Jozefinki Muzykanckie 2016

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
Dzisiaj jest Poniedziałek
24 Kwietnia 2017 r.
Dzisiaj obchodzimy imieniny: Grzegorza, Aleksego, Horacego
Jutro będziemy obchodzić: Marka, Jarosława, Elwiry
Do konca roku zostało 252 dni

konsulat-left-barner

zp polska logo

Barner-TP

Barner-DZ

Super-Express-Logo1

Barner-Podhalanin

winterglobesport-left

siumnit-left-barner

eds-photo-video

wmvideo_72

 

Szukaj

Jubileusz 80-Lecia Związku Podhalan W Północnej Ameryce.

11-zppa-80-lecie-1

W niedzielę 15 listopada o godz. 2:30 po południu w Katedrze pod wezwaniem „Świętego Imienia” w Chicago, pod adresem 735 North State Str. została odprawiona Msza św. organizowana przez Związek Podhalan z okazji 80 - tej rocznicy istnienia tej organizacji. Jubileuszowej Mszy św. z udziałem kapelanów i Księży gości, przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Józef Wesołowski, Nuncjusz Apostolski z Republiki Dominikany. Poprzednio pełnił on już funkcje Nuncjusza Apostolskiego w Boliwii i Kazachstanie. Ks.

Więcej…
 
„Co słychać wśród Podhalan” na 11 listopada 2009 r.

Odbył się XXVII Festiwal „Na Góralską Nutę”

 

W Domu Podhalan przy 4808 w Chicago w sobotę 7 listopada oraz w niedzielę 8 listopada 2009 roku odbył się XXVII Festiwal „Na Góralską Nutę”.

Festiwal prowadzili w sobotę wiceprezes ds. kultury i sztuki ZPPA Marek Ogórek, zaś w niedzielę wiceprezeska Joanna Para i Zdzisław Miernicki.

W sobotę oficjalnego otwarcia „Festiwalu” dokonał prezes ZPPA Stanisław Zagata oraz wiceprezes do spraw Kultury i Sztuki Mark Ogórk.

Muzycznie Festiwal otworzyli kapelmistrzowie ZPPA Stanisław Pająk i Mark Bukowski wraz z muzykantami.

Goście, którzy odwiedzili Dom Podhalan- Wicekonsul Aleksandra Krostek z Konsulatu R P w Chicago, Krzysztof Wąsowicz- Major Justice, Jan M. Loryś z małżonką- Dyrektor Muzeum Polskiego w Ameryce, były prezes ZPPA Henryk Mikołajczyk, redaktorzy: Andrzej Mikołajczyk, Andrzej Baraniak, Miłoszowi Sowa, Polvision, Tvp telewizja internetowa – Bogdan Dola.

 

Więcej…
 
Wojsko, górale i dzieci - Clearwater, Floryda

Wojsko, górale i dzieci - Clearwater, FlorydaW dniu 5 listopada br. w Polskim Centrum im. Jana Pawla II w Clearwater, Polski Zespół Łącznikowy przy Dowództwie Centralnym Stanów Zjednoczonych USCENTCOM w Tampie zorganizował uroczystość z okazji obchodów 91 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystość licznie przybyli wysokiej rangi dostojnicy państwowi i wojskowi z zaproszonych 56 państw biorących udział w Koalicji Antyterrorystycznej. Dowódcę USCENCOM, generała Dawida Petraeus reprezentował jego zastępca generał broni John Allen, który przybył z małżonką Kathy.

Więcej…
 
Goście z Polski w Domu Podhalan

10-goscie-w-domu-podhalanW godzinach wieczornych 16 października 2009 roku w Domu Podhalan 4808 S. Archer Ave. w Chicago miało miejsce spotkanie Zarządu Głównego ZPPA oraz członków z Prezesem Stowarzyszenia Wspólnoty Polskiej – Maciejem Płażyńskim, Skarbnikiem Stowarzyszenia Wspólnoty Polskiej-Grzegorzem Popielarzem, Doradcą Prezydenta RP –Michałem Sworczyn. W spotkaniu uczestniczyli również przestawiciele szkół: Jolanta Harrison - Szkoła im. Emilii Plater w Schaumburgu, Zbigniew Piwoni – Prezes Szkoły im. Mikołaja Kopernika w Niles.

Więcej…
 
Senator RP PiS - Tadeusz Wojciech Skorupa w Domu Podhalan

Senator PIS Tadeusz Wojciech SkorupaW sobotę 12 września 2009 roku w Domu Podhalan 4808 S Archer Ave w Chicago w godzinach popołudniowych miało miejsce spotkania z Senatorem RP –Tadeuszem W. Skorupa z Zarządem Głównym ZPPA obecni: Antoni Plewa, Marek Ogórek, Maria Rafacz, Franciszek Bielański i z Komitetu Edukacji: Henryk Janik, Władysław Pawlikowski i Anna Zalińska, Bolesław Jarończyk, z Radia „Na Góralską Nutę” Andrzej Gędłek i Józef Bafia, i Maria Bafia, „Zbójnik Roku” Daniel Szewczyk, oraz członki koła Podczerwone Jacek Żegleń i Józef Leja –Polwodzionek, oraz niezawodny redaktor z Tygodnika Podhalańskiego Miłosz Sowa.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 131 132 133 134 135 136 137 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL