Jozefinki Muzykanckie 2016

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
Dzisiaj jest Poniedziałek
22 Maja 2017 r.
Dzisiaj obchodzimy imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Jutro będziemy obchodzić: Iwony, Dezyderego, Emilii
Do konca roku zostało 224 dni

konsulat-left-barner

zp polska logo

Barner-TP

Barner-DZ

Super-Express-Logo1

Barner-Podhalanin

winterglobesport-left

siumnit-left-barner

eds-photo-video

wmvideo_72

 

Szukaj

Dariusz Grzybek w Chicago.
dariusz grzybek
Dariusz Grzybek

Dariusz Grzybek mówi o sobie:

Mieszkam w Krakowie i jestem w trakcie pisania pracy doktorskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim o Związku Podhalan w Północnej Ameryce. Podstawowym celem tej pracy jest wskazanie wzajemnych oddziaływań pomiędzy misją organizacji podhalańskich, jaką jest zachowanie elementów rodzimej kultury góralskiej przez członków a funkcjonowaniem organizacji podhalańskich w wielokulturowym społeczeństwie amerykańskim w obszarze zarządzania transferem kultury.

2017-03-dariusz grzybek

Dlaczego wybrał pan Związek Podhalan w Północnej Ameryce, jako temat swojej pracy doktorskiej?

Duży wpływ na moje zainteresowanie organizacjami podhalańskimi w Stanach Zjednoczonych miało to, że sam pochodzę z gór, a dokładnie z Zawoi pod Babią Górą i wielokrotnie słyszałem barwne opowieści o ludziach, którzy wyjechali z Zawoi do Ameryki. Zainteresowałem się losami bohaterów niektórych z tych opowieści, dzięki czemu odkryłem świat góralski za oceanem.

2017-03-grzybek i goscie

 

To pierwsza wizyta pana w Chicago, chociaż nie pierwsza w USA.

Jakie są pana wrażenia po tym krótkim pobycie w Domu Podhalan w Chicago i spotkań z działaczami Związku Podhalan?

W trakcie mojego pobytu w Związku Podhalan w Chicago spotykałem się i rozmawiałem z ludźmi zaangażowanymi w jego działalność i jestem pod wrażeniem ich zaangażowania w propagowanie kultury góralskiej w Stanach Zjednoczonych. Osoby te poświęcają niejednokrotnie cały swój wolny czas na działalność w organizacji podhalańskiej. Dzięki ich bezinteresownej pracy powstaje szereg wydarzeń promujących kulturę góralską, funkcjonuje Dom Podhalański, działa radio Związku Podhalan, istnieje biblioteka, wydawany jest kwartalnik Podhalanin. Szczególnie chciałbym podkreślić, że w trakcie pobytu w Chicago spotkałem się z ogromną życzliwością ze strony Zarządu Głównego Związku Podhalan, dzięki czemu mogłem owocnie spędzić czas na gromadzeniu materiałów.

 

2017-03-grzybek navy pier

 

Dziękując bardzo za rozmowę, życzę samych sukcesów w gromadzeniu materiałów o góralach za "wielka woda", która to organizacja jest tematem pana pracy doktorskiej.

A my, jako członkowie ZPPA będziemy oczekiwać na efekty tych badan.

Helena Studencka

 
Sp Tadeusz Kurc
sp kurc
 
„Co słychać wśród Podhalan” od 25 lutego 2017 roku.
2017-02-zab 25 lecie

wzor

Jubileusz 25 lecia Kola Nr 58 Ząb

Zarząd Kola Nr 58 Ząb ma zaszczyt zaprosić wszystkich Zębian z rodzinami, Prezesów, delegatów Kół, gości i sympatyków naszego Kola na Jubileusz 25 lecia istnienia Koła w sobotę 25 lutego 2017 roku. Uroczystość rozpoczniemy Msza Sw. o godz.3: 00 po południu w kościele Sw. Kamila. Uroczysty bankiet odbędzie się w Domu Podhalan o godz.6: 00 wieczorem. Do tańca grać będzie "Hajlander Band"

Donacja $65.00 od osoby. Dzieci od 2 do12 lat $ 25.00

Po informacje i rezerwacje prosimy dzwonić do 15 lutego

708 370 7742 Anna Pawlikowska

773 614 0027 Anna Bukowska

Stroje regionalne oraz sztandary mile widziane

article_separator

Koło Nr 4 „Morskie Oko” w Detroit, Michigan ma zaszczyt zaprosić całą Polonie na „9-te Góralskie Ostatki”, które odbędą się w sobotę 25 lutego br. o godz. 8: 00 wieczór w Domu PNA, Hamtramck 10211 Conant. Do tańca będzie przygrywał wyśmienity zespół „Oni “oraz kapela góralska wraz z 16 osobowym zespołem ‘Siumni" z Chicago.

Zespól ten występował w 2016 r. na Festiwali Ziem Gorskich w Polsce i zajął drugie miejsce. Jest to duży sukces dla młodzieży, która urodziła się w USA.

Podczas wieczoru zespól „Siumni” nie tylko zatańczy swoje góralskie tańce, ale również będzie z wami bawił na parkiecie. Prosimy całą Polonie z Michigan i okolic o uczestnictwo. Donacja  $35.00 od osoby, wszelkie trunki do nabycia w barze oraz góralskie jodło z kuchni. Poczęstunek wliczony w cenie biletu.

Bilety do nabycia w sklepie G- Mart przy 10012 Joseph Campau – Hamtramck.

Zapraszamy

article_separator

Zarząd Koła Nr 68 Gliczarów Górny serdecznie zaprasza wszystkich członków oraz chętnych do wstąpienia w szeregi naszego koła, na zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w niedziele 26 lutego br. o godz. 3: 00 po południu w Domu Podhalan. W programie zebrania: sprawozdanie z działalności za 2016r. sprawozdanie finansowe za 2016r. wybory zarządu i zaprzysiężenie nowego zarządu i nowych członków koła, wolne wnioski. Będą omawiane ważne sprawy dotyczące obchodów 20-lecia koła. Po zebraniu będzie podany obiad, prosimy o liczne oraz punktualne przybycie

Zaprasza i informuje Stanisław Skupień Prezes

 article_separator

Zarząd Koła Gronków zaprasza wszystkich członków oraz Gronkowian i przyjaciół na zebranie roczne połączone z wyborami nowego zarządu, niedzielę 26 lutego na godzinę 2: 00 po południu do Domu Podhalan

Zawiadamia i zaprasza prezes wraz z całym zarządem Franciszek Kowalczyk

article_separator

Radio Chrystusa Króla wraz z ks. dr Wiesławem Pęskim zaprasza na bankiet z obiadem w niedziele 26 lutego o godz. 2: 00po południu do Sali Bankietowej Lon Tree Manor przy 7730 N. Milwaukee Ave. w Niles, z którego dochód przeznaczony będzie na budowę Świątyni pod wezwaniem Chrystusa Króla Wszechświata w Kijowie. Cena biletu 45dol. bilety do w redakcji radia 6144 W. Belmont. Wkrótce powiadomimy o innych miejscach.  Po więcej informacji proszę dzwonić na nr. tel. 708 433 9095. Prosimy o liczny udział, aby wesprzeć ks. Wiesława Pęskiego z Kijowa, który podjął się budowy tej Świątyni, a który będzie również obecny na bankiecie.

Część artystyczna Jarek Spychalski.

article_separator

Więcej…
 
Angie Toczek z Florydy zaprasza

2017-01-floryda

 
„Co słychać wśród Podhalan” od 18 lutego 2017 roku.
2017-02-valentynki 2

wzor

Zarząd Koła Nr 82 Piekielnik serdecznie zaprasza na Opłatek Świąteczny, który odbędzie się w Paradise Elegant Banquets przy 9220 South Harlem Ave. Bridgeview,

w sobotę 18 lutego 2017 r. o godzi. 6: 30 wieczorem.

Donacja $65 od osoby, dzieci do lat 10 bezpłatnie, dzieci starsze $30

W cenie biletu smaczny obiad, poczęstunek, otwarta bara, oraz wspaniała zabawa z zespołem „ SOKÓŁ ”

Stroje regionalne mile widziane!!!

Serdecznie zaprasza Zarząd Koła z prezesem Andrzejem Grela

Po rezerwacje i więcej informacji prosimy dzwonić:

Andrzej Grela (773) 793-2453 -- Lub email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Danuta Dziubek  (773) 727-6101

article_separator

Zabawa karnawałowa Parafii Św. Kamila

Ojciec Paweł Furdzik, proboszcz wraz marszałkami parafii i całą wspólnotą świętego Kamila w Chicago zaprasza na parafialną zabawę karnawałowo-walentynkową organizowaną w sobotę 18 lutego br. Zabawa w sali parafialnej rozpocznie się o godzinie 6: 30 wieczorem.  Bilety w cenie 30 dolarów można nabywać po Mszach świętych w zakrystii oraz na plebanii lub przy wejściu na salę; można też dokonać rezerwacji telefonicznie na numer: 773-767-8183.  W cenę biletu wliczona jest pełna kolacja oraz zabawa taneczna. Do tańca grać będzie zespół „Felicitas”.

Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie parafii.

Parafia św. Kamila znajduje się na południowej stronie miasta, przy skrzyżowaniu ulic 55-tej i Lockwood, w bezpośrednim sąsiedztwie z lotniskiem Midway.

Wszystkich parafian i przyjaciół zaprasza o. Paweł Furdzik, Proboszcz

article_separator

Zarząd Koła Nr 37 Groń Leśnica zawiadamia wszystkich członków koła zainteresowanych, że zebranie sprawozdawczo- wyborcze za rok 2016/2017 odbędzie się w niedzielę 19 lutego o godz. 2: 00 po południu w Domu Podhalan. Po zebraniu podany będzie obiad. 

Prosimy o punktualne i liczne przybycie.

Prezes: Wiesław Wilczek

article_separator

Zarząd Koła Nr 43 Chochołów zaprasza wszystkich członków koła, całe Podhale i Polonie na Msze Św. z okazji 171 rocznicy Powstania Chochołowskiego, która odbędzie się niedziele 19 lutego br. w Kościele Św. Daniela przy 5300 S. Natoma, Chicago, o godzinie 1: 00 po południu. Prosimy o wystawienie pocztów sztandarowych, stroje regionalne są mile widziane.

Po mszy Sw zapraszamy wszystkich na poczęstunek do hali parafialnej.

Zaprasza prezes Stanisław Kruczak wraz zarządem Koła Nr 43 Chochołów.

article_separator

Zarząd Koła Nr 24 Szaflary serdecznie zaprasza na zebranie sprawozdawczo – wyborcze, które odbędzie się w niedzielę 19 lutego br. o godz. 3: 00 po południu w Domu Podhalan. Zapraszamy wszystkich członków oraz chętnych do wpisania się do koła. Porządek zebrania: sprawozdanie z działalności za 2016r., sprawozdanie finansowe za 2016r., wybory zarządu, zaprzysiężenie nowego zarządu i nowych członków koła, wolne wnioski i plany na 2017r. Po zebraniu podany będzie obiad, prosimy o punktualne przybycie.

Za Zarząd Koła nr 24 Szaflary Prezes Katarzyna Kalata.

article_separator

Pomóżmy Michałowi!

Bankiet Charytatywny dla Michała Solana, który odbędzie się w niedzielę 19 lutego 2017r w Mayfield pod adresem 6072 S Archer Ave. Rozpoczęcie o godz. 4: 00 po południu. Donacja: dorośli 50 dolarów od osoby dzieci -25 dolarów w tym obiad i słodki stół i wiele innych smakołyków. Przewidziano wiele atrakcji, loteria fantowa, Klaun i występ zespołów góralskich. Michał uległ wypadkowi samochodowemu, w ubiegłym roku, przebywa w Polsce, wioska Szlembark. Stan Michała jest bardzo ciężki miał poważny uraz śródczaszkowy, ostra niewydolność oddechowa oraz niedowład czterokończynowy. Potrzebna jest długa i kosztowna rehabilitacja.

Po informację i rezerwację prosimy dzwonić tel: (630) 290- 6048

Zapraszamy serdecznie na Bankiet, ludzi dobrej woli i o otwartych sercach, pomóżmy Michałowi spełnić jego marzenia.

Już dzisiaj dziękujemy za wsparcie.

Zapraszają organizatorzy

article_separator

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL