Jozefinki Muzykanckie 2016

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
„Co słychać wśród Podhalan” od 4 marca 2017 roku. Drukuj Email
2017-01-pulaski

Dzień Generała Kazimierza Pułaskiego

Zarząd Główny ZPPA serdecznie zaprasza na coroczne obchody Dnia Generała Kazimierza Pułaskiego. Uroczystości odbędą się 4 marca 2017 roku o godz. 10: 00 rano w Domu Podhalan a także w ogrodach Domu Podhalan, gdzie znajduje się najstarsze popiersie Gen. Kazimierza Pułaskiego.

W programie wystąpią harcerze ze szkoły im ks. Stanisława Cholewińskiego

oraz dzieci ze Szkółki Pieśni i Tańca.

Zapraszamy do udziału w tej uroczystości oddając hołd bohaterowi obojga narodów.

Zapraszamy członków ZPPA, organizacji polonijnych, kapelanów, młodzież.

Zarząd Główny ZPPA

Prezes Józef Cikowski.

wzor 

Wydział Podhalanek im. Heleny Marusarzówny serdecznie zaprasza na zebranie sprawozdawczo wyborcze, które odbędzie się w sobotę 4 marca br. o godz. 3: 00 po południu 2017r w Domu Podhalan. Zapraszamy członkinie a także i nowe, które by chciały się zapisać w szeregi Podhalanek oraz młodzież podhalańską. Prosimy o liczne przybycie. Po informacje prosimy dzwonić (773) 964 0841

Za zarząd Wydziału Podhalanek prezeska Maria Gocał.

article_separator

Bankiet Komitetu Edukacji ZPPA

2016-12 komitetu edukacji

Zarząd Komitetu Edukacji ZPPA serdecznie zaprasza: Zarząd Główny i Dyrekcję, przedstawicieli Kół ZPPA, przedstawicieli organizacji społecznych Polonii, studentki i studentów, którzy dotychczas otrzymali stypendia od Komitetu Edukacji przez 31 lat, oraz którym stypendium zostało przyznane w 2016r. Serdecznie zapraszamy: donatorów, wszystkich, którzy ofiarnie wspierają Fundusz Stypendialny ZPPA.

Na uroczysty Bankiet Stypendialny, który odbędzie się w niedzielę 5 marca o godz. 3:00 po południu w Domu Podhalan.

W programie występ artystyczny, obiad, oraz wręczenie stypendiów.

Wręczenie stypendiów jest osobliwą uroczystością ukazującą humanitarną działalność ZPPA, realizowaną również przez Komitet Edukacji ZPPA.

Na Uroczystym Bankiecie Stypendialnym spotkamy się z ludźmi, którzy z głębi serca pomagają młodzieży studiującej pochodzenia podhalańskiego realizować swoje życiowe plany, ukończyć studia i stać się wykształconymi obywatelami USA.

Donacja $ 40 od osoby.

Po rezerwacje i zakup biletów prosimy dzwonić do: wiceprzewodniczącej Komitetu Edukacji ZPPA Anny Zalińskiej tel. (773) 443 – 8575

Na Bankiecie będzie można odebrać Książkę 30 lecia K. E.

Stanisław Zagata-Przewodniczący Prezydium Komitetu Edukacji

 article_separator

Zarząd Koła Nr 43 Chochołów zawiadamia i zaprasza wszystkich członków, mieszkańców wsi Chochołowa i Koniówki, i także młodzież - chętnych i znajomych, którzy by chcieli zapisać się do Koła na zebranie sprawozdawczo wyborcze, które odbędzie się w niedzielę 5 marca br. o godzinie 3: 00 po południu w Domu Podhalan. Prosimy o niezawodne i punktualne przybycie, za co z góry dziękujemy.

Jest bardzo dużo ważnych spraw do omówienia.

Po zebraniu będzie podany smaczny obiad.

Zaprasza zarząd Kola Nr 43 wraz z prezesem Stanisławem Kruczak

 article_separator

Więcej…
 
Dariusz Grzybek w Chicago. Drukuj Email
dariusz grzybek
Dariusz Grzybek

Dariusz Grzybek mówi o sobie:

Mieszkam w Krakowie i jestem w trakcie pisania pracy doktorskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim o Związku Podhalan w Północnej Ameryce. Podstawowym celem tej pracy jest wskazanie wzajemnych oddziaływań pomiędzy misją organizacji podhalańskich, jaką jest zachowanie elementów rodzimej kultury góralskiej przez członków a funkcjonowaniem organizacji podhalańskich w wielokulturowym społeczeństwie amerykańskim w obszarze zarządzania transferem kultury.

2017-03-dariusz grzybek

Dlaczego wybrał pan Związek Podhalan w Północnej Ameryce, jako temat swojej pracy doktorskiej?

Duży wpływ na moje zainteresowanie organizacjami podhalańskimi w Stanach Zjednoczonych miało to, że sam pochodzę z gór, a dokładnie z Zawoi pod Babią Górą i wielokrotnie słyszałem barwne opowieści o ludziach, którzy wyjechali z Zawoi do Ameryki. Zainteresowałem się losami bohaterów niektórych z tych opowieści, dzięki czemu odkryłem świat góralski za oceanem.

2017-03-grzybek i goscie

 

To pierwsza wizyta pana w Chicago, chociaż nie pierwsza w USA.

Jakie są pana wrażenia po tym krótkim pobycie w Domu Podhalan w Chicago i spotkań z działaczami Związku Podhalan?

W trakcie mojego pobytu w Związku Podhalan w Chicago spotykałem się i rozmawiałem z ludźmi zaangażowanymi w jego działalność i jestem pod wrażeniem ich zaangażowania w propagowanie kultury góralskiej w Stanach Zjednoczonych. Osoby te poświęcają niejednokrotnie cały swój wolny czas na działalność w organizacji podhalańskiej. Dzięki ich bezinteresownej pracy powstaje szereg wydarzeń promujących kulturę góralską, funkcjonuje Dom Podhalański, działa radio Związku Podhalan, istnieje biblioteka, wydawany jest kwartalnik Podhalanin. Szczególnie chciałbym podkreślić, że w trakcie pobytu w Chicago spotkałem się z ogromną życzliwością ze strony Zarządu Głównego Związku Podhalan, dzięki czemu mogłem owocnie spędzić czas na gromadzeniu materiałów.

 

2017-03-grzybek navy pier

 

Dziękując bardzo za rozmowę, życzę samych sukcesów w gromadzeniu materiałów o góralach za "wielka woda", która to organizacja jest tematem pana pracy doktorskiej.

A my, jako członkowie ZPPA będziemy oczekiwać na efekty tych badan.

Helena Studencka

 
„Co słychać wśród Podhalan” od 25 lutego 2017 roku. Drukuj Email
2017-02-zab 25 lecie

wzor

Jubileusz 25 lecia Kola Nr 58 Ząb

Zarząd Kola Nr 58 Ząb ma zaszczyt zaprosić wszystkich Zębian z rodzinami, Prezesów, delegatów Kół, gości i sympatyków naszego Kola na Jubileusz 25 lecia istnienia Koła w sobotę 25 lutego 2017 roku. Uroczystość rozpoczniemy Msza Sw. o godz.3: 00 po południu w kościele Sw. Kamila. Uroczysty bankiet odbędzie się w Domu Podhalan o godz.6: 00 wieczorem. Do tańca grać będzie "Hajlander Band"

Donacja $65.00 od osoby. Dzieci od 2 do12 lat $ 25.00

Po informacje i rezerwacje prosimy dzwonić do 15 lutego

708 370 7742 Anna Pawlikowska

773 614 0027 Anna Bukowska

Stroje regionalne oraz sztandary mile widziane

article_separator

Koło Nr 4 „Morskie Oko” w Detroit, Michigan ma zaszczyt zaprosić całą Polonie na „9-te Góralskie Ostatki”, które odbędą się w sobotę 25 lutego br. o godz. 8: 00 wieczór w Domu PNA, Hamtramck 10211 Conant. Do tańca będzie przygrywał wyśmienity zespół „Oni “oraz kapela góralska wraz z 16 osobowym zespołem ‘Siumni" z Chicago.

Zespól ten występował w 2016 r. na Festiwali Ziem Gorskich w Polsce i zajął drugie miejsce. Jest to duży sukces dla młodzieży, która urodziła się w USA.

Podczas wieczoru zespól „Siumni” nie tylko zatańczy swoje góralskie tańce, ale również będzie z wami bawił na parkiecie. Prosimy całą Polonie z Michigan i okolic o uczestnictwo. Donacja  $35.00 od osoby, wszelkie trunki do nabycia w barze oraz góralskie jodło z kuchni. Poczęstunek wliczony w cenie biletu.

Bilety do nabycia w sklepie G- Mart przy 10012 Joseph Campau – Hamtramck.

Zapraszamy

article_separator

Zarząd Koła Nr 68 Gliczarów Górny serdecznie zaprasza wszystkich członków oraz chętnych do wstąpienia w szeregi naszego koła, na zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w niedziele 26 lutego br. o godz. 3: 00 po południu w Domu Podhalan. W programie zebrania: sprawozdanie z działalności za 2016r. sprawozdanie finansowe za 2016r. wybory zarządu i zaprzysiężenie nowego zarządu i nowych członków koła, wolne wnioski. Będą omawiane ważne sprawy dotyczące obchodów 20-lecia koła. Po zebraniu będzie podany obiad, prosimy o liczne oraz punktualne przybycie

Zaprasza i informuje Stanisław Skupień Prezes

 article_separator

Zarząd Koła Gronków zaprasza wszystkich członków oraz Gronkowian i przyjaciół na zebranie roczne połączone z wyborami nowego zarządu, niedzielę 26 lutego na godzinę 2: 00 po południu do Domu Podhalan

Zawiadamia i zaprasza prezes wraz z całym zarządem Franciszek Kowalczyk

article_separator

Radio Chrystusa Króla wraz z ks. dr Wiesławem Pęskim zaprasza na bankiet z obiadem w niedziele 26 lutego o godz. 2: 00po południu do Sali Bankietowej Lon Tree Manor przy 7730 N. Milwaukee Ave. w Niles, z którego dochód przeznaczony będzie na budowę Świątyni pod wezwaniem Chrystusa Króla Wszechświata w Kijowie. Cena biletu 45dol. bilety do w redakcji radia 6144 W. Belmont. Wkrótce powiadomimy o innych miejscach.  Po więcej informacji proszę dzwonić na nr. tel. 708 433 9095. Prosimy o liczny udział, aby wesprzeć ks. Wiesława Pęskiego z Kijowa, który podjął się budowy tej Świątyni, a który będzie również obecny na bankiecie.

Część artystyczna Jarek Spychalski.

article_separator

Więcej…
 
Pawel Figlewicz Allstate Drukuj Email
2017-02-figlewicz
 
„Co słychać wśród Podhalan” od 18 lutego 2017 roku. Drukuj Email
2017-02-valentynki 2

wzor

Zarząd Koła Nr 82 Piekielnik serdecznie zaprasza na Opłatek Świąteczny, który odbędzie się w Paradise Elegant Banquets przy 9220 South Harlem Ave. Bridgeview,

w sobotę 18 lutego 2017 r. o godzi. 6: 30 wieczorem.

Donacja $65 od osoby, dzieci do lat 10 bezpłatnie, dzieci starsze $30

W cenie biletu smaczny obiad, poczęstunek, otwarta bara, oraz wspaniała zabawa z zespołem „ SOKÓŁ ”

Stroje regionalne mile widziane!!!

Serdecznie zaprasza Zarząd Koła z prezesem Andrzejem Grela

Po rezerwacje i więcej informacji prosimy dzwonić:

Andrzej Grela (773) 793-2453 -- Lub email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Danuta Dziubek  (773) 727-6101

article_separator

Zabawa karnawałowa Parafii Św. Kamila

Ojciec Paweł Furdzik, proboszcz wraz marszałkami parafii i całą wspólnotą świętego Kamila w Chicago zaprasza na parafialną zabawę karnawałowo-walentynkową organizowaną w sobotę 18 lutego br. Zabawa w sali parafialnej rozpocznie się o godzinie 6: 30 wieczorem.  Bilety w cenie 30 dolarów można nabywać po Mszach świętych w zakrystii oraz na plebanii lub przy wejściu na salę; można też dokonać rezerwacji telefonicznie na numer: 773-767-8183.  W cenę biletu wliczona jest pełna kolacja oraz zabawa taneczna. Do tańca grać będzie zespół „Felicitas”.

Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie parafii.

Parafia św. Kamila znajduje się na południowej stronie miasta, przy skrzyżowaniu ulic 55-tej i Lockwood, w bezpośrednim sąsiedztwie z lotniskiem Midway.

Wszystkich parafian i przyjaciół zaprasza o. Paweł Furdzik, Proboszcz

article_separator

Zarząd Koła Nr 37 Groń Leśnica zawiadamia wszystkich członków koła zainteresowanych, że zebranie sprawozdawczo- wyborcze za rok 2016/2017 odbędzie się w niedzielę 19 lutego o godz. 2: 00 po południu w Domu Podhalan. Po zebraniu podany będzie obiad. 

Prosimy o punktualne i liczne przybycie.

Prezes: Wiesław Wilczek

article_separator

Zarząd Koła Nr 43 Chochołów zaprasza wszystkich członków koła, całe Podhale i Polonie na Msze Św. z okazji 171 rocznicy Powstania Chochołowskiego, która odbędzie się niedziele 19 lutego br. w Kościele Św. Daniela przy 5300 S. Natoma, Chicago, o godzinie 1: 00 po południu. Prosimy o wystawienie pocztów sztandarowych, stroje regionalne są mile widziane.

Po mszy Sw zapraszamy wszystkich na poczęstunek do hali parafialnej.

Zaprasza prezes Stanisław Kruczak wraz zarządem Koła Nr 43 Chochołów.

article_separator

Zarząd Koła Nr 24 Szaflary serdecznie zaprasza na zebranie sprawozdawczo – wyborcze, które odbędzie się w niedzielę 19 lutego br. o godz. 3: 00 po południu w Domu Podhalan. Zapraszamy wszystkich członków oraz chętnych do wpisania się do koła. Porządek zebrania: sprawozdanie z działalności za 2016r., sprawozdanie finansowe za 2016r., wybory zarządu, zaprzysiężenie nowego zarządu i nowych członków koła, wolne wnioski i plany na 2017r. Po zebraniu podany będzie obiad, prosimy o punktualne przybycie.

Za Zarząd Koła nr 24 Szaflary Prezes Katarzyna Kalata.

article_separator

Pomóżmy Michałowi!

Bankiet Charytatywny dla Michała Solana, który odbędzie się w niedzielę 19 lutego 2017r w Mayfield pod adresem 6072 S Archer Ave. Rozpoczęcie o godz. 4: 00 po południu. Donacja: dorośli 50 dolarów od osoby dzieci -25 dolarów w tym obiad i słodki stół i wiele innych smakołyków. Przewidziano wiele atrakcji, loteria fantowa, Klaun i występ zespołów góralskich. Michał uległ wypadkowi samochodowemu, w ubiegłym roku, przebywa w Polsce, wioska Szlembark. Stan Michała jest bardzo ciężki miał poważny uraz śródczaszkowy, ostra niewydolność oddechowa oraz niedowład czterokończynowy. Potrzebna jest długa i kosztowna rehabilitacja.

Po informację i rezerwację prosimy dzwonić tel: (630) 290- 6048

Zapraszamy serdecznie na Bankiet, ludzi dobrej woli i o otwartych sercach, pomóżmy Michałowi spełnić jego marzenia.

Już dzisiaj dziękujemy za wsparcie.

Zapraszają organizatorzy

article_separator

Więcej…
 
Celebrate Poland na festiwalu Neighborhoods of the World. Juz 19 lutego na Navy Pier! Drukuj Email
2017-02-navy pier
Więcej…
 
„Co słychać wśród Podhalan” od 10 lutego 2017 roku. Drukuj Email
nowe-logo

Pierwsze zebranie ZG ZPPA, Prezesów i Dyrektorów 2017

Zarząd Główny Związku Podhalan w Północnej Ameryce serdecznie zaprasza na zebranie wszystkich Prezesów i Dyrektorów, które odbędzie się

w piątek 10 lutego 2017 r. o godzinie 7: 30 wieczorem

w siedzibie Związku Podhalan przy 4808 S. Archer Ave Chicago.

Prosimy wszystkich Prezesów i Dyrektorów o obecność i punktualność.

Z góralskim pozdrowieniem

Sekretarz Generalny Helena Studencka

Prezes Józef Cikowski

wzor

Uwaga bardzo ważne!!!!

Ze względu na czas i sprawy osobiste materiały do kolumny, „Co słychać wśród Podhalan”, musza być nadesłane do godziny 10: 00 wieczór każdego poniedziałku.

Dziękuje za współpracę.

Wojciech Dorula Korespondent ZPPA

article_separator 

017-01-walentynki

Walentynki Z Kołem Nr 69 Skrzypne

Skrzypniany wraz DJ-em Pawłem serdecznie zapraszają na Zabawę Serduszkową w sobotę 11 lutego 2017 do Domu Podhalan. W programie: loteria fantowa, walczyk serduszkowy, wybór królowej kwiatów i królowej serc.

Gorący poczęstunek, kawa i ciasto w cenie biletu. Wstęp $25. Początek o 7: 00 wieczorem. Zapewniamy miłą atmosferę i świetną zabawę.

Prezes Koła Danuta Wasik - Hansen z Zarządem

article_separator

"Walentynki z Kołem Nr 40 Biały Dunajec"

Zarząd Kola Nr 40 Biały Dunajec serdecznie zaprasza wszystkich członków Koła, Białodunajczan, bratnie Koła, oraz sympatyków na zabawę serduszkowo- karnawałową, która odbędzie się w sobotę 11 lutego 2017r. w "Paradise Elegant Banquets" przy 9220 S. Harlem Ave Bridgeview.  Rozpoczynamy o 6: 00 wieczorem, do tańca przygrywać będzie zespół "Millenium" Bilety tylko $50, w cenę biletu wchodzi smaczny obiad, góralskie przekąski, słodki stół oraz butelka wódki na stół. Czeka na was wiele atrakcji miedzy innymi: loteria fantowa, wybór "Królowej Kwiatów" itp.

Po rezerwacje prosimy dzwonić; Jan 773-592-8413 oraz Małgorzata 847-877-5716.

Zapewniamy świetna zabawę i mile spędzony wieczór.

Prezes Jan Król wraz z zarządem

article_separator

Zarząd Koła Nr 66 Dębno Podhalańskie, zaprasza na zebranie sprawozdawczo wyborcze, wszystkich członków oraz chętnych wpisania się do koła, prosimy o liczne przybycie. Zebranie odbędzie się w niedziele 12 lutego 2017r. o godz. 3: 00 po południu w Domu Podhalan. W programie zebrania sprawozdanie z działalności za 2016r.

sprawozdanie finansowe za 2016r. wybory zarządu i zaprzysiężenie nowego zarządu i nowych członków koła, wolne wnioski i plany na 2017r.

Po zebraniu będzie podany obiad, prosimy o liczne oraz punktualne przybycie.

Za Zarząd Koła nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Sarna

Tel. 708-205-3502

article_separator

Zarząd Koła Nr 30 Ciche zawiadamia wszystkich Cichowian o zebraniu wyborczym, które odbędzie się w niedzielę 12 lutego br. o godz.1: 30 po południu w Domu Podhalan na malej sali.  Po zebraniu będzie podany obiad.   Prosimy o punktualność.  Rozliczenie i sprawdzanie z ubiegłego roku, wybór zarządu, opłaty członkowskie.  Obecność obowiązkowa, zapraszamy nowych członków Cichego do zapisywania się do Kola.  Serdecznie zapraszamy.

Prezes Czesia Szymusiak

article_separator

Msza św. w 4 rocznicę śmierci śp. Stanisława Pająka

W niedzielę 12 lutego br. w kościele św. Kamila pod adresem 5434 S. Lockwood Ave, Chicago, o godz. 10: 30 rano, zostanie odprawiona Msza św. w 4 rocznicę śmierci śp. Stanisława Pająka- honorowego członka Koła Bustryk i wieloletniego kapelmistrza ZPPA.

article_separator

Więcej…
 
„Co słychać wśród Podhalan” od 4 lutego 2017 roku. Drukuj Email
12- dom podhalan 161

nowe-logo

Uwaga bardzo ważne!!!!

Ze względu na czas i sprawy osobiste materiały do kolumny, „Co słychać wśród Podhalan”, musza być nadesłane do godziny 10: 00 wieczór każdego poniedziałku.

Dziękuje za współpracę.

Wojciech Dorula Korespondent ZPPA

wzor

Zarząd Koła Nr 38 Ludźmierz zaprasza członków i miłośników Koła na Opłatek w sobotę 4 lutego 2017 r. do Mayfield Banquets przy 6072 S. Archer Ave, Chicago rozpoczęcie o godz. 6.00 wieczorem. W programie Mikołaj dla dzieci, bogaty program artystyczny. Donacja: $ 60 dzieci do 12 lat $ 20. Obiad i otwarty bar.

Po rezerwację prosimy dzwonić:

Anna Smoter (773) 203- 5046

Maria Jachymiak (773) 618 -9350

Anna Smoter –prezes.

 article_separator

Zarząd Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska serdecznie zaprasza na Tradycyjny ,,Opłatek'’ w sobotę 4 lutego 2017 roku do Szarotki przy 8100 S Roberts Rd w Justice . Początek godz. 6: 00 wieczorem. Donacja $50 od osoby w tym obiad z alkoholem.

Dzieci powyżej 10 lat $20 od osoby.

Serdecznie zapraszamy.

Po rezerwacje dzwonić Andrzej Majerczyk 815-353-5320

W imieniu zarządu zaprasza i informuje Andrzej Majerczyk Prezes

article_separator

2017-01-topr zaproszenie

Zarząd Główny ZPPA, Double Diamond Polish Ski Club Chicago oraz Klub TOPR Chicago, pragną pięknie zaprosić na kolejną już charytatywną zabawę karnawałową z cyklu „Pomóżmy dzieciom Jacka” w sobotę 4 lutego br. do Domu Podhalan na godz. 6: 00 wieczorem. Tegoroczna zabawa podobnie jak w latach ubiegłych ma za cel zebranie środków dla dzieciaków po zmarłym końcem 2014 roku naszym Koledze Jacku Koszarku - Ratowniku Grupy Podhalańskiej GOPR.

Nadchodząca edycja memoriału została rozszerzona o bogatą w nagrody loterie fantową, - naturalnie nie zabraknie starych i nowych hitów granych przez wspaniałego DJ-a.

W cenie biletu zapewniamy dwa ciepłe posiłki, słodki stół, przekąski oraz napoje.

Cały dochód z imprezy tradycyjnie przekażemy jeszcze w czasie jej trwania na ręce Cory Koszarek, która będzie obecna z dziećmi podczas imprezy charytatywnej.

Donacja $ 60 od osoby.

Po szczegółowe informacje prosimy dzwonić 773 727 9294 oraz 773 875 4288

Informują i zaprasza prezes Klubu TOPR Jacek Skoczeń.

Serdecznie zapraszamy!!!

article_separator

Zarząd Koła Nr 25 Parafii Harklowa serdecznie zaprasza na zebranie sprawozdawczo-wyborcze w dniu 5 lutego 2017 roku, o godzinie 2: 00 po południu w Domu Podhalan. Prosimy o liczne i punktualne przybycie, zapraszamy nowe osoby do współpracy. Mamy wiele ważnych spraw do omówienia. Po zebraniu będzie podany obiad.

Zaprasza Wiesława Kula wraz z Zarządem.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL