Co Słychać w Związku Podhalan w Północnej Ameryce od 1 Września 2021 r.

 
DONACJE NA XXXI SEJM ZPPA
 
 
 
Koło Nr 45 Poronin
Koło Nr 24 Szaflary
Koło Nr 40 Biały Dunajec
Koło Nr 21 Czarny Dunajec
Koło Nr 63 Waksmund
Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie
Koło Nr 64 Czarna Góra
Koło Nr 87 Bańska Niżna
Koło Nr 49 Kluszkowce
Koło Nr 42 Białka Tatrzańska
Koło Nr 71 Nowe Bystre
Koło Nr 72 Ochotnica
Koło Nr 53 parafii Klikuszowa
Koło Nr 69 Skrzypne
Koło Nr 22 Maniowy
Koło Nr 26 Raba Wyżna
Koło Nr 67 Pieniążkowice
Koło Nr 51 Ostrowsko
 
 
Osoby Prywatne i Biznesy
 
 
Maria i Stanisław Rafacz - ASMW, INC. A & S Machining & Welding, INC.
Maria i Władysław Skiba
Józef Cikowski
Zdzisław Dorula
Transgaj INC. - Jerzy Gaj
Grażyna i Marian Koterba
Anna i Stanisław Komperda
J.W. Mens Wear Tuxedo - Józef Waluś
Ted’s Jewelers - Anna Pawlikowski
Leszek Construction Inc. Co. - Leszek Smętek
A.W. Jewelers - Anna i Wacław Ustupski
Janina i Andrzej Para
Teresa Rypel
Alpine Banquets INC. - Helena Kojs
Boutique Home Realty - Joanna Para
Krystyna Jewelers
Lassak Delicatessen - Małgorzata i Franciszek Lassak
Janosik Banquets
Highlander’s Grill
Montrose Delicatessen - Halina i Stanisław Urbaniak
Olympia Bakery
Belvedere Chateau
Alexandra's Pierogi
Górka Deli
Racine Bakery
Celina Delicatessen - Celina i Władysław Mrożek
Ogródek Flowers
Highlander Production - Max Guzy
Goralmania Festiwal
Paweł Galas
 Kris Wąsowicz Friends Mayor Miasta Justice
 
 
Wszystkim sponsorom i donatorom składamy wielkie BÓG ZAPŁAĆ.
Gospodarz XXXI SEJMU Koło Nr. 25 Harklowa
Z poważaniem Wiesława Kula prezeska koła.
 
 
 
 
Piknik Koła Nr 2 Nowy Targ
 
 
 
 
 
 
Piknik Koła Nr 21 Czarny Dunajec
 
 
 
 

Donacje na Rok 2021 dla Radia ZPPA

 

  1. Królowa ZPPA Kamila Wilczek - $1500
  2. Koło Nr. 43 Chochołów - $ 300
  3. TransGaj INC - $ 300
  4. Koło Nr. 29 Gronków - $ 300
  5. Casey Kopeć - $ 300
  6. Koło Nr. 35 Maruszyna - $ 200
  7. Koło Nr. 68 Gliczarów Górny - $ 200
  8. Koło Nr. 25 Harklowa - $ 200
  9. Koło Nr. 75 Dzioł - $ 200
  10. Koło Nr. 24 Szaflary - $ 200
  11. Koło Nr. 40 Biały Dunajec - $ 200
  12. Koło Nr. 21 Czarny Dunajec - $ 200
  13. Koło Nr. 58 Ząb - $ 200
  14. Koło Nr. 66 Dębno Podhalańskie - $ 200
  15. Koło Nr. 42 Białka Tatrzańska - $ 200
  16. Koło Nr. 49 Kluszkowce - $ 200
  17. Koło Nr. 30 Ciche Duże - $ 200
  18. Koło Nr. 27 Witów - $ 200
  19. Koło Nr. 45 Poronin - $ 200
  20. Koło Nr. 51 Ostrowsko - $ 150
  21. Koło Nr. 48 Orawa Klub Babia Góra Przy ZPPA - $ 150
  22. Koło Nr. 2 Nowy Targ im. Władysława Orkana - $ 150
  23. Koło Nr. 87 Bańska Niżna - $ 100
  24. Stanisław i Stanisława Żołnierczyk - $ 100
  25. Bożena Kowalczyk - $ 100
  26. Podhalanki - $ 100
  27. Maria i Stanisław Nowibilski - $ 100 
  28. Koło Nr. 22 Maniowy - $ 100
  29. Koło Nr. 69 Skrzypne - $ 100
  30. Koło Nr. 62 Hubertus - $ 100
  31. Koło Nr. 59 Morawczyna - $ 100
  32. Koło Nr. 48 Babia Góra - $ 100
  33. Koło Nr. 71 Nowe Bystre - $ 100
  34. Antonina Fijas - $ 100 

 

 

 

Donacje na Rok 2020 dla Radia ZPPA 

 

  1. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak - $ 300
  2. Koło Nr 65 Ciche Dolne Prezeska Wladyslawa Kowalczyk - $ 400
  3. Koło Nr 21 Czarny Dunajec Prezeska Maria Komorowska - $ 400
  4. Koło Nr 87 Bańska Niżna Prezeska Helena Kamiński - $ 200
  5. Koło Nr 38 Ludźmierz Prezes : Tadeusz Borzęcki - $ 200
  6. Koło Nr 25 Harklowa Prezeska Wiesława Kula - $ 200
  7. Koło Nr 69 Skrzypne Prezeska Czesława Wojdyła - $ 200
  8. Koło Nr 37 Gron Leśnica Prezes Wiesław Wilczek - $ 200
  9. Koło Nr 33 Dzianisz Prezes Władysław Michniak - $ 200
  10. Koło Nr 45 Poronin Prezeska Zofia Ustupska Bobak - $ 200
  11. Koło Nr 66 Debno Podhalanskie Prezes Stanislaw Sarna - $ 200
  12. Koło Nr 30 Ciche Duze Prezeska Czeslawa Szymusiak - $ 200
  13. Koło Nr 54 Koscielisko Prezes Janusz Nowak - $ 200
  14. Koło Nr 48 Babia Góra Prezeska Anna Palenik - $ 150
  15. Koło Nr 2 im. Wł. Orkana Nowy Targ Prezeska Anna Komperda - $ 150
  16. Koło Nr 51 Ostrowsko - $150
  17. Koło Nr 62 Łowieckie „Hubertus” Prezes Wacław Ustupski - $ 100
  18. Koło Nr 63 Waksmund Prezes Stanisław Waksmundzki - $ 100
  19. Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezes Andrzej Para - $ 100
  20. Koło Nr 22 Maniowy Prezeska Maria Sieczka - $ 100
  21. Koło Nr 35 Maruszyna im. St. Janika Prezes Helena Hreska - $ 100
  22. Podhalanki Prezeska Maria Gocał - $ 100
  23. Koło Nr 4 Detroit Prezes Tadeusz Palac - $ 100
  24. Bożenka Kowalczyk - $ 100
  25. Koło Nr 20 Literacko Dramatyczne Prezeska Grażyna Baran - $ 100
  26. Koło Nr 57 Bukowina Tatrzanska Prezes Andrzej Majerczyk - $ 100
  27. Koło Nr 50 Pieniny Prezes Witold Labuda - $ 100
  28. Krystyna Bobek - $ 100
  29. Wladzia Kowalczyk - $ 100
  30. Bronisława Maciusiak - $ 100
  31. Koło Nr 68 Gliczarów Górny - $ 100
  32. Anna Cisoń - $ 100
  33. Antonina Fijas - $ 100
  34. Koło Nr 73 Zaskale - $ 100
  35. Krystyna Bobek - $100

 

 

Lista, Kół ZPPA, które odpowiedziały na apel Zarządu Głównego w sprawie utrzymania Domu Podhalan w czasie COVID - 19 i przesłały ustaloną kwotę na ten cel.

Dziękujemy w imieniu wszystkich członków ZPPA - szczególnie młodzieży i dzieci z zespołów i ich rodziców. Dziękujemy za odpowiedzialność, za naszą, piękną, góralską siedzibę,

która służy nam wszystkim.

 

Koło Nr 1 im. Jana Sabały Prezes: Chester Kowalkowski

Koło Nr 2 Nowy Targ im. Władysława Orkana Prezes: Anna Komperda - $ 500

Koło Nr 4 Detroit Prezes: Tadeusz Palac

Koło Nr 6 im. Kazimierza Przerwy-Tetmajera Prezes: Małgorzata Stopka

Koło Nr 19 Im. Andrzeja Ducha-Knapczyka - $ 500

Koło Nr 20 Literacko – Dramatyczne Prezes i Dyrektor Grażyna Baran - $ 500

Koło Nr 21 Czarny Dunajec Prezes i Dyrektor: Maria Komorowska - $ 500

Koło Nr 22 Maniowy Prezes: Maria Sieczka - $ 500

Wydział Podhalanek im. Heleny Marusarz Prezes: Maria Gocał - $ 500

Koło Nr 23 Odrowąż Podhalański Prezes: Zofia Kulawiak - $ 500

Koło Nr 24 Szaflary Prezes: Katarzyna Kalata - $ 500

Koło Nr 25 Harklowa Prezes: Wiesława Kula - $ 500

Koło Nr 26 Raba Wyżna Prezes:

Koło Nr 27 Witów Prezes: Józef Giewont - $ 500

Koło Nr 29 Gronków Prezes i Dyrektor: Tadeusz Zarębczan - $ 500

Koło Nr 30 Ciche Prezes: Czesława Szymusiak - $ 500

 Koło Nr 32 Spytkowice Prezes: Józef Jopek - $ 500

Koło Nr 33 Dzianisz Prezes: Władysław Michniak - $ 500

Koło Nr 34 Zakopane Prezes: Janina Urbaś - $ 300

Koło Nr 35 Maruszyna Prezes: Helena Hreśka  - $ 500

Koło Nr 37 Groń Leśnica Prezes i Dyrektor: Wiesław Wilczek - $ 500

Koło Nr 38 Ludźmierz Prezes: Tadeusz Borzęcki - $ 500

Koło Nr 40 Biały Dunajec Prezes: Jan Król - $ 500

Koło Nr 41 Wróblówka Prezes: Franciszek Bielański - $ 500

Koło Nr 42 Białka Tatrzańska Prezes: Marian Łukaszczyk - $ 500

Koło Nr 43 Chochołów Prezes: Stanisław Kruczak - $ 500

Koło Nr 45 Poronin Prezes: Zofia Ustupska - Bobak - $ 500

Koło Nr 46 Stare Bystre Prezes: Stanisław Obrochta - $ 500

Koło Nr 47 Klub Narciarski “Tatry” Prezes: Piotr Chowaniec - $ 500

Koło Nr 48 Babia Góra Prezes: Anna Palenik - $ 500

Koło Nr 49 Kluszkowce Prezes: Jerzy Gaj - $ 500

Koło Nr 50 Pieniny Prezes: Witold Laburda - $ 200

Koło Nr 51 Ostrowsko Prezes: Anna Garbacz - $ 500

Koło Nr 52 Czerwienne Prezes: Bolesław Pałka - $ 500

Koło Nr 53 Klikuszowa Prezes - Krzysztof Żółtek - $ 500

Koło Nr 54 Kościelisko Prezes: Janusz Nowak - $ 500

Koło Nr 55 Ratułów Prezes: Władysław Kois - $ 500

Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska Prezes: Andrzej Majerczyk

Koło Nr 58 Ząb Prezes: Krzysztof Bukowski - $ 500

Koło Nr 59 Morawczyna Prezes: Tomasz Dubiel

Koło Nr 60 Male Ciche Prezeska: Antonina Górz

Koło Nr 61 Łopuszna Prezes i Dyrektor: Andrzej Ciężobka

Koło Nr 62 Łowieckie „Hubertus” - $ 500

Koło Nr 63 Waksmund Prezes: Stanisław Waksmundzki - $ 500

Koło Nr 64 Czarna Góra Prezes: Grzegorz Sarna - $ 500

Koło Nr 65 Ciche Dolne Parafia Miętustwo Prezes: Władysława Kowalczyk - $ 500

Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes: Stanisław Sarna - $ 500

Koło Nr 67 Pieniążkowice Prezes Władysława Karwaczka - $ 500

Koło Nr 68 Gliczarów Górny “ Wierchowianie” Prezes: Józef Pawlikowski - $ 500

Koło Nr 69 Skrzypne Prezes: Czesława Wojdyła - $ 500

Koło Nr 70 Podhalanie w Arizonie Prezes: Jan Gacek

Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezes: Andrzej Para - $ 500

 Koło Nr 72 Ochotnica Prezes: Jan Chlipała - $ 500

Koło Nr 73 Zaskale Prezes: Wiesław Siuta - $ 500

Koło Nr 75 Dział Prezes: Krzysztof Krzystyniak - $ 500

Koło Nr 76 Krauszów Prezes: Anna Sojka Komperda

Koło Nr 77 Bukowina – Podszkle Prezes: Aniela Kusper

Koło Nr 79 Floryda Prezes: Tadeusz Cyrwus - $ 500

Koło Nr 81 Bustryk Prezes i Dyrektor: Anna Zalińska

Koło Nr 82 Piekielnik Prezes: Andrzej Grela - $ 500

Koło Nr 83 Podczerwone Prezes: Bolesław Jarończyk

Koło Nr 85 Gronik Prezes i Dyrektor Władysław Pawlikowski - $ 500

Koło Nr 86 TOPR Prezes: Jacek Skoczeń

Koło Nr 87 Bańska Niżna Prezes i Dyrektor: Helena Kamiński - $ 500

Zespól Reprezentacyjny “Siumni" Kier. Karolina Walkosz Strzelec - $ 500

Zespól Slebodni Kier. Marian Bryja - $ 500

Osoby PRYWATNE - wielkie podziękowanie !!!

Andrzej Mrożek  - Colorado   $500

Marek Czyszczon $ 50
Katarzyna Chlebek $100
Maria Komorowska $100
Marian Bryja $100
Marian i Grazyna Koterba $ 100
Maria Krzeptowska $100
Andrzej Fiedor $300
Bożena Kowalczyk $100

Czlonkinie Wydziału Podhalanek im. Heleny Marusarz: 

Stanisława Czarniak - $100

Kasia Pająk - $100
Helena Jarosz - $100
Helena Kwak - $100
Zofia Łowisz - $100
Maria Gocał - $50
Antonina Morawa - $50
Agnieszka Tyrała - $50
Władysław Czarniak - $50
Danuta Klimek - $50
Bożena Hyła - $50
Bronisława Maciusiak - $50
Gosia Durczewska- $50
Józef Walkosz - $50
Krystyna Hyc - $50
Anna Czyszczon - $50
Anna i Józef Gasior - $40
Wladzia Ustupska - $30
Agnieszka Kowalczyk - $30
Jagoda Muta - $30
Antonina Fijas - $70