Jozefinki Muzykanckie 2016

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
Dzisiaj jest Niedziela
28 Maja 2017 r.
Dzisiaj obchodzimy imieniny: Justyny, Wilhelma, Germana
Jutro będziemy obchodzić: Urszuli, Magdaleny, Bogusławy
Do konca roku zostało 218 dni

konsulat-left-barner

zp polska logo

Barner-TP

Barner-DZ

Super-Express-Logo1

Barner-Podhalanin

winterglobesport-left

siumnit-left-barner

eds-photo-video

wmvideo_72

 

Szukaj

„Co słychać wśród Podhalan” od 12 Maja 2017 roku. Drukuj Email

nowe-logo

Zebranie ZG ZPPA, Prezesów i Dyrektorów

Zarząd Główny Związku Podhalan w Północnej Ameryce serdecznie zaprasza na zebranie wszystkich Prezesów i Dyrektorów, które odbędzie się

w piątek 12 Maja 2017 r. o godzinie 7: 30 wieczorem

w siedzibie Związku Podhalan przy 4808 S. Archer Ave Chicago.

Prosimy wszystkich Prezesów i Dyrektorów o obecność i punktualność.

Z góralskim pozdrowieniem

Sekretarz Generalny Helena Studencka

Prezes Józef Cikowski

wzor

DZIEŃ MATKI Z KOŁEM NR 24 SZAFLARY

2017-05-dzien matki

Zarząd Koła Nr 24 Szaflary im. Augustyna Suskiego serdecznie zaprasza na “Dzień Matki” w niedzielę 14 maja br. do Alpine Banquets ( u Kosów) przy 8230 S. Cass Ave., Darien. Msza Św. w intencji Matek o godz.. 10: 30 rano. Program artystyczny, upominki dla wszystkich Mam. Donacja: $30.00  dorośli, $15 dzieci od 7-14, dzieci do lat 6-ciu wstęp wolny. W tym pełny obiad, słodki stół i zimne zakąski.

Rezerwacji prosimy dokonać do 1-go maja 2017r.

(773) 575-4650 Katarzyna Kalata

(312) 593-2773 Monika Piszczór,

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czeki prosimy wystawiać na Koło Nr 24 Szaflary i przesyłać do skarbnika:

Anna Gacek   8340 S. 84th Ave., Hickory Hills, IL 60457

article_separator

Recital Poetycki Św. Jan Paweł II.

2016-05-jan pawek ii

Komitet Edukacji ZPPA serdecznie zaprasza Polonię i Podhalan na recytacje, deklamacje poezji św. Jana Pawła II, poezji własnej i innych autorów związanej z Świętym. Zapraszamy na chwile wspomnień i refleksji ze spotkań z papieżem Polakiem, dzisiaj ze św. Janem Pawłem II. Każde tego rodzaju spotkanie głęboko zapada w serca i umysły jego uczestników. Mamy nadzieję, że siódme z kolei spotkanie z poezją, którą dziękujemy Bogu za dar świętości ofiarowany naszemu rodakowi –Bożego będzie szczególnie wzniosłym spotkaniem.

Nasza wspólna uroczystość odbędzie się w niedzielę 21 maja br. o godz. 3: 00 po południu w Domu Podhalan przy 4808 S. Archer Ave.

Zapraszamy poetów, recytatorów, zespoły teatralne, taneczne, muzyczne, artystów śpiewaków, muzykantów. Prosimy przynieść swoje zdjęcia z Ojcem Św. Ze względu na ograniczony czas wiersz powinien mieścić się na jednej str. papieru o formacie 8.5”x 11”.

Utwory oraz proponowane wystąpienie prosimy przysyłać pocztą e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub dzwonić na nr. tel. (773) 443 8575, do 10 maja 2017r. Planowany program: wspólne odśpiewanie ulubionej pieśni św. Jana Pawła II pt. „Barka” Przypomnienie drogi życiowej i poezji Świętego, recytacja wierszy, występy zespołów teatralnych, zespołów pieśni i tańca, przeżycia i refleksje ze spotkań z Ojcem Św. Janem Pawłem II, prezentacja zdjęć z Papieżem Polakiem, Śpiewanie pieśni bliskich Świętemu i nam wszystkim, wspólne zdjęcie, wywiady, wspomnienia, refleksje mające na celu przybliżyć nam postać św. Jana Pawła II.

Na zakończenie odmówimy modlitwę do św. Jana Pawła II z prośbą o wstawiennictwo Bogu Rodzicy Dziewicy u swojego Syna Jezusa za nami wszystkimi.

Podczas programu można będzie nabyć „kremówki papieskie”

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Stanisław Zagata przewodniczący prezydium K. E.

wzor

Klub Polski ''Biały Orzeł'' w Wisconsin zaprasza na PIKNIK

Piknik odbędzie się w parku pod adresem - 101 Moundview Dr Friendship. WI

w niedzielę 28 maja 2017 r (Memorial Day weekend)

Piknik rozpocznie się mszą św o godz. 1: 00 po południu.

Po mszy św. zapraszamy na wspólne biesiadowanie.

Zapewniamy wyśmienite jedzenie, ciasto, kawa, dobra muzyka i świetna zabawa.

Zapraszamy serdecznie.

Zarząd klubu - prezes Jan Furczon

article_separator

20 rocznica pielgrzymki Jana Pawła II do Polski - Zakopanego i Ludźmierza.

Już wkrótce świętować będziemy szczególny jubileusz tak tutaj jak i w Polsce na Podhalu. W dniach 6-7 czerwca 2017 roku przypada 20 rocznica pielgrzymki Jana Pawła II do Polski - Zakopanego i Ludźmierza.

Komitet 600-lecia Cudownej Figury Matki Bożej Ludźmierskiej w Chicago wraz z O.O. Karmelitami z Munster, Indiana pragną zaprosić Zarząd Główny wraz z Dyrekcja i członkami Związku Podhalan z rodzinami na jubileusz 20 lecia pielgrzymki papieża Jana Pawła II do ojczyzny w czerwcu 1997 roku.

Pragniemy świętować wspólnie tą rocznice w sanktuarium w Munster, Indiana w Amerykańskim Ludźmierzu, tak jak to robiliśmy w poprzednich latach.

W dniu 4-go czerwca zapraszamy całą brać Podhalańska i Polonię na spotkanie i modlitwę przed obliczem Figury Matki Bożej Ludźmierskiej, Gaździny Podhala oraz u stóp pomnika św. Jana Pawła II u O.O. Karmelitów w Munster, Indiana.

Wizyta św. Jana Pawła II w 1997 roku na Podhalu była wielkim przeżyciem dla wielu z nas, a na pewno szczególnym i bardzo ważnym wydarzeniem w historii Podhala. Uczcijmy w tym roku ten jubileusz, wspomnijmy i przeżyjmy to na nowo gdzie mamy swoje miejsce kultu maryjnego w Amerykańskim Ludźmierzu w Munster, Indiana.

Mszę świętą w niedziele 4-go czerwca 2017 roku o 12 w południe odprawi jego Ekscelencja ks. Bp. Andrzej Wypych w asyście księży polonijnych.

Uroczysty jubileusz rozpocznie się koncertem wspomnieniowym o godz. 11: 30 rano.

Msza św. o 12: 00 w południe, a po Mszy świętej modlitwa pod pomnikiem św. Jana Pawła II, a w ogrodach klasztornych jest przygotowywany piknik ze smacznymi potrawami.

Z wyrazami głębokiego szacunku

Komitet 600-lecia M.B.L. w Chicago

O.O Karmelici Bosi w Munster, Ind.

article_separator

save the date

Zarząd Główny oraz anonserzy Radia ZPPA

serdecznie zapraszają na Jubileusz

30 - Lecia Radia Związku Podhalan w Północnej Ameryce.

Uroczysty bankiet odbędzie się w sobotę 17 czerwca 2017 roku

w Domu Podhalan - 4808 S Archer Ave Chicago.

Rozpoczęcie o godz. 6.00 wieczorem.

Gościem specjalnym będzie Jan Karpiel Bułecka - artysta, muzyk z Polski.

Gościnnie wystąpi zespół ''Ślebodni w USA''

Humorystyczny akcent wieczoru przedstawi Maria Gał - laureatka I nagrody w konkursie Poezji i Gawędy Góralskiej.

O oprawę muzyczną zadba Kapela Góralska i DJ Krzysztof Stasik.

Donacja  $ 65.00

Zapraszamy.

Prezes ZPPA - Józef Cikowski

Anonserzy- Helena Studencka i Wojciech Dorula

Administracja Radia ZPPA - Zofia Ustupska Bobak

article_separator

Kalendarz Wydarzeń w ZPPA na Rok 2017

 nowe-logo

Maj 14 -Dzień Matki

Maj 21 -Recital Poetycki Św. Jan Paweł II

Czerwiec 17 -Bankiet Radia ZPPA 30-lecie

Lipiec 2 -Piknik ZPPA

Sierpień 13 -Piesza Pielgrzymka Polonijna

Sierpień 20 -Odpust Podhalański w Munster IN

Wrzesień 2-3-4 -Sejm ZPPA

Wrzesień 24 -Wybór Królowej

Październik 22 -Konkurs Par Tanecznych

Listopad 11-12 -Festiwal na Góralską Nutę

Grudzień 30 -Opłatek ZPPA

 article_separator 

Informacje i Artykuły:

Górale świętowali kolejną 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i licznie uczestniczyli w 126 Paradzie 3 Maja w Chicago.

Głównym organizatorem parady był Związek Klubów Polskich.

W dniu parady 6 maja 2017 roku, uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w centrum Chicago, w którym uczestniczyli przedstawiciele organizacji polonijnych z prezesem KPA Frankiem Spula i przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego województwa podkarpackiego z dyrektorem Anetą Fliz na czele. Nie zabrakło marszałka tegorocznej parady pani Diane Marsalek, wice marszałków: Bożysławy Anderson - twórcy Teatru 13 -tka i ks Pawła Kosińskiego twórcy Jezuickiego Ośrodka Millenijnego. Honorowym marszałkiem tegorocznej parady był Ariel Reboyras.

Związek Podhalan reprezentowali członkowie Zarządu Głównego Związku Podhalan w Ameryce Północnej w osobach: prezes - Józef Cikowski, wice prezes -Zdzisław Dorula, wice prezeska - Zofia Bobak Ustupska, sekretarz generalny - Helena Studencka, skarbnik - Józef Zoń, marszałek - Tomasz Radecki, królowa ZPPA - Sylwia Kozielec, zbójnik - Krystian Nowak i fotograf Edward Helegda.

Rok 2017 jest rokiem Tadeusza Kościuszki, a hasło tegorocznej parady brzmi: ‘‘Tadeusz Kościuszko bohater Polski i USA''. W swoim krótkim przemówieniu pod pomnikiem, prezes J.Cikowski wyraził radość z tego, że możemy wspólnie świętować i manifestować swój patriotyzm w naszej nowej ojczyźnie.  Wiwat 3 Maj !!

Następnie  uroczystości przeniosły się na Deli Plaza, gdzie nastąpiło uroczyste podniesienie flagi przez górali z  Zarządu Głównego ZPPA i żołnierzy Delegacja z Sojuszniczego Dowództwa Transformacyjnego w Nortfolk - Virginia- ONZ z pułkownikiem  Grzegorzem Barabieda. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miasta Chicago, członkowie  organizacji polonijnych. Licznie przybyli przedstawiciele Konsulatu RP w Chicago  z Konsulem Generalnym Piotrem Janickim na czele.Królowa Parady 3 Maja Julia Szumny i ''damy dworu''. Oprawa muzyczna w wykonaniu Polonijnej Orkiestry Ludowej Dętej - dyrektor Ryszard Staroń oraz kapela góralska.

Na tegoroczną Paradę 3 Maja przybyli honorowi Goście z Polski - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - minister Anna Maria Anders i wice Marszałek Senatu - pan Adam Bielan.

Następnym punktem programu było wspólne śniadanie wszystkich Gości i okolicznościowe przemówienia, w hotelu Hilton w centrum Chicago.

O 11.30 Rozpoczęła się uroczysta Parada 3 Maja 2017 roku.

Związek Podhalan, jak co roku zaprezentował się bardzo pięknie. Była to najbardziej kolorowa i najliczniejsza grupa uczestnicząca w paradzie.

A maszerowaliśmy według numerów:

36 - Sztandary, Zarząd Główny, Królowa i Zbójnik

37 - Ślebodni w USA

38 - Klub ''Tatry**

39 - TOPR

40 - Szkółka Pieśni i Tańca przy Zarządzie Głównym - rydwan

41 - Koło Kościelisko i zespół Kościeliscanie.

42 - Bacówka braci Stanisława i Grzegorza Sarna - przepięknie przygotowany rydwan.

43 - Kolumnę zamknął rydwan Zespołu Reprezentacyjnego ''Siumni''.

Po paradzie wszyscy uczestnicy ZPPA wrócili do ogrodów Domu Podhalan, gdzie odbyła się mała góralska ''majówka'', z udziałem rozśpiewanej młodzieży, dorosłych i kapeli góralskiej w składzie: Eugeniusz i Zdzisław Leśnicki, Andrzej Bryja i Dawid Waluś.

Odbyło się wielkie grillowanie. Obsługą zajęli się - Józef Cikowski, Zdzisław Dorula, Józef Zoń, Zofia Bobak, Helena Studencka, Stanisława Czarniak, Anna Bobak, Tomasz Radecki.

Sponsorami hamburgerów byli Teresa i Krzysztof Harbut.  Także Józef Cikowski, Stanisława Czarniak, Stanisław i Barbara Sarna.

Wieczorem w Jolly Inn odbył się uroczysty bankiet z okazji Konstytucji 3 Maja, zorganizowany przez Związek Klubów Polskich, w którym uczestniczyli wszyscy wyżej wymienieni goście honorowi, a także wielu innych członków Polonii Amerykańskiej.

Tegoroczne obchody święta 3 Maja zakończyły się uroczystą Mszą św w Kościele św Trójcy w niedzielę 7 maja. We Mszy św uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Głównego ZPPA a także sztandary Związku Podhalan - sztandar ZPPA, sztandar koła Nowy Targ, sztandar Klubu Parafii Klikuszowa.

Mszę św celebrował ks biskup Andrzej Wypych,  w asyście wice marszałka Parady 3 Maja ks Pawła Kosińskiego i wielu innych księży.

Podczas wspólnej modlitwy za Ojczyznę, złotym krzyżem zasługi został odznaczony dr Jan Jaworski.

Parada 3 Maja w 2017 roku, kolejny raz była wyrazem wielkiego patriotyzmu i przywiązania Polonii Amerykańskiej w tym -- Górali Podhalańskich, Pienińskich i Orawy -- z Ojczyzna.

Helena Studencka

article_separator

Ważne informacje od korespondenta ZPPA Wojciecha Dorula

Na stronie internetowej www.zppa.org  jest aktualna lista Prezesów i Dyrektorów.

Proszę uprzejmie, abyście się z nią zapoznali i powiadomili nas o ewentualnych pomyłkach lub potrzebnych uzupełnieniach.

Dziękujemy za współpracę.

Helena Studencka

Wojciech Dorula

Wszystkie komunikaty do Kolumny, „Co słychać wśród Podhalan” muszą być nadesłane do poniedziałku każdego tygodnia.

Proszę o przesyłanie tekstów ogłoszeń TYLKO w tzw. Microsoft Word.

Zalecam trzymania się standardów i schematów ogłoszeń.

Można również nadsyłać plakaty wydarzeń, jeśli Koło chce, aby taki był umieszczony na www.zppa.org musi on być w JPEG Image.

ALE oprócz tego tekst musi być wysłany osobno w Microsoft Word.

Jeśli Kola ZPPA posiadają zdjęcia ze swoich imprez a chcą, aby one ukazały się na www.zppa.org  w Photo Gallery, muszą w jakiś sposób dostarczyć mi osobiście zgrane na CD. Natomiast, jeśli nie będzie więcej niż 10 zdjęć można przesłać @mailem

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Po więcej informacji lub zapytania proszę kierować na powyższy @mail

Dziękuję za współpracę Wojciech Dorula Korespondent ZPPA

 

Donacje na Rok 2017 dla Radia ZPPA

 

 1. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak $ 300
 2. Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Sarna $ 300
 3. Koło Nr 34 Zakopane prezeska Janina Urbas $ 300
 4. Kazimierz Kopeć $ 300
 5. Koło Nr 25 Parafii Harklowa Prezeska Wiesława Kula $ 200
 6. Koło Nr 42 Białka Tatrzańska Prezes Marian Lukaszczyk $ 200
 7. Koło Nr 33 Dzianisz Prezes Władysław Michniak $ 200
 8. Koło Nr 27 Witów Prezes Józef Giewont $ 200
 9. Koło Nr 58 Ząb Prezes Krzysztof Bukowski $ 200
 10. Koło Nr 41 Wróblówka Prezes Franciszek Bielański $ 200
 11. Koło Nr 21 Czarny Dunajec Prezeska Maria Komorowska $ 200
 12. Koło Nr 48 Babia Góra Prezeska Anna Palenik $ 150
 13. Koło Nr 29 Gronków Prezes Franciszek Kowalczyk $ 150
 14. Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska Prezes Andrzej Majerczyk 150 $
 15. Koło Nr 69 Skrzypne Prezeska Danuta Wasik – Hansen $ 100
 16. Koło Nr 75 Dział Prezes Stefan Dziąba $ 100
 17. Koło Nr 30 Ciche prezeska Czesława Szymusiak $ 100
 18. Koło Nr 68 Gliczarów Górny “ Wierchowianie” Prezes Stanisław Skupień $ 100
 19. Koło Nr 53 Klikuszowa $ 100
 20. Koło Nr 63 Waksmund Prezes Stanisław Waksmundzki $ 100
 21. Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezeska Janina Para $ 100
 22. Koło Nr 81 Bustryk Prezeska Anna Zalińska $ 100
 23. Barbara i Stanisław Guńka $ 100
 24. Franciszek Polak $ 100

 

Donacje na spłatę pożyczki Domu Podhalan

 

 1. 1. Radio ZPPA $ 10.000
 1. Koło Nr 30 Ciche  $ 5000
 2. Koło Nr 27 Witów  $ 5000
 3. Koło Nr 55 Ratułów $ 5000
 4. 48. Koło Nr 21 Czarny Dunajec  $ 4000
 5. Monika Kois - Królowa ZPPA 2015/2016  -   $ 3000
 6. Koło Nr 37 Gron Leśnica  $  2500
 7. Koło Nr 71 Nowe Bystre    $ 2500
 8. Koło Nr 45 Poronin     $ 2500
 9. Maria i Stanisław Rafacz Koło Nr 55 Ratułów  $ 2000
 10. Koło Nr 75 Dział $ 2000
 11. Koło Nr 58 Ząb  $ 2000
 12. Koło Nr 35 Maruszyna  $ 2000
 13. Koło Nr 52 Czerwienne  $ 2000
 14. Koło Nr 25 Harklowa $ 2000
 15. Janina i Józef Bednarz  $  2000
 16. Koło Literacko Dramatyczne  $ 1000
 17. Koło Nr 82 Piekielnik   $ 1000
 18. Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska  $ 1000
 19. Koło Nr 42 Białka Tatrzańska   $ 1000
 20. Wydział Podhalanek  $ 1000
 21. Koło Nr 19 Ducha Knapczyka  $ 1000
 22. Koło Nr 34 Zakopane  $ 1000
 23. Koło Nr 69 Skrzypne  $ 1000
 24. Koło Nr 76 Krauszów  $ 1000
 25. Koło Nr 41 Wróblówka  $ 1000
 26. Koło Nr 29 Gronków  $ 1000
 27. Zespól "Hyrni"  $ 1000
 28. Zofia i Tadeusz Szwajnos  $ 1000
 29. Marzanna, Marcin i Maria Madetko  $ 1000
 30. Zofia i Józef Małysz  $ 1000
 31. Koło Nr 50 Pieniny   $ 500
 32. Stanisław Wrobel  $ 360
 33. Helena i Stanisław Studencki $ 250
 34. Andrzej Grela Piekielnik  $ 240
 35. Zofia i Józef Ligas Czarny Dunajec $ 200
 36. Helena i Władysław Jarosz Czarny Dunajec  $ 200
 37. Wacław Ustupski Koło Hubertus  $ 120
 38. Władysław Kois Ratułów  $ 120
 39. Stanisław Waksmundzki Waksmund  $ 120
 40. Beata Kojda  $ 120
 41. Jadwiga i Wojciech Stypula  $ 120
 42. Maria i Stanisław Komorowski Czarny Dunajec  $ 110
 43. Antonina Morawa Ratułów   $ 100
 44. Anna Bobak Ciche  $ 100
 45. Andrzej Mrozek Maruszyna  $ 100
 46. Bogdan Bosak Babia Góra  $ 100
 47. Danuta Hansen Skrzypne  $ 100
 48. Józef Zoń Dębno Podhalańskie   $ 100
 49. Barbara i Jan Leja Czarny Dunajec   $ 100
 50. Maria i Jan Harbut Czarny Dunajec  $ 100
 51. Halina i Edward Staszel Czarny Dunajec    $ 100
 52. Zofia i Tadeusz Gancarczyk Czarny Dunajec   $ 100
 53. Marek Klimowski Czarny Dunajec  $ 100
 54. Elzbieta i Jacek Figura Czarny Dunajec  $ 100
 55. Wojciech Cikowski Czarny Dunajec  $ 100
 56. Aniela Landowska Wróblówka   $ 100
 57. Halina i Jan Kowalczyk  $ 100
 58. Witold Laburda Pieniny  $  60
 59. Bronisława Chlebek Czarny Dunajec       $ 50
 60. Zofia i Jan Ligas Czarny Dunajec        $ 50
 61. Ryszard Sojka Czarny Dunajec        $ 50
 62. Zofia Zaborska Czarny Dunajec       $ 50
 63. Zofia Malinowska Czarny Dunajec       $ 50
 64. Maria i Franciszek Cieśla Czarny Dunajec   $ 50
 65. Anna Komperda Krauszów  $ 50
 66. Krystyna Kowalczyk Klikuszowa   $ 50
 67. Anna i Józef Gąsior Czarny Dunajec  $ 40
 68. Maria Madetko Ciche Dolne  $ 30
 69. Bronisława Maciusiak Chochołów    $ 30
 70. Maria Komorowska Czarny Dunajec   $ 30
 71. Helena Jarosz Czarny Dunajec  $ 30
 72. Henryk Mikołajczyk Pieniny  $ 30
 73. Wacław Szczech Krauszów   $ 30
 74. Józef Bednarz Czerwienne  $ 30
 75. Piotr Jachymiak Ludźmierz   $ 30
 76. Maria Bryja Czarny Dunajec   $ 30
 77. Aniela Cikowska Czarny Dunajec  $ 30
 78. Stanisława Sobol Czarny Dunajec   $ 30
 79. Maria Gocał “ Podhalanki"  $ 30
 80. Irena Blair Ostrowsko $ 20
 81. Janina Laya Czarny Dunajec  $ 20
 82. Janina Luka Czarny Dunajec  $ 20
 83. Władysława Biel Czarny Dunajec  $ 20
 84. Jan Mąka Kluszkowce   $ 10

Komunikaty Reklamy i Ogłoszenia:

Uwaga właściciele domów gminy Palos na południowej stronie powiatu Cook, jeśli otrzymałeś list, ze Assessor podwyższa podatki za Twój dom, zadzwoń na 7732052200. Obnizpodatek.com przygotuje i złoży profesjonalna apelacje o obniżenie podatku za dom. Wszystkich zapraszamy na otwarte seminarium 19 kwietnia br. o godzi 6: 30 wieczorem w kościele Sw. Błażeja przy 6101 S. 75th Ave w Summit. Gmina Palos akceptuje apelacje tylko do 3-go Maja. Dzwon 773.205.2200 i obniż podatek za dom – to Twoje prawo!

 

Dr George Branovacki

Drodzy słuchacze, posłuchajcie tego ogłoszenia. Bola Cię biodra, kolana?

To my polecamy Ci doktora George Branovacki, który jest lekarzem, chirurgiem ortopedycznym, mówiącym po Polsku. Dr. Branovacki specjalizuje sie w wymianie stawów biodrowych, kolanowych leczy także artretyzm w kolanach i biodrach.

Umów wizytę u specjalisty po Polsku i dowiedz się, czy pomoże ci tylko zastrzyk, lekarstwo, a może najnowszy minimalny zabieg inwazyjny. Powróć do normalnego aktywnego bezbolesnego

 

Dr Michał Szczodry

Drodzy słuchacze: macie dolegliwości kręgosłupa? Rwa Kulszowa? Bole nóg pochodzące od kręgosłupa.

Polecamy Ci doktora! Doktor Michał Szczodry, Chirurg Ortopeda.

Specjalizuje sie w leczeniu schorzeń kręgosłupa.

Zadzwoń teraz 708 945-9211.

Zapamiętaj ten telefon 708 945-9211

Dr Michał Szczodry.

 

 

Od Państwa Helegdów Ed’s Photo- Video

Okres Świąteczny to czas spotkań z Rodzinami i Przyjaciółmi. Ale nie tylko w domach

Nadchodzi czas spotkań Mikołajkowych i opłatków w Kolach ZPPA.

Dlatego chcemy zaproponować nasze usługi fotograficzne na pięknych tłach świątecznych nowo zamówionych żadne koszty dla kola czy zespołu a pamiątki będą piękne

Prosimy dzwonić po rezerwacje i po więcej informacji

do Ed’s Photo Video

Małgosia Helegda 630.243-1295

 

Kiedy ten specjalny dzień nadejdzie chcesz, aby wszystko było perfekcyjne

Szczególnie w Filmowaniu i fotografowaniu

Bądź pewien ze serwis Ed’s Photo Video nie zawiedzie Ciebie i Twoja rodzinę

Upamiętnimy każda uroczystość czy to Chrzciny, Komunia, Wesele, Bankiety przy użyciu najnowszych KAMER HD 4K

Specjalizujemy się w fotografii Portretowej dla dzieci i zdjęć grupowych u Ciebie u nas w studio czy w plenerze Zarezerwuj Swój dzien.

Zadzwoń, Pytaj o szczegóły Ed’s Photo Video 773 544-4133 lub 630.243.1295

 

Zapraszamy do korzystania z Usług Małgosi i Edwarda Helegda Ed’s Photo and Video tak do zdjęć jak i videa czy to wesela- chrzciny a nawet bankiety Góralskie pikniki, które później można oglądnąć na naszej stronie związkowej jak i na FB. Upamiętniajcie wasze imprezy przecież to historia, która zawsze cieszy a tym bardziej jak dobrze zrobiona oni Czekaja na wasze telefony zawsze cos EXTRA OD NICH DOSTANIECIE.

Małgosia i Edward Helegda Ed’s photo Video serdecznie dziękuje tym, którzy już skorzystali i tym, którzy zadzwonią telefon 773-544-4133 2x

 

Tłumacz przysięgły Katarzyna Jankowska zaprasza do swojego biura tłumaczeń PLUS przy 28 West Lake Street w Addison.

Tel: 630-607-0460

Biuro wykonuje tłumaczenia specjalistyczne i prawnicze dokumentów składanych w sądach oraz urzędach w USA i Polsce, które wymagają tłumaczenia przez tłumacza przysięgłego. Pomaga w uznawaniu rozwodów, rejestracji urodzeń i małżeństw, potwierdzania polskiego obywatelstwa. Wykonuje tłumaczenia ustne w sądach, urzędach. Więcej szczegółów na stronie tumaczwChicago.com lub telefonicznie: 630-607-0460.

Katarzyna Jankowska jest wpisana na listę tłumaczy przysięgłych Ministra Sprawiedliwości, jest także tłumaczem posiadającym akredytację Amerykańskiego Stowarzyszenia Tłumaczy ATA.

PRACA:

JB sples of Arkdale w Wisconsin ZAPRASZA.

Przy skrzyżowaniu drogi 21 i County Road Z w budynku stacji benzynowej ''Citko''

znajduje się

- sklep gdzie miłośnicy wypoczynku w plenerze znajdą akcesoria dla wędkarzy, polowań, kładów, snowmobili, łodzi, ognisk, pamiątki i wiele innych.

- jest także wspaniale zaopatrzony sklep sożywczy zaopatrzony w artykuły prosto z Polski.  Swieże pieczywo i ciasta, wyroby wędliniarskie własnej produkcji według staroplskiej receptury.

- JB to także restauracja oferująca duży wybór smacznych polskich i amerykańskich dań. Miła i szybka obsługa. W weekendy i w tygodniu świnka z rożna.

Przyjmujemy zamówienia na przyjęcia.

 

Restauracja otwarta 7 dni w tygodniu od 7 rano- śniadania, lunch, obiady.

Sklep otwarty od niedzieli do czwartku od 6 - 7 pm a w piątek i w sobotę do 9 pm.

Nowi właściciele JB Wiesława i Janusz Zebrowski serdecznie zapraszają.

telefon - 608-564-7400 tel Janusz 630-745-1203.

 

Wyjeżdżając na wypoczynek do Wisconsin nie musisz nic zabierać z Chicago. Wszystko kupisz w JB sples of Arkdale. Zapraszamy.