Jozefinki Muzykanckie 2016

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
Dzisiaj jest Poniedziałek
22 Maja 2017 r.
Dzisiaj obchodzimy imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Jutro będziemy obchodzić: Iwony, Dezyderego, Emilii
Do konca roku zostało 224 dni

konsulat-left-barner

zp polska logo

Barner-TP

Barner-DZ

Super-Express-Logo1

Barner-Podhalanin

winterglobesport-left

siumnit-left-barner

eds-photo-video

wmvideo_72

 

Szukaj

Celebrate Poland na festiwalu Neighborhoods of the World. Juz 19 lutego na Navy Pier! Drukuj Email
2017-02-navy pier

 

CHICAGO (10 lutego, 2017) - Polsko Amerykańska Izba Handlowa (PACC) ma wielką przyjemność ogłosić, ze z zaszczytem przyjęła ponowne zaproszenie Navy Pier do podjęcia się organizacji festiwalu "Celebrate Poland". "Celebrate Poland" jest dorocznym festiwalem świętującym i promującym Polskę i polska kulturę, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 19 lutego, 2017 r., w godzinach od 12:00 do 16:00, w przepięknej scenerii Crystal Gardens na Navy Pier w Chicago.
Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

 

 

W dniu 19 lutego Crystal Gardens na kilka godzin wypełnią się zywą polską muzyką, tańcem, barwnymi kostiumami charakterystycznymi dla polskiej kultury, zapachem polskiej kuchni, a zebrana publiczność będzie miała okazję poznać polską historię, podziwiać nowoczesną sztukę i fotografię oraz pokazy współczesnej mody polskiej, a to wszystko w jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc turystycznych w Chicago. Będzie to równiez niepowtarzalna szansa na obejrzenie występów wielu grup artystycznych zebranych na ten dzień pod jednym dachem Crytal Gradens: Zespołu Pieśni i Tańca Lajkonik, Polonii, Wesołego Ludu, Zespołu Związku Podhalan, Warsztatów Teatralnych Little Stars oraz Agnieszki Iwańskiej z zespołem Antykwariat. Na scenie zaprezentowane zostaną takze pokaz mody Agnieszki Kulon oraz kolekcja 'Orient of Pearl' Baczynskiej & Czamary. A poza sceną, podziwiać będziemy piękną instalację Agnieszki Podczaszy wraz z modelką na zywo.
W tym dniu zostaną równiez wyeksponowane wyroby sztuki ludowej reprezentowane przez Związek Podhalan w Północnej Ameryce (Polish Highlander Alliance of North America), w tym ubrania ludowe szyte przez Bozenę Kowaczyk i Stanisława Mąkę, wyrób serów podhalańskich braci Grzegorza i Stanisława Sarne oraz Wojciecha Jędrola, a lutnik Bogdan Pawlikowski zaprezentuje sztukę wyrobu znakomitych instrumentów smyczkowych. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja serii polskich ciekawostek historycznych na transparentach zaprojektowanych przez Gosię Kościelak, kolekcja dzwonów nagradzanego Stanisława Kujawiaka, rzezb Krzysztofa Kałaty, dekoracje wnętrz prezentowanych przez Dom, itp. oraz wyroby ceramiczne zgromadzone przez More Polish Pottery.
Oprócz rękodzieł w tradycyjnym stylu, Crystal Gardens ozdobią dzieła współczesnych artystów malarzy, grafików i fotografów: Lidii Wylangowskiej, Jadwigi Kapturskiej, Jana Młynarskiego, i Kasi Derdy.
"To juz po raz drugi nasza Izba ma okazję partnerować z Navy Pier przy organizacji polskiego święta będącego częścią festiwalowego cyklu Neighborhoods of the World", powiedział Stanisław Skoczeń, prezes PACC. "To równiez dzięki kilku pokoleniom imigrantów z Polski, które pomagały budować to miasto, Chicago jest teraz światową metropolią, dlatego jest nam niezmiernie miło móc po raz kolejny promować Polskę oraz polską kulturę w tak prestizowym miejscu, jakim jest Navy Pier".
W czasie gdy rozmaite wystawy będą prezentowały róznorodność i bogactwo polsko-amerykańskiego środowiska artystycznego i biznesowego, przybyli uczestnicy festiwalu będą mieli okazję do zapoznania się i zrobienia pamiątkowych zdjęć z Debiutantkami Legionu Młodych Polek i innymi gośćmi specjalnymi imprezy. Bardzo szczególnym występem, zwłaszcza przy okazji niedawnych obchodów 1,050-lecia Państwa Polskiego, będą krótkie referaty historyczne w wykonaniu Mike'a Sieczkowskiego, który będzie przechadzać się wśród zgromadzonych tłumów w przebraniu polskiego husarza.
Według Małgosi Borysiewicz, lidera komitetu przygotowującego obchody "Celebrate Poland" w dniu 19 lutego, "Bardzo budującym doświadczeniem, z punktu widzenia organizatora, jest widzieć ogromne zainteresowanie społeczne i medialne naszym nadchodzącym wydarzeniem. Dla wielu polsko-amerykańskich organizacji i instytucji, będzie ono doskonałą okazją do wspólnego spotkania, współpracy i pomocy w organizacji tego prestizowego święta".
CELEBRATE POLAND 2017 MEDIA I ORGANIZACJE PARTNERSKI PACC:

###

Polsko Amerykańska Izba Handlowa (PACC) jest organizacją typu 'not-for-profit.' Jej głównym celem jest przede wszystkim promocja biznesów w niej zrzeszonych, oraz działanie w interesie ich rozwoju. Większość firm członkowskich to małe i średnie przedsiębiorstwa polonijne z okolic Chicago, a takze spoza stanu Illinois. Dzięki regularnym spotkaniom biznesowym, pośrednictwie w kontaktach biznesowych, oraz róznego rodzaju publikacjom, Izba stara się wychodzić na przeciw biznesowym zainteresowaniom swoich członków. Aktualny kalendarz spotkań i inne informacje uzyskać mozna na stronie www.polishamericanchamber.org lub dzwoniąc pod numer 773/205-1998.