakubowscy, obdarowali słodyczami wszystkie dzieci ze Szkółki, a na dorosłych czekał poczęstunek.

Na scynście, na zdrowie, na tyn Nowy Rok!!

Coby się Wom darzyło, mnożyło...….- rozlegały się góralskie życzenia, które składał prezes Józef Cikowski, ale nie zabrakło też owsa, którym podsiewał na ''scynście '' Stanisław Sarna.

Szczęśliwego, pełnego obfitości Nowego 2019 Roku!!!

(H. Studencka)