Jozefinki Muzykanckie 2016

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
Dzisiaj jest Poniedziałek
22 Maja 2017 r.
Dzisiaj obchodzimy imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Jutro będziemy obchodzić: Iwony, Dezyderego, Emilii
Do konca roku zostało 224 dni

konsulat-left-barner

zp polska logo

Barner-TP

Barner-DZ

Super-Express-Logo1

Barner-Podhalanin

winterglobesport-left

siumnit-left-barner

eds-photo-video

wmvideo_72

 

Szukaj

Goście z Polski w Domu Podhalan Drukuj Email

10-goscie-w-domu-podhalanW godzinach wieczornych 16 października 2009 roku w Domu Podhalan 4808 S. Archer Ave. w Chicago miało miejsce spotkanie Zarządu Głównego ZPPA oraz członków z Prezesem Stowarzyszenia Wspólnoty Polskiej – Maciejem Płażyńskim, Skarbnikiem Stowarzyszenia Wspólnoty Polskiej-Grzegorzem Popielarzem, Doradcą Prezydenta RP –Michałem Sworczyn. W spotkaniu uczestniczyli również przestawiciele szkół: Jolanta Harrison - Szkoła im. Emilii Plater w Schaumburgu, Zbigniew Piwoni – Prezes Szkoły im. Mikołaja Kopernika w Niles.

Zarząd Główny Związku Podhalan reprezentowali; prezes Stanisław Zagata, wiceprezeska –Joanna Para, wiceprezes –Antoni Plewa, oraz były prezes ZPPA, przewodniczący Komitetu Edukacji ZPPA Henryk Janik. Oprawę muzyczną spotkania stanowiła góralska kapela w składzie: Stanisław Pająk, Józef Korkosz, Władysław Dziadkowiec i Andrzej Truchan.
Na Zjazd Polonii oraz Konferencji pt. "Polonia Amerykańska w XXI wieku Wyzwania i Możliwości", która odbyła się w dniach 15 i 16 października 2009 roku w Northeastern Illinois University byli obecni goście z Polski Prezes Stowarzyszenia Wspólnoty Polskiej –Maciej Płażyński wraz z małżonką Elżbietą, Skarbnik z Stowarzyszenia Wspólnoty Polskiej-Grzegorz Popielarz, Doradca Prezydenta RP.

Zjazd Polonii Konferencja nt. Polonia Amerykańska w XXI wieku Wyzwania i Możliwości październik 15 i 16 października 2009 roku w Northeastern Illinois University

Prezydent Kongresu Polonii Amerykańskiej, Frank J. Spula, ogłosił plan programu Zjazdu Polonii, który odbył się 15 i 16 października 2009 w Chicago, na uniwersytecie Northeastern Illinois University.

Tematem zjazdu była Polonia Amerykańska w XXI w.: Wyzwania i Możliwości. Zjazd oferuje liderom, przewodniczącym i wszystkim uczestnikom mniejszości polskiej w Ameryce, okazje do wymiany doświadczeń, wyjawienia aspiracji i do przedyskutowania najlepszych metod współpracy z innymi na obszarze Stanów Zjednoczonych.

Dwudniowy zjazd, miał w programie ogólne jak i bardzo specyficzne konferencje. Wybrani liderzy i reprezentanci z Chicago, Illinois, USA jak i rządu polskiego przemawiali w sesji początkowej owego zjazdu. Reprezentanci i goście z Polski zostali zaproszeni by dołączyć w wybranych spotkaniach.

Ogólne sesje miały za zadanie ponowne przeegzaminowanie profilu aktualnych środowisk Polonii Amerykańskiej: rozwoju kierownictwa: współpracy rządu między Stanami Zjednoczonymi, Polonią i Polską: i przyszłość Poloni ze wszystkimi organizacyjnymi trudnościami i okazjami.

Sesje tematyczne zajmą się gamą programów, włączając w nie: współpraca edukacyjna i wzajemne nauczanie: rola i ważność organizacji etnicznych: wzmagające zaangażowanie w amerykańskim procesie politycznym: otaczanie opieką i promocją Polskiej kultury i dorobku pokoleń w Stanach: możliwość uczestnictwa gospodarczego miedzy USA a Polską: i rozwój sieci organizacyjnej poprzez sport, organizacje charytatywne, jak i siatki socjalne i profesjonalne.
Związek Podhalan podczas cełej Konferencji reprezentowali miedzy innymi: prezes Stanisław Zagata, redaktor Radia "Na Góralską Nutę" Andrzej Gędłek, były członek Zarządu Głównego ZPPA Andrzej Warnik.