„Co słychać wśród Podhalan” od 29 lipca 2018 r.

Zarząd Koła Nr. 82 Piekielnik serdecznie zaprasza wszystkich Parafian, członków naszego koła, wasze rodziny, waszych znajomych, sąsiadów oraz całą Polonię i bratnie koła na Odpust i Piknik na Świętego Jakuba Apostoła; patrona naszego Kościoła w Polsce, który odbędzie się w niedzielę 29 lipca 2018 r. Uroczysta polowa Msza Święta odpustowa będzie odprawiona o godzinie 11: 00 rano u Sióstr Benedyktynek przy 5900 W. 147th Str. w Oak Forest, IL 60452. Stroje Regionalne i Poczty Sztandarowe mile widziane. Po Mszy Świętej odbędzie się piknik, gdzie będzie podane smaczne jedzonko i zimne napoje a oprawę muzyczną zapewni DJ Greg. Dla dzieci przewidziane są różne atrakcje, w tym loteria fantowa i jumpery. Dla dorosłych zapraszamy na konkurs

„10 sekund na Byku Mechanicznym

Zaprasza Prezes Andrzej Grela wraz z zarządem.

 

Zarząd Koła Nr 58 Ząb zaprasza na "Odpustowy Piknik" w niedzielę 29 lipca 2018r. w Slovenian Catholic Mission przy 14264 Main St. w Lemont. Msza św. rozpocznie się o godz.12: 00 w południe. Po Mszy św. zapraszamy na, gorące jadło, zimne piwo lody, gry, zabawy, bogata loteria fantowa, do wygrania miedzy innymi telewizory, złoto. A bawić nas będą "Mańcorz i Zubek Band". Zapraszamy wszystkich Zębian, miłośników Koła Ząb, ZG ZPPA, przyjaciół, znajomych, wszystkie bratnie Koła. Przyjdźcie bawić się i świętować razem z nami.

Zarząd Koła z prezesem Krzysztofem Bukowskim.

 

Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie

ZAPRASZA NA PIKNIK I JARMARK PODHALAŃSKI.

Serdecznie zapraszamy przyjaciół i całą polonie na piknik, który to odbędzie się w niedzielę 29 lipca br. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 10: 00 rano w Kościele „Na Górce” przy 116 Hilton St. Willow Springs, IL Po Mszy św. zapraszamy na smaczne jadło i zimne napoje. Przygrywać będzie kapela góralska oraz zespół “Siekawica”

Występ Szkółki Pieśni i Tańca przy ZG ZPPA. Pokaz rzemiosła góralskiego związanego z wielką tradycją Podhala.  Bacówka braci Sarna, bundz, oscypki, zyntyca,

Odlewy z brązu i aluminium, wyroby ze skóry Stanisław Kulawiak,

Korole, pierścionki biżuteria Jola Bafia. Chusteczki, strzępki Stasia Mąka, miód Piotr Paczwa, Burszty i Srebro Alina Leśnicka. Konkursy sprawnościowe dla dorosłych, wybór juhasa, przecinanie drzewa, układanie kopy siana i wiele więcej.

Loteria, w której to będą cenne nagrody, telewizor, korale, oscypki.

Dla dzieci niespodzianka Klown“ Jumping house”, Turniej piłki siatkowej

W nowym miejscu, Serdecznie zapraszamy!!!

Za Zarząd Kola Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Sarna               

Po informacje dzwonić 708-205-3502                    

                                                    

Zaproszenie na drugi "Odpust” Wydziału Podhalanek im. Heleny Marusarzówny

Msza św. odpustowa ku czci św. Anny, odbędzie się w niedzielę 29 lipca 2018 r. o godz. 10: 30 rano w kościele św. Kamila przy 5426 S. Lockwood Ave. Chicago

Po rezerwację prosimy dzwonić: (773) 964 -0841, lub (773) 715- 3886

Zapraszamy Podhalan, Polonię, poczty sztandarowe, muzykę góralską, stroje regionalne mile widziane.

Maria Gocał prezes wraz z zarządem.

 

XV Zbójnicko Watra - Jubileuszowy piknik zespołu Góralskiego

"Siumni" w Chicago

 

Niedziela, 5 Sierpień 2018 14246 Main St., Lemont. Msza Sw przy grocie o godz. 10: 30 rano. Jak każdego roku obiecujemy:

Wyśmienita zabawę na świeżym powietrzu przy muzyce góralskiej, oraz "Watra Band" i Marski Store DJ

Różne atrakcje i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych!

Bogata loteria fantowa dzięki uprzejmości honorowych sponsorów

Pyszne "jodło" i zimne trunki oraz wiele niespodzianek, śpiewu, tańca i niezapomnianych chwil spędzonych w gronie przyjaciół!

PIYKNIY WOS PYTOMY o wsparcie!

Proszę dzwonić do Karoliny z pytaniami: 708 745 4362 (lub pisać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 www.siumni.com

 

"Od momentu powstania [2001] 'Siumni' na trwałe wpisali się w obraz podhalańskiej spuścizny kulturalnej w Wietrznym Mieście. Zespół występuje w licznych imprezach organizowanych przez Zarząd Główny Związku Podhalan oraz inne organizacje polonijne, miejskie, stanowe i międzynarodowe."

 1. Baraniak, Radio Deon

 

Zarząd Koła Nr 45 Poronin im. Zofii Gracy bardzo serdecznie i gorąco zaprasza na coroczny Piknik, wszystkich Poronian z rodzinami, przyjaciół, sympatyków, bratnie Koła, członków ZG ZPPA, całą brać góralską oraz Polonię. Uroczystości rozpoczniemy Mszą św. o godz. 12-tej w południe w niedzielę 5 sierpnia 2018 roku ,,Na Górce“ u Ojców Cystersów przy 116 Hilton Street, Willow Springs. Przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych zabaw dla dzieci, jak również i dla dorosłych. Występ Szkółki Pieśni i Tańca przy ZG ZPPA, bogata loteria fantowa, obfita i smaczna kuchnia, gdzie jednym z przysmaków będzie grochówka serwowana z kotła żołnierskiej kuchni polowej, zimne napoje, lody, piwo Żywiec, ,,Poroniańska Piknikówka”.  Zapewniamy wspaniałą zabawę z zespołem ,,SIEKAWICA’’

Po więcej informacji prosimy dzwonić;

Zofia Bobak 773 418-1262, Anna Szatkowska Fabianka 708 646- 6405

Zaprasza w imieniu Zarządu Koła prezes - Zofia Bobak.

 

Zarząd Kola Nr 40 Biały Dunajec serdecznie zaprasza wszystkich Białodunajczan, bratnie Kola ze sztandarami oraz wszystkich z całymi Rodzinami na Odpust Matki Boskiej Anielskiej, który odbędzie się w niedzielę 5 sierpnia br. w Klasztorze Ojców Karmelitów Bosych 1628 Ridge Road Munster, IN 46321

Rozpoczynamy Msza Święta o godz. 12-tej w południe, po Mszy Świętej odbędzie sie piknik. Oferujemy wyśmienite gorące dania i chłodne napoje dla starszych i młodszych, przewidywane: wyrób tradycyjnego bunca, loteria fantowa ze wspaniałymi nagrodami, dla dzieci zamek dmuchany “jumper” i inne atrakcje.

Przyjdźcie i bądźcie razem z nami w tym uroczystym dniu.

Po więcej informacji dzwonić;

Jan Król 773 592-8413,                         

Jacek Sądelski 773 430-9038.

Za zarząd Prezes Jan Król

 

Zarząd Klubu Czarny Dunajec Kola Nr 21 serdecznie zaprasza wszystkich członków kola wraz z rodzinami i wszystkich Czarnodunajczan oraz naszych przyjaciół i bratnie kola na piknik w niedziele 5 sierpnia 2018 roku do Pioneer Woods przy La Grange Rd & 107th Street w Willow Springs. Piknik rozpocznie się o godz. 11: 30 przed południem mszą świętą. Czeka na Was wiele ciekawych niespodzianek, gry sportowe, zabawy dla dzieci i dorosłych. Atrakcja będzie rozlosowanie wśród uprawnionych uczestników pikniku wielu cennych nagród. Główna nagroda to: 2 bilety do Las Vegas oraz 3 noce w Hotelu Bellagio. Fundatorami tej nagrody i dwóch telewizorów plazma są: Zofia i Józef Ligas. Wylosujemy również IPad, rower, zabawki dla dzieci i wiele innych. Nie zabraknie tez dobrej muzyki, smacznego jedzenia i napojów chłodzących.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy

Po więcej informacji można dzwonić do:

Marii Komorowskiej na numer 773 447-8890

do Heleny Jarosz na numer: 708-924-1571

 

Zarząd Koła Nr 35 Maruszyna im. St. Janika serdecznie zaprasza wszystkich Maruszynian, sympatyków koła, oraz brać góralską na coroczny Maruszyniański Piknik, który odbędzie się w niedzielę 5 sierpnia br. w Peace Memoriał Church przy 10300 w 131st, Palos Park, Il. Piknik rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11: 00 przed południem, którą odprawi kapelan koła ks. Grzegorz Warmuz. Kuchnia obficie zaopatrzona, zimne piwo, napoje oraz smaczne wielosmakowe lody. Bawić się będziemy przy dźwiękach kapeli góralskiej oraz Mańcorz i Zubek Band. Gry, zabawy i skakanka dla dzieci.

Wszystkich serdecznie zapraszamy z całymi rodzinami!!!

Po więcej informacji proszę dzwonić: Piotr Pawlikowski: (773) 251-8277

Anna Bartoszek: (708) 336-9281, Tadeusz Zubek: (773) 837-3700

Zarząd Koła Nr 35 Maruszyna wraz z prezesem Piotrem Pawlikowskim.

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń w ZPPA na Rok 2018

 

16) 11 - 12 sierpnia - Pielgrzymka piesza.

17) 19 sierpnia - Odpust Podhalański.

18) 23 września - Wybór Królowej ZPPA

19) 21 Październik - Konkurs Par Tanecznych

20) 27 Październik.    - Różaniec ulicami miasta

21) 10 - 11 Listopad - Festiwal na Góralską Nutę. 

 

Kalendarz Polonijny - Obchody 100 lecia Niepodległości.

Związek Podhalan w Północnej Ameryce.

   

 1. 19 Sierpień 2018 r

     Uroczysta msza św. za Ojczyznę w Munster Indiana w Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej wraz z Ojcami Karmelitami.

     Po mszy św.

     '' Droga do wolności'' - program z udziałem zespołów Związku Podhalan - Szkółka Pieśni i Tańca i Siumni.  A także z udziałem uczniów ze szkoły polskiej w Munster Ind.

     ( To coroczna msza św. odpustowa, która gromadzi 2 - 3 tysiące osób)

 

 1. 10 i 11 listopada 2018 r

    XXXVI Festiwal ''Na góralską Nutę'' - w tym roku poświęcony 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

    Program przygotują wytypowane zespoły - niepodległościowy montaż słowno - muzyczny - przedstawiony w pierwszym i drugim dniu festiwalu

 

 

Ważne informacje od korespondenta ZPPA Wojciecha Dorula

 

Wszystkie komunikaty do Kolumny, „Co słychać wśród Podhalan” muszą być nadesłane do poniedziałku każdego tygodnia do godz. 10: 00 wieczorem.

Proszę o przesyłanie tekstów ogłoszeń TYLKO w tzw. Microsoft Word.

Zalecam trzymania się standardów i schematów ogłoszeń.

Można również nadsyłać plakaty wydarzeń, jeśli Koło chce, aby taki był umieszczony na www.zppa.org musi on być w JPEG Image.

ALE oprócz tego tekst musi być wysłany osobno w Microsoft Word.

Jeśli Kola ZPPA posiadają zdjęcia ze swoich imprez a chcą, aby one ukazały się na www.zppa.org w Photo Gallery, muszą w jakiś sposób dostarczyć mi osobiście zgrane na CD. Natomiast, jeśli nie będzie więcej niż 10 zdjęć można przesłać @mailem

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po więcej informacji lub zapytania proszę kierować na powyższy @mail

Dziękuję za współpracę Wojciech Dorula Korespondent ZPPA

 

Zaproszenia, artykuły i ogłoszenia polonijne:

 

W niedziele 22 Lipca br. odbył się piknik Koła Nr 64 Czarna Góra Rozpoczęliśmy Mszą Św., którą odprawił Kapelan naszego koła O. Michał Blicharski. Tak w imieniu własnym jak i całego koła pragnę podziękować wszystkim za uczestnictwo i wsparcie naszego pikniku. Szczególne podziękowania należą się Kapelanowi O. Michałowi Blicharskiemu za odprawienie Mszy Św. Kapeli Cardasie w USA pocztom sztandarowym z Koła Bukowina Tatrzańska Biały Dunajec Klub Rogoźnik Stare Bystre Do tańca przygrywał zespół "Siekawica".  Naszymi honorowymi gośćmi byli przedstawiciele Zarządu Głównego ZPPA, Prezes Józef Cikowski, Vice Prezes Stanisław Sarna Zdzisław Dorula oraz Zofia Bobak Ustupski Maria Nowobilska i Marysia Skiba czujemy się zaszczyceni i serdecznie dziękujemy. Moc podziękowań dla przedstawicieli kół, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: Koło Dębno Podhalańskie, Ostrowsko, Harklowa, Bukowina Tatrzańska, Gliczarów Górny, Białka Tatrzańska, Morawczyna, Odrowąż Podhalański „Hubertus” Koło Łowieckie, Klub Rogoźnik Stare Bystre, Orawa, Ludźmierz, Klub Motocyklowy Highlander Riders, Zespół Wiyrchy. Dziękujemy Szkółce Pieśni i Tańca przy ZPPA na czele z kierowniczką Bożeną Mąka. Dziękujemy naszym sponsorom : Dunajec, Polish Slavic Federal Union, M&M Event Planners, Jola's Handmade Jewerly, Tybycik, Shop & Save Market, Paradise Elegant Banquet, Joanna i Ludwik Galarowicz, Franciszek Wiola Łukaszczyk, Emil i Krystyna Wacław, Ela Kapołka, Grzegorz i Zofia Sarna, Katarzyna Kikla i Józef Sarna, Wiesław i Barbara Molek, Anna Koszut, Jadwiga Kowalczyk, Eugeniusz Kowalczyk, Stanisław i Barbara Sarna, Gosia i Kuba Rusnak, Maria Sarna, Egon i Sylwia Wróbel, Jan i Aniela Wacław, Jan i Maria Budz, Wojciech i Helena Sarna, Ania i Grzegorz Gibas, Beata i Artur Nowobilscy, Maria i Jan Budz, Sławek Sławek Budz, Staszek Highlander, Maria i Lucek Nowak, Dorota Józef Gogola, Małgorzata Marian Gogola, Anna Andrzej Wacław, Agnieszka Algis Dzieman, Władysław Galik, Wojciech Dorula, Marzena Marcin Wojeński, Anna Jan Trzop, Danuta Antoni Maciczak, Jola Bafia Brittany Sims i Andrzej Wacław, Helena Wacław, Klub Nowa Biała, Magnum Dental, Anna Szkarłat, Bacówka Braci Sarna, Maria Grochola, Gentle Touch Dentistry oraz Stowarzyszenie Czarna Góra 24.

Dziękuje każdemu z osobna za pracę w przygotowaniu pikniku jak i również za czas poświęcony przy sprzątaniu WIELKIE BÓG ZAPŁOĆ

Zarząd Koła 64 Czarna Góra z prezesem Grzegorz Sarna.

 

PODZIEKOWANIE

 

Zarząd Kola Nr. 60 Male Ciche - Wiktorówki składa serdeczne podziękowanie właścicielom Shop and Save Market za donacje, wszystkim gościom, bratnim kolom, góralskiej muzyce, Klubowi TOPR, klubom motocyklowym, za udział w naszym

Pikniku odpuście, który obył się 8 lipca 2018 w Munster Indiana.

SERDECZNE BOG ZAPLAC!

Prezes Antonina Górz

 

Zaproszenie

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję i zapraszam na Turniej Tenisa Ziemnego "Dziennikarze vs. Lekarze", który odbędzie się w dniach 28 i 29 lipca 2018 r. na kortach tenisowych w Lions Park w Prospect Heights, IL. Szczegóły w załączeniu (Zaproszenie, Ogłoszenie, Regulamin, Waiver of Liability). Kapitanem drużyny "Dziennikarzy" jest red. Piotr Dąbrowski (kom.773-272-1815), natomiast kapitanem drużyny "Lekarzy" jest dr Bronisław Orawiec (kom. 847-507-6848). Zawodnicy uprzejmie są proszeni o kontakt ze swoimi kapitanami w sprawie uczestnictwa w drużynie, rozstawienia, itd.

Turniej rozpoczyna się w sobotę, 28 lipca 2018 r. o godz. 4: 00 po południu.

Zgodnie z regulaminem, każdy uczestnik musi podpisać zaświadczenie, że startuje na własne ryzyko (Waiver of Liability), który przesyłam w załączeniu.

Cieszę się bardzo na spotkanie na kortach tenisowych.

Serdecznie pozdrawiam.

Z poważaniem,

Bronisław Orawiec, MD

tel. 773-594-1515

kom. 847-507-6848

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

INFORMACJA PRASOWA

 

Szanowni Państwo, Redakcje Mediów Polonijnych,

 

Konsulat Generalny RP uprzejmie informuje, że w od dnia 2 lipca 2018 roku interesanci w Konsulacie Generalnym RP w Chicago będą przyjmowani wyłącznie po wcześniejszym zarejestrowaniu się na spotkanie za pośrednictwem systemu e-Konsulat.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i w trosce o możliwe skrócenie czasu obsługi Konsulat Generalny RP w Chicago (podobnie jak i inne placówki konsularne na całym świecie) wprowadził zapisy na spotkania urzędowe w sprawach paszportowych, wizowych i prawnych za pośrednictwem platformy

e-Konsulat: http://www.e-konsulat.gov.pl/

Jest to aplikacja w sieci publicznej Internet dostępna w kilku językach, w tym polskim i angielskim, która umożliwia rezerwację terminu wizyty w urzędzie.

W sprawach z dziedziny pomocy konsularnej oraz nagłych i pilnych jak np. konieczności wydania zaświadczenia zezwalającego na przewóz urny lub trumny, w przypadku kradzieży bądź zagubienia dokumentów Konsul będzie mógł podjąć indywidualną decyzję o przyjęciu wniosku od osoby nie zapisanej na wizytę w Konsulacie.

Łączę wyrazy szacunku,

Piotr Semeniuk

Wicekonsul

 

Kurs na Obywatelstwo w Domu Podhalan

Szkoła Letnia w Domu Podhalan ogłasza zapisy na Kurs na obywatelstwo USA, który jest w niedziele od 10 go czerwca do 12go sierpnia, 2018.  Uczy Andrzej Mikołaj Gąsienica. Materiały do nauki są darmo. Tel. (773) 636 – 6421

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Mikołaj Gąsienica, Chicago – Hyde Park, May 7, 2018  

 

45 lecie Klub Narciarskiego Tatry

Klub Narciarski Tatry Koło Nr 47 obchodzi w tym roku 45-lecie swojej działalności.

Z okazji tak pięknego jubileuszu wydajemy Książkę Pamiątkową przedstawiającą działalność i historię klubu. Zapraszamy do współpracy Kół ZPPA, biznesów, osób prywatnych pragnących ogłosić swoje biznesy lub złożyć życzenia. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wpisanie się do Książki Pamiątkowej, złożenia życzeń i umieszczenia zdjęcia. Kontakt w sprawie pamiętnika:

Kasia Szram (815) 793-3631 lub Joanna Staszel (708) 805-9465.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Materiały przyjmowane będą do 15 sierpnia 2018 r. 

Z poważaniem Komitet Pamiętnik (Joanna Staszel i Kasia Szram)

 

 

Donacje na Rok 2017 dla Radia ZPPA

 1. Kazimierz Kopeć $ 500
 2. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak $ 300
 3. Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Sarna $ 300
 4. Koło Nr 34 Zakopane Prezeska Janina Urbas $ 300
 5. Zespól Ślebodni w USA kier. Marian Bryja $ 300
 6. Koło Nr 25 Parafii Harklowa Prezeska Wiesława Kula $ 200
 7. Koło Nr 42 Białka Tatrzańska Prezes Marian Lukaszczyk $ 200
 8. Koło Nr 33 Dzianisz Prezes Władysław Michniak $ 200
 9. Koło Nr 27 Witów Prezes Józef Giewont $ 200
 10. Koło Nr 58 Ząb Prezes Krzysztof Bukowski $ 200
 11. Koło Nr 41 Wróblówka Prezes Franciszek Bielański $ 200
 12. Koło Nr 21 Czarny Dunajec Prezeska Maria Komorowska $ 200
 13. Koło Nr 24 Szaflary Prezeska Katarzyna Kalata $ 200
 14. Koło Nr 23 Odrowąż Podhalanski Prezeska Zofia Kulawiak $ 200
 15. Koło Nr 45 Poronin Prezeska Zofia Ustupska Bobak $ 200
 16. Królowa ZPPA Sylwia Kozielec $ 200
 17. Koło Nr 48 Babia Góra Prezeska Anna Palenik $ 150
 18. Koło Nr 29 Gronków Prezes Franciszek Kowalczyk $ 150
 19. Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska Prezes Andrzej Majerczyk 150 $
 20. Koło Nr 49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 150
 21. Koło Nr 64 Czarna Góra Prezes Józef Sarna $ 150
 22. Koło Nr 69 Skrzypne Prezeska Danuta Wasik – Hansen $ 100
 23. Koło Nr 75 Dział Prezes Stefan Dziąba $ 100
 24. Koło Nr 30 Ciche prezeska Czesława Szymusiak $ 100
 25. Koło Nr 68 Gliczarów Górny “ Wierchowianie” Prezes Stanisław Skupień $ 100
 26. Koło Nr 53 Klikuszowa Prezes Krzysztof Żołtek $ 100
 27. Koło Nr 63 Waksmund Prezes Stanisław Waksmundzki $ 100
 28. Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezeska Janina Para $ 100
 29. Koło Nr 81 Bustryk Prezeska Anna Zalińska $ 100
 30. Zespól Siumni kierownik Karolina Walkosz Strzelec $ 100
 31. Koło Nr 35 Maruszyna im. St. Janika Prezes Piotr Pawlikowski $ 100
 32. Koło Nr 51 Ostrowsko Prezeska Anna Garbacz $ 100
 33. Joe Ligas $ 300
 34. Józef Gil Honorowy Prezes ZPPA $ 100
 35. Stanisława i Stanisław Żołnierczyk $ 100
 36. Barbara i Stanislaw Guńka $ 100
 37. Franciszek Polak $ 100
 38. Klub Biały Orzeł w Wisconsin $ 100
 39. Podhalanki Prezeska Maria Gocał $ 100
 40. Bożenka Kowalczyk $ 100

 

Donacje na Rok 2018 dla Radia ZPPA

 1. Kazimierz Kopeć $ 400
 2. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak $ 300
 3. Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Srana $ 300
 4. Koła Nr 21 Czarny Dunajec Prezeska Maria Komorowska $ 300
 5. Koło Nr 40 Biały Dunajec Prezes Jan Król $ 300
 6. Królowa ZPPA Karolinka Nowobilska $ 300
 7. Koło Nr 33 Dzianisz Prezes Władysław Michniak $ 200
 8. Koło Nr 25 Harklowa Prezeska Wiesława Kula $ 200
 9. Koło Nr 30 Ciche Prezeska Czesława Szymusiak $ 200
 10. Koło Nr 64 Czarna Góra Prezes Grzegorz Sarna $ 200
 11. Koło Nr 4 Morskie Oko Prezes Tadeusz Palac $ 200
 12. Koło Nr 38 Ludźmierz Prezeska Anna Smoter $ 200
 13. Koło Nr 37 Gron Leśnica Prezes Wiesław Wilczek $ 200
 14. Koło Nr 65 Ciche Dolne Prezes: Bolesław Tyrała $ 150
 15. Koło Nr 48 Babia Góra Prezeska Anna Palenik $ 150
 16. Koło Nr 24 Szaflary Prezeska Katarzyna Kalata $ 150
 17. Koło Nr 34 Zakopane Prezeska Janina Urbaś $ 150
 18. Podhalanki Prezeska Maria Gocał $ 100
 19. Koło Nr 81 Bustryk Prezeska Anna Zalińska $ 100
 20. Koło Nr 35 Maruszyna im. St. Janika Prezes Piotr Pawlikowski $ 100
 21. Koło Nr 69 Skrzypne Prezeska Czesława Wojdyła $ 100
 22. Koło Nr 49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 100
 23. Koło Nr 50 Pieniny Prezes Witold Laburda $ 100
 24. Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezes Andrzej Para $ 100
 25. Koło Nr 68 Gliczarów Górny “ Wierchowianie” $ 100
 26. Koło Nr 51 Ostrowsko Prezeska Anna Garbacz $ 100
 27. Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska Prezes Andrzej Majerczyk $ 100
 28. Koło Nr 41 Wróblówka Prezes Frank Bielański $ 100
 29. Koło Nr49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 100
 30. Koło Nr 20 Literacko – Dramatyczne Prezeska Grażyna Baran $ 50