Jozefinki Muzykanckie 2016

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
Dzisiaj jest Poniedziałek
22 Maja 2017 r.
Dzisiaj obchodzimy imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Jutro będziemy obchodzić: Iwony, Dezyderego, Emilii
Do konca roku zostało 224 dni

konsulat-left-barner

zp polska logo

Barner-TP

Barner-DZ

Super-Express-Logo1

Barner-Podhalanin

winterglobesport-left

siumnit-left-barner

eds-photo-video

wmvideo_72

 

Szukaj

X Lat Wanty Drukuj Email

 

2016-10-10 wanta

Jubileusz X -cio lecia zespołu "Wanta"

 

22 października 2016 r odbył się huczny Jubileusz X - cio lecia powstania zespołu Wanta.

Jubileusz młodzi zespolanie rozpoczęli od wspólnej modlitwy w kościele Ojców Cystersów "Na Gorce", gdzie odprawiona została uroczysta Msza Sw. którą odprawili O. Michał Blicharski i ks. Marek Smolka, a uświetniły licznie przybyłe poczty sztandarowe ZPPA, zaproszeni Goście, członkowie Zarządu Głównego członkowie ZPPA, członkowie Rodzin i Przyjaciele.

Oprócz muzyki gorajskiej i pięknego śpiewu członków zespołu Wanta, na Mszy Sw usłyszeć można było piękny śpiew choru dziewczęcego “Turliki" z Polski, którym akompaniował organista Adam Chlebek i skrzypek Sebastian Stopka z New Jersey.

Po Mszy Sw. uroczystości Jubileuszowe przeniosły się do sali bankietowej Janosik, gdzie już od samego wejścia rozbrzmiewała muzyka góralska, śpiewy i serdeczne powitania, a także ogromna galeria zdjęć ze wspaniałego 10 - cio letniego dorobku Zespołu.

Zespól Wanta swój bankiet rozpoczął od przepięknego koncertu pieśni góralskich.

Zgromadzeni na sali Goście, koncert nagrodzili gromkimi brawami.

Zespól Wanta śpiewa przepięknie!!

 


 

Następnie Agnieszka Bobak i Grzegorz Zarycki z poczuciem humoru powitali zgromadzonych Gości. Na na Jubileusz Wanty przybyli: Podhalańskie Stowarzyszenie Śpiewacze "Turliki” z Polski pod batuta i kierownictwem pani Ewy Sterczyńskiej. Zespól przyjechał na zaproszenie kierownictwa zespołu Wanta i Agnieszki Bobak, która była solistka tego wspaniałego, zakopiańskiego choru.

Liczna - bo 13 - to osobowa grupa członków Stowarzyszenia Podhalan z New Jersey z prezeska Małgorzata Stopka z rodzina i członkami Zarządu.

Członkowie Zarządu Głównego: Zdzisław Dorula - wice prezes, Helena Studencka - sekretarz generalny oraz radio ZPPA, Wojciech Dorula korespondent oraz radio ZPPA.

Zarząd i członkowie Kola Nr 34 Zakopane, przy którym działa zespól Wanta.

Na Jubileusz przybyli licznie członkowie innych zespołów - miedzy innymi Siumni, Ślebodni w USA a także przedstawiciele Kol ZPPA.

Licznie zgromadzili się Przyjaciele zespołu i członkowie ich Rodzin.

Gratulacjom i życzeniom nie było końca.

W imieniu Zarządu Głównego i prezesa Józefa Cikowskiego, głos zabrali Helena Studencka i Zdzisław Dorula. Szczerze gratulujemy przepięknego artystycznego dorobku! Oprócz śpiewu i tańca zespól Wanta prowadzi pełną humoru i gorajskiej fantazji działalność kabaretowa. Wasze występy bawią i cieszą. Pamiętajcie, że drzwi Domu Podhalan są dla Was zawsze szeroko otwarte. Dziękujemy za wszystko, co robicie i życzymy jeszcze wielu wspaniałych Jubileuszy.

Szczere życzenia i gratulacje wraz z upominkiem, przekazała prezes Małgorzata Stopka z New Jersey. Jeszcze wielu pięknych koncertów i lat działalności, w zdrowiu i radości. Czekamy na was i wasze występy w New Jersey.

Członkowie Kola Nr 34 Zakopane z prezeska Janina Urbas, wyrażali swoją dumę i radość z tego, że zespól Wanta działa przy kole Zakopane. Na sztandarze Kola Zakopane dumnie wyszyta jest nazwa zespołu - Wanta.

Wszyscy podkreślali profesjonalizm zespołu w zakresie tańca i śpiewu.  Podkreślali także, że zespól Wanta, to jedna wielka Rodzina, która razem się bawi, ale i pomaga sobie wzajemnie w trudnym czasie.

W czasie tej dziesięcioletniej działalności, w zespole zrodziło się wiele uczuć, zakończonych małżeństwem. Urodziło się wiele dzieci, które już dziś są nazywane: “Mini Wanta".

Następnie prowadzący podziękowali wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu zespołu, do jego rozwoju. Podziękowali kierownikom i instruktorom zespołu.  Muzykantom. Wszystkim wręczyli małe upominki.

W podziękowaniu zespolanie przygotowali i pokazali piękny program artystyczny.

Po uroczystym obiedzie, rozpoczęła się zabawa, która trwała do późnych godzin nocnych.

Dla wszystkich członków zespołu Wanta: szczere gratulacje, podziękowania i życzenia.

Patrząc na Was, jesteśmy spokojni o losy ZPPA w Ameryce.

Mając tak rozmiłowaną w góralskim zwyku i przyodziewku młodzież, Związek Podhalan nie zaginie.

Jubileusz X - lecia zespołu Wanta, przeszedł już do historii.

Życzymy jeszcze wielu wspaniałych Jubileuszy!!

Szczęść Boże.

(opr. Helena Studencka)