Jozefinki Muzykanckie 2016

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
Dzisiaj jest Poniedziałek
24 Kwietnia 2017 r.
Dzisiaj obchodzimy imieniny: Grzegorza, Aleksego, Horacego
Jutro będziemy obchodzić: Marka, Jarosława, Elwiry
Do konca roku zostało 252 dni

konsulat-left-barner

zp polska logo

Barner-TP

Barner-DZ

Super-Express-Logo1

Barner-Podhalanin

winterglobesport-left

siumnit-left-barner

eds-photo-video

wmvideo_72

 

Szukaj

Zaproszenie na Bingo “Podhalanek”
2016-12-bingo podhalanki

Wydział Podhalanek zapraszają na zabawę stoliczkową - loterię fantową, która odbędzie się w niedzielę, 4-go grudnia br. o godz. 2: 00 po południu w Domu Podhalan.

Donacja $ 5 od osoby. W tym smaczny poczęstunek, bogato zaopatrzony słodki stół: kanapki, kawa, ciasto itd. Będzie wiele atrakcyjnych fantów do wygrania.  Zapraszamy członkinie z rodzinami i przyjaciółmi, przedstawicieli Zarządu Głównego ZPPA i Dyrekcję, bratnie koła i kluby, oraz wszystkich sympatyków tej imprezy.

Prosimy o liczne przybycie.

Po informację prosimy dzwonić (773) 964 0841

Za zarząd Maria Gocał prezes

 
Adwent
adwent
 
„Co słychać wśród Podhalan” od 26 listopada 2016 roku. Kolumnę Redaguje Wojciech Dorula Korespondent ZPPA
nowe-logo

thanksgiving

Drodzy Prezesi, Dyrektorzy,

Członkowie Związku Podhalan w Ameryce Północnej wraz z Rodzinami.

Zbliża się THANKSGIVING DAY - jedno z najważniejszych świat w kulturze amerykańskiej, której przecież częścią jesteśmy, jako imigranci. Każdy z nas ma tez powód do dziękowania: Bogu i ludziom.

A wiec - miłych spotkań wśród najbliższych, zgromadzonych wokół świątecznego stołu, przy spożywaniu tradycyjnego indyka. Wielu powodów do radości i wdzięczności.

Niech refleksja Święta Dziękczynienia napełni nas szacunkiem, wzajemną życzliwością i zrozumieniem, które będą powodem do czynienia rzeczy pięknych, dla siebie wzajemnie i naszej Góralskiej Organizacji.

Prezes Józef Cikowski wraz z Zarządem Głównym.

Sekretarz Generalny - Helena Studencka

Radio ZPPA

Podhalanin

wzor

Zakopiańskie Andrzejki

Koło Nr 34 Zakopane serdecznie zaprasza na Zabawę Andrzejkową do Domu Podhalan w sobotę 26 listopada br. rozpoczęcie o godz. 7: 00 wieczorem. Do tańca grał będzie zespól Millenium oraz góralska kapela. Bogata loteria fantowa oraz wiele atrakcji. Wstęp $ 25 od osoby.

Po więcej informacji prosimy dzwonić do prezeski Janiny Urbas 773 510 4748

Zakopiany serdecznie zapraszają.

article_separator

Zarząd Koła Nr 24 Szaflary serdecznie zaprasza na Zabawę Andrzejkową w sobotę 26 listopada br. o godz. 7: 00 wieczorem w Alpine Banquets (u Kosów) 9230 S. Cass Ave., Darien, IL. Donacja $50 od osoby, w tym pełny obiad, słodki stół, zimne zakąski, open bar, loteria fantowa oraz upominki dla Andrzejów. Do tańca przygrywać będzie zespół „Cajmery”. Podczas zabawy będzie organizowana zbiórka pieniędzy dla chorego Julianka Warniczek.

Po rezerwacje prosimy dzwonić: 312) 593-2773 Monika Piszczór, 773) 576-4650 Katarzyna Kalata prezeska

article_separator

Zarząd Koła Nr 2 Nowy Targ im. Władysława Orkana serdecznie zaprasza na zabawę Andrzejkową, która odbędzie się w sobotę 26 listopada br. o godz. 7: 00 wieczorem w Restauracji „Szarotka” przy 8100 S. Roberts Rd, Justice IL 60458. Jak zwykle czeka na państwa obficie i pysznie zaopatrzony stół, wytrawne nowotarskie trunki oraz bardzo atrakcyjna loteria fantowa! A wszystko to okraszone super taneczną muzyką w wykonaniu DJ Leszka. Bilety w cenie $50 od osoby są do nabycia pod nr  773-617-0413,  773-744-5452 773-344-5593

article_separator

„PODHALANIN” BOŻE NARODZENIE 2016

Redaktor naczelny Podhalanina Henryk Janik oraz Redakcja informuje, że materiały, artykuły życzenia reklamy do świątecznego wydania należy nadsyłać do końca listopada 2016

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

article_separator

Więcej…
 
Zakopiańskie Andrzejki
2016-11-zakopianskie andrzejki
 
Śp. Ludwik Gawron
sp. ludwik gawron maruszyna
wzor

Pożegnał się z tym światem Śp. Ludwik Gawron z Maruszyny, przeżył 86 lat. Wieloletni muzykant w szkółce Chochołowiany. Wystawienie w poniedziałek 21 listopada br. w Zarzycki Funeral Home przy 5088 S. Archer w Chicago od godz. 3: 00 po południu do

9: 00 wieczór.  Msza Św. pogrzebowa we wtorek 22 listopada br. w kościele Św. Kamila o godz. 9: 30 rano. Śp. Ludwik Gawron zostanie pochowany na Cmentarzu Zmartwychwstania w Justice. Pogrążeni w smutku i żałobie syn Jan z żoną Stanisławą oraz wnuki Łukasz, Daniel i Aneta.

Zarząd Główny Związku Podhalan w Północnej Ameryce z prezesem Jozefem Cikowskim na czele oraz zarząd Koła Chochołów, Maruszyna i Szkółki Chochołowiany jak i cala wspólnota podhalańska składa na ręce rodziny Śp. Ludwika Gawrona szczerze wyrazy współczucia i kondolencje.

Niech odpoczywa w pokoju 

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL