''Za mojej ślebody

słonecko wyźrało

Kie serdusko moje

Twoje pokochało''.

 

Karolina Walkosz Strzelec i Adam Stafiera w dniu 17 listopada 2018 roku w kościele St. James w Lemont w obecności rodziny i licznej grupy przyjaciół, przypieczętowali swoją miłość i powiedzieli sobie TAK.

To kolejna miłość w góralskiej rodzinie zespołu Siumni. Połączyła ich pasja i góralskie tradycje.

Karolinka to wieloletnia kierowniczka zespołu Siumni, była królowa ZPPA, to najmłodsza w historii Związku Podhalan wice prezeska Zarządu Głównego, nauczycielka języka angielskiego w High School. To młoda, śliczna i pełna energii góralska dziewczyna, urodzona już w USA. To ona przygotowała Siumnych na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem w 2016 roku, skąd przywieźli srebrną ciupagę, złotą od dziennikarzy i wiele innych wyśpiewanych i wytańczonych nagród.

Adam to utalentowany muzykant, policjant, członek zespołu Siumni.

Wielkie góralskie wesele odbyło się w sali Camelot.

Goście doskonale bawili się do późnych godzin nocnych.

Nie zabrakło tradycyjnych, weselnych akcentów góralskich, gdyż zarówno państwo młodzi jak i goście weselni, są rozmiłowani w śpiewkach i tańcach regionu Skalnego Podhala.

Karolinko i Adamie

Lawinę najpiękniejszych życzeń - aby wasza miłość, wzajemne zrozumienie i życzliwość, z roku na rok były silniejsze! Abyście byli zdrowi, zawsze uśmiechnięci, aby omijały was troski i smutki i abyście doczekali się równie utalentowanych dzieciaczków - ku waszej i waszych rodzin radości.

Niech spełnią się wszystkie wasze marzenia i plany.

Szczęść Wam Boże na Waszej wspólnej drodze.

Zarząd Główny ZPPA

Prezes Józef Cikowski

Dyrekcja i członkowie Związku Podhalan w Ameryce.

 

Helena Studencka

Foto: Paweł Bogdal – „Freestylephoto”

Obsługa strony: Wojciech Dorula