„Co słychać wśród Podhalan” od 4 lipca 2018 r.

 

Zarząd Główny Związku Podhalan w Północnej Ameryce z prezesem Józefem Cikowskim na czele, życzy dla wszystkich Podhalan i Polonii

Happy 4 th of July - Święto Niepodległości

 

 

Zarząd Koła Nr. 37 Groń Leśnica zaprasza na Wielki Festyn Góralski w niedzielę 8 lipca 2018r do Slovenian Catholic Mission przy 14246 Main St. Lemont Il.

Festyn rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 przed południem.

Do tańca grał będzie zespól "Chłopcyska" oraz DJ Tom D.

Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji: występ zespołu "Ślebodni w USA" działający przy kole Groń Leśnica, loteria fantowa, rozgrywki sportowe, dla dzieci: Miasteczko, i klaun. Zapraszamy na wyborne góralskie jadło i "napitki".

Po informację prosimy dzwonić tel: (773) 251 - 2587

Prezes - Wiesław Wilczek- wraz z zarządem.

 

Koło Nr 60 Małe Ciche - Wiktorówki, zaprasza na odpust ku czci Matki Boskiej Jaworzyńskiej, który odbędzie się w niedzielę 8 lipca 2018 r w Munster Indiana, o godz. 12: 00 w południe, a po Mszy św. zapraszamy na piknik w ogrodach.

Prezes: Antonia Górz wraz z zarządem.

 

Zarząd Koła Nr. 75 Dział pod Patronatem św. Józefa Robotnika serdecznie zaprasza wszystkich członków i Dzielanów oraz bratnie Koła na coroczny Piknik Dzielański, który odbędzie się w niedziele 8 lipca br. Piknik się rozpocznie mszą św. o godz. 11: 00 rano

w Red Gate Woods przy 10003 W Archer Ave w Willow Springs. Zabawa na świeżym powietrzu przy muzyce “ Mańcorz i Zubek Band”. Smaczne góralskie jadło, zimne napoje, bogata loteria fantowa, dla dzieci jumper i inne atrakcje

Po więcej informacji dzwonić 630 862-6901

Zaprasza Prezes Stefan Dziąba wraz całym Zarządem

 

Zarząd Koła Nr 68 Gliczarów Górny "Wiyrchowianie, “ serdecznie zaprasza wszystkich Gliczarowian z rodzinami, przyjaciół, sympatyków, bratnie koła jak i członków ZG ZPPA i całą Polonię na piknik, który odbędzie się w niedzielę 8 lipca br. Rozpoczęcie Mszą Św. o. godz.12: 00 w południe w kościele u Ojców Cystersów na Górce przy116 Hilton St. Willow Springs. Po Mszy Św. zapraszamy na smaczne jedzenie, zimne napoje i dobrą zabawę.  Dla dzieci będzie przygotowane wiele atrakcji, gier sportowych a dla najmłodszych jumper, zabawa z Klaunem. Przewidziana jest bogata loteria fantowa. Oprawa muzyczna DJ. Muzyka góralska, występ Szkółki Pieśni i Tańca przy ZG ZPPA.

Zaprasza Prezes Stanisław Skupień wraz zarządem.

Więcej informacji pod numer tel: 1 (312) 515-3599

 

Zarząd Koła Nr 83 Podczerwone zaprasza swoich członków z rodzinami, przyjaciół i sympatyków na coroczny piknik, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 15 lipca br. w Buffalo Woods (8420 S. Kean Ave. Willow Springs). Jak zwykle piknik rozpoczniemy mszą świętą o godzinie 10: 30 rano.  Msza będzie odprawiona w intencji śp. Józefa Hajnos oraz śp. Stanisława Krzysiak. Zarząd przygotował dobrze zaopatrzoną kuchnie, oraz wspaniały program zabaw i występów. Wystąpi Zespół Regionalny “Wiyrchy”.

Do tańca będą grali syćka muzycy z Pocyrwonego. Główna nagroda w bogatej loterii fantowej to dwa bilety lotnicze do Cancun, Meksyk, ufundowane przez Apple Vacation oraz panią Marię Styrczulę z Cosmos Travel w Burbank.

Zapraszamy!

Zarząd Koła nr 83 Podczerwone

 

Zarząd Koła Nr. 67 Pieniążkowice serdecznie zaprasza na piknik, który odbędzie się w niedziele 15 lipca br. w Red Gate Woods przy 10003 Archer Ave. w Lemont. Piknik rozpocznie się Msza Św. O godz. 11: 00 rano. Po mszy św. Zapraszamy na smaczne jedzenie, zimne napoje i piwo. Bogata loteria fantowa, główna wygrana to „Grill” oraz wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci. Do tańca przygrywa orkiestra góralska oraz „Chlopcyska Band”. Przyjdzie całymi rodzinami będzie wesoło.

Zaprasza prezeska Koła Władysława Karwaczka wraz z całym zarządem.

Koło Nr 72 Ochotnica, serdecznie zaprasza Podhalan i całą Polonie na piknik w niedzielę 15 lipca br. do Schiller Woods przy zbiegu ulic Cumberland i Irving Park. Lota Nr 11. Piknik rozpoczniemy Mszą Św. o godz.11: 00 przed południem. Po Mszy Św. zapraszamy na smaczne jedzenie przygotowane przez właścicieli Montrose Deli i Montrose Food Mart & Deli panią Halinkę i Stanisława Urbaniaków i ich załogę. Bedą zimne napoje, dobra muzyka " Mietek Band" i wspaniała rodzinna atmosfera. Zapraszamy wiec z całymi rodzinami do miłego spędzenia w plenerze a za przybycie i wsparcie naszej imprezy z góry serdecznie dziękujemy. Serdecznie zaprasza Zarząd Koła wraz z Komitetem Imprez.

W imieniu Zarządu Kola Nr 72 Ochotnica prezes Jan Chlipała

 

Wydział Podhalanek im. Heleny Marusarz ma zaszczyt zaprosić na zebranie, które odbędzie się w sobotę 21 lipca 2018 roku o godz. 4: 30 po południu w Dom Podhalan. Będą omawiane ważne sprawy związane z Odpustem organizowanym przez nasze Koło. Prosimy wszystkie członkinie oraz nowe mile widziane.

Maria Gocał – prezes wraz z zarządem.

 

Koło Nr. 64 Czarna Góra serdecznie zaprasza członków naszego koła, parafian z rodzinami, Zarząd Główny ZPPA i przyjaciół na piknik, który odbędzie się w niedzielę 22 lipiec 2018. Uroczysta msza św. o godz. 12: 00 w południe, w kościele "Na Górce" przy 116 Hilton St. Willow Springs IL.

Po mszy św. zapraszamy na smaczne jadło i zimne napoje do Ogrodów Ojców Cystersów. Na pikniku będzie dla dzieci Clown, Jumping House, loteria fantowa.

O godz. 3: 30 po południu zapraszamy na przedstawienie "OGRYWANIE MOJEK " oraz wystąpi kapela "Ciardasie USA".

Grał będzie zespół "Siekawica".

Serdecznie zaprasza Zarząd Koła wraz z Prezesem Grzegorzem Sarna.

 

Szaflarzański Piknik.

Zarząd Koła Nr 24 Szaflary serdecznie zaprasza na „Szaflarzański piknik”, który odbędzie się w niedziele 22 lipca br. w Slovenian Catholic Mission przy 14246 Main Street w Lemont. Piknik rozpocznie się Mszą św. o godz. 10: 30 przed południem. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: jumpery, gry i konkursy, program artystyczny, bogata loteria fantowa. Smaczne jedzenie i zimne napoje. Do tańca przygrywać będą „Cajmery”.

Więcej informacji pod numerem (773) 576-4650.

 

Klub Parafii Maniowy Koło Nr 22 zaprasza na Piknik wszystkich członków i przyjaciół koła w niedziele 22 lipca br. Początek o godzinie 11: 00 rano. Msza Św. o godz. 11: 30 przed południem.  Country Lane Woods Picnic Grove. W tym roku piknik odbędzie się na 95 St. Pomiędzy La Grange i 104 St. w Willow Springs. Gry, zabawy, loteria fantowa, muzyka do tańca. Dobre jedzenie i coś do przepicia. Wszyscy mile widziani.

Zaprasza zarząd Koła.

 

Zarząd Koła Nr 58 Ząb zaprasza na "Odpustowy Piknik" w niedzielę 29 lipca 2018r. w Slovenian Catholic Mission przy 14264 Main St. w Lemont. Msza św. rozpocznie się o godz.12: 00 w południe. Po Mszy św. zapraszamy na, gorące jadło, zimne piwo lody, gry, zabawy, bogata loteria fantowa, do wygrania miedzy innymi telewizory, złoto. A bawić nas będą "Mańcorz i Zubek Band". Zapraszamy wszystkich Zębian, miłośników Koła Ząb, ZG ZPPA, przyjaciół, znajomych, wszystkie bratnie Koła. Przyjdźcie bawić się i świętować razem z nami.

Zarząd Koła z prezesem Krzysztofem Bukowskim.

 

Koło Nr.66 Dębno Podhalańskie

ZAPRASZA NA PIKNIK I JARMARK PODHALAŃSKI.

Serdecznie zapraszamy przyjaciół i całą polonie na piknik, który to odbędzie się w niedzielę 29 lipca br. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 10: 00 rano w Kościele „Na Górce” przy 116 Hilton St. Willow Springs, IL Po Mszy św. zapraszamy na smaczne jadło i zimne napoje. Przygrywać będzie kapela góralska oraz zespół “Siekawica”

Występ Szkółki Pieśni i Tańca przy ZG ZPPA. Pokaz rzemiosła góralskiego związanego z wielką tradycją Podhala.  Bacówka braci Sarna, bundz, oscypki, zyntyca,

Odlewy z brązu i aluminium, wyroby ze skóry Stanisław Kulawiak,

Korole, pierścionki biżuteria Jola Bafia. Chusteczki, strzępki Stasia Mąka, miód Piotr Paczwa, Burszty i Srebro Alina Leśnicka. Konkursy sprawnościowe dla dorosłych, wybór juhasa, przecinanie drzewa, układanie kopy siana i wiele więcej.

Loteria, w której to będą cenne nagrody, telewizor, korale, oscypki.

Dla dzieci niespodzianka Klown“ Jumping house”, Turniej piłki siatkowej

W nowym miejscu, Serdecznie zapraszamy!!!

Za Zarząd Kola Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Sarna               

Po informacje dzwonić 708-205-3502                    

                                                     

Zaproszenie na drugi "Odpust” Wydziału Podhalanek im. Heleny Marusarzówny

Msza św. odpustowa ku czci św. Anny, odbędzie się w niedzielę 29 lipca 2018 r. o godz. 10: 30 rano w kościele św. Kamila przy 5426 S. Lockwood Ave. Chicago

Po rezerwację prosimy dzwonić: (773) 964 -0841, lub (773) 715- 3886

Zapraszamy Podhalan, Polonię, poczty sztandarowe, muzykę góralską, stroje regionalne mile widziane.

Maria Gocał prezes wraz z zarządem.

 

XV Zbójnicko Watra - Jubileuszowy piknik zespołu Góralskiego

"Siumni" w Chicago

 

Niedziela, 5 Sierpień 2018 14246 Main St., Lemont. Msza Sw przy grocie o godz. 10: 30 rano. Jak każdego roku obiecujemy:

Wyśmienita zabawę na świeżym powietrzu przy muzyce góralskiej, oraz "Watra Band" i Marski Store DJ

Różne atrakcje i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych!

Bogata loteria fantowa dzięki uprzejmości honorowych sponsorów

Pyszne "jodło" i zimne trunki oraz wiele niespodzianek, śpiewu, tańca i niezapomnianych chwil spędzonych w gronie przyjaciół!

PIYKNIY WOS PYTOMY o wsparcie!

Proszę dzwonić do Karoliny z pytaniami: 708 745 4362 (lub pisać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 www.siumni.com

 

"Od momentu powstania [2001] 'Siumni' na trwałe wpisali się w obraz podhalańskiej spuścizny kulturalnej w Wietrznym Mieście. Zespół występuje w licznych imprezach organizowanych przez Zarząd Główny Związku Podhalan oraz inne organizacje polonijne, miejskie, stanowe i międzynarodowe."

 1. Baraniak, Radio Deon

 

 

Kalendarz Wydarzeń w ZPPA na Rok 2018

 

16) 11 - 12 sierpnia - Pielgrzymka piesza.

17) 19 sierpnia - Odpust Podhalański.

18) 23 września - Wybór Królowej ZPPA

19) 21 Październik - Konkurs Par Tanecznych

20) 27 Październik.    - Różaniec ulicami miasta

21) 10 - 11 Listopad - Festiwal na Góralską Nutę. 

 

Kalendarz Polonijny - Obchody 100 lecia Niepodległości.

Związek Podhalan w Północnej Ameryce.

 1. 19 Sierpień 2018 r

     Uroczysta msza św. za Ojczyznę w Munster Indiana w Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej wraz z Ojcami Karmelitami.

     Po mszy św.

     '' Droga do wolności'' - program z udziałem zespołów Związku Podhalan - Szkółka Pieśni i Tańca i Siumni.  A także z udziałem uczniów ze szkoły polskiej w Munster Ind.

     ( To coroczna msza św. odpustowa, która gromadzi 2 - 3 tysiące osób)

 

 1. 10 i 11 listopada 2018 r

    XXXVI Festiwal ''Na góralską Nutę'' - w tym roku poświęcony 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

    Program przygotują wytypowane zespoły - niepodległościowy montaż słowno - muzyczny - przedstawiony w pierwszym i drugim dniu festiwalu

 

Ważne informacje od korespondenta ZPPA Wojciecha Doruli

 

Wszystkie komunikaty do Kolumny, „Co słychać wśród Podhalan” muszą być nadesłane do poniedziałku każdego tygodnia do godz. 10: 00 wieczorem.

Proszę o przesyłanie tekstów ogłoszeń TYLKO w tzw. Microsoft Word.

Zalecam trzymania się standardów i schematów ogłoszeń.

Można również nadsyłać plakaty wydarzeń, jeśli Koło chce, aby taki był umieszczony na www.zppa.org musi on być w JPEG Image.

ALE oprócz tego tekst musi być wysłany osobno w Microsoft Word.

Jeśli Kola ZPPA posiadają zdjęcia ze swoich imprez a chcą, aby one ukazały się na www.zppa.org w Photo Gallery, muszą w jakiś sposób dostarczyć mi osobiście zgrane na CD. Natomiast, jeśli nie będzie więcej niż 10 zdjęć można przesłać @mailem

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po więcej informacji lub zapytania proszę kierować na powyższy @mail

Dziękuję za współpracę Wojciech Dorula Korespondent ZPPA

 

Zaproszenia, artykuły i ogłoszenia polonijne:

 

Kongres Polonii Amerykańskiej wydział stanu Illinois, Radio „Na Góralską Nutę”, Koło Solidarność w Chicago pragną zaprosić Polonię na uroczystość złożenia kwiatów oraz modlitwę przy obelisku poświęconemu bohaterowi dwóch narodów gen. Kazimierzowi Pułaskiemu. Polacy powinni pamiętać o swoich wielkich bohaterach. Kazimierz Pułaski wielki patriota i wielki bohater na ołtarzu wolności dwu narodów złożył dwie ofiary - swoje życie i swój majątek. Zginął pod Savannah 11 października 1779 roku.  Komitet organizacyjny pragnie zaprosić wszystkich chętnych w sobotę 14 lipca br. o godz. 12: 00 w południe do Pułaski Woods w Willow Springs na południowym zachodzie Chicago w pobliżu jeziora Maple Lake przy 95th Str. i Archer Ave. Kiedy to 13 lipca 1930 roku odsłonięto obelisk poświęcony gen. Kazimierzowi Puławskiemu w rok po uchwaleniu Dnia Pułaskiego przez Senat Amerykański.

Zbiórka dla tych, co nie mogą zlokalizować miejsca z tym obeliskiem u o. Cystersów przy kościele w Willow Springs w sobotę 14 lipca 2018 r. godz. 11: 30 rano. Uroczystość rozpocznie się w południe o 12: 00 w południe. Zapraszamy wszystkie organizacje polonijne, weteranów, polskie szkoły, harcerstwo do wzięcia udziału w tej patriotycznej uroczystości wraz ze sztandarami.

Komitet organizacyjny zaprasza

Bogdan Strumiński; I-szy wice prezes KPA wydział Illinois  708  254 -2355

Andrzej Gędłek; Radio „Na Góralską Nutę”, Krajowy Dyrektor KPA  708 533 -1712

 

INFORMACJA PRASOWA

Szanowni Państwo, Redakcje Mediów Polonijnych,

Konsulat Generalny RP uprzejmie informuje, że w od dnia 2 lipca 2018 roku interesanci w Konsulacie Generalnym RP w Chicago będą przyjmowani wyłącznie po wcześniejszym zarejestrowaniu się na spotkanie za pośrednictwem systemu e-Konsulat.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i w trosce o możliwe skrócenie czasu obsługi Konsulat Generalny RP w Chicago (podobnie jak i inne placówki konsularne na całym świecie) wprowadził zapisy na spotkania urzędowe w sprawach paszportowych, wizowych i prawnych za pośrednictwem platformy

e-Konsulat: http://www.e-konsulat.gov.pl/

Jest to aplikacja w sieci publicznej Internet dostępna w kilku językach, w tym polskim i angielskim, która umożliwia rezerwację terminu wizyty w urzędzie.

W sprawach z dziedziny pomocy konsularnej oraz nagłych i pilnych jak np. konieczności wydania zaświadczenia zezwalającego na przewóz urny lub trumny, w przypadku kradzieży bądź zagubienia dokumentów Konsul będzie mógł podjąć indywidualną decyzję o przyjęciu wniosku od osoby nie zapisanej na wizytę w Konsulacie.

Łączę wyrazy szacunku,

Piotr Semeniuk

Wicekonsul

 

Kurs na Obywatelstwo w Domu Podhalan

Szkoła Letnia w Domu Podhalan ogłasza zapisy na Kurs na obywatelstwo USA, który jest w niedziele od 10 go czerwca do 12go sierpnia, 2018.  Uczy Andrzej Mikołaj Gąsienica. Materiały do nauki są darmo. Tel. (773) 636 – 6421

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Mikołaj Gąsienica, Chicago – Hyde Park, May 7, 2018  

 

45 lecie Klub Narciarskiego Tatry

Klub Narciarski Tatry Koło Nr 47 obchodzi w tym roku 45-lecie swojej działalności.

Z okazji tak pięknego jubileuszu wydajemy Książkę Pamiątkową przedstawiającą działalność i historię klubu. Zapraszamy do współpracy Kół ZPPA, biznesów, osób prywatnych pragnących ogłosić swoje biznesy lub złożyć życzenia. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wpisanie się do Książki Pamiątkowej, złożenia życzeń i umieszczenia zdjęcia. Kontakt w sprawie pamiętnika:

Kasia Szram (815) 793-3631 lub Joanna Staszel (708) 805-9465.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Materiały przyjmowane będą do 15 sierpnia 2018 r. 

Z poważaniem Komitet Pamiętnik (Joanna Staszel i Kasia Szram)

 

Odpust Kola Skrzypne

Tradycyjnie w kościele Św. Alberta Wielkiego w Burbank 24 czerwca 2018 odbył się Odpust Koła Nr. 69 Skrzypne, na którym członkowie Kola wraz z rodzinami i znajomymi mogli się wspólnie pomodlić. Po mszy zreorganizowano spotkanie w sali przy kościelnej, podczas którego było przygotowanych wiele wspaniałych potraw, wypieków oraz wiele więcej. Dzięki dużej ilości sponsorów niczego nie zabrakło.

Nowa prezeska Koła Nr. 69 Skrzypne Czesława Wojdyła wraz z całym zarządem serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do odchodów tej uroczystości.

 

NAGRODA im. OSKARA KOLBERGA “ZA ZASŁUGI DLA KULTURY LUDOWEJ” 2018 DLA REDAKCJI “TATRZAŃSKIEGO ORŁA

/THE TATRA EAGLE”

6 czerwca 2018 na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala 43. Edycji Nagrody im. Oskara Kolberga “Za zasługi dla kultury ludowej”. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, profesor Piotr Gliński wręczył wyróżnienia wybitnym przedstawicielom środowiska kultury tradycyjnej.  Wyróżnienie honorowe przyznawane są instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla rozwoju i popularyzacji polskiej sztuki ludowej i folkloru. W 43. Edycji wyróżniono honorowo Redakcje “Tatrzańskiego Orła “działającą 71 lat w środowiskach polonijnych w Stanach Zjednoczonych.  Współredaktorami kwartalnika są Janina Gromada Kedroń i prof. dr. Tadeusz Gromada. Adres redakcji: 31 Madison Ave.  Hasbrouck Heights, N.J. 07604. USA Nagrodę Honorową im. Oskara Kolberga odebrała Janina Gromada Kedroń w imieniu Redakcji “Tatrzańskiego Orła” w Zamku Królewskim w Warszawie z rąk Ministra, profesora Piotra Glińskiego 

BIULETYN PRASOWY od “Tatrzańskiego Orła/The Tatra Eagle”

Prof. Tadeusz Gromada tel. 336 940-5656 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      

 

Donacje na Rok 2017 dla Radia ZPPA

 1. Kazimierz Kopeć $ 500
 2. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak $ 300
 3. Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Sarna $ 300
 4. Koło Nr 34 Zakopane Prezeska Janina Urbas $ 300
 5. Zespól Ślebodni w USA kier. Marian Bryja $ 300
 6. Koło Nr 25 Parafii Harklowa Prezeska Wiesława Kula $ 200
 7. Koło Nr 42 Białka Tatrzańska Prezes Marian Lukaszczyk $ 200
 8. Koło Nr 33 Dzianisz Prezes Władysław Michniak $ 200
 9. Koło Nr 27 Witów Prezes Józef Giewont $ 200
 10. Koło Nr 58 Ząb Prezes Krzysztof Bukowski $ 200
 11. Koło Nr 41 Wróblówka Prezes Franciszek Bielański $ 200
 12. Koło Nr 21 Czarny Dunajec Prezeska Maria Komorowska $ 200
 13. Koło Nr 24 Szaflary Prezeska Katarzyna Kalata $ 200
 14. Koło Nr 23 Odrowąż Podhalanski Prezeska Zofia Kulawiak $ 200
 15. Koło Nr 45 Poronin Prezeska Zofia Ustupska Bobak $ 200
 16. Królowa ZPPA Sylwia Kozielec $ 200
 17. Koło Nr 48 Babia Góra Prezeska Anna Palenik $ 150
 18. Koło Nr 29 Gronków Prezes Franciszek Kowalczyk $ 150
 19. Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska Prezes Andrzej Majerczyk 150 $
 20. Koło Nr 49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 150
 21. Koło Nr 64 Czarna Góra Prezes Józef Sarna $ 150
 22. Koło Nr 69 Skrzypne Prezeska Danuta Wasik – Hansen $ 100
 23. Koło Nr 75 Dział Prezes Stefan Dziąba $ 100
 24. Koło Nr 30 Ciche prezeska Czesława Szymusiak $ 100
 25. Koło Nr 68 Gliczarów Górny “ Wierchowianie” Prezes Stanisław Skupień $ 100
 26. Koło Nr 53 Klikuszowa Prezes Krzysztof Żołtek $ 100
 27. Koło Nr 63 Waksmund Prezes Stanisław Waksmundzki $ 100
 28. Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezeska Janina Para $ 100
 29. Koło Nr 81 Bustryk Prezeska Anna Zalińska $ 100
 30. Zespól Siumni kierownik Karolina Walkosz Strzelec $ 100
 31. Koło Nr 35 Maruszyna im. St. Janika Prezes Piotr Pawlikowski $ 100
 32. Koło Nr 51 Ostrowsko Prezeska Anna Garbacz $ 100
 33. Joe Ligas $ 300
 34. Józef Gil Honorowy Prezes ZPPA $ 100
 35. Stanisława i Stanisław Żołnierczyk $ 100
 36. Barbara i Stanislaw Guńka $ 100
 37. Franciszek Polak $ 100
 38. Klub Biały Orzeł w Wisconsin $ 100
 39. Podhalanki Prezeska Maria Gocał $ 100
 40. Bożenka Kowalczyk $ 100

 

Donacje na Rok 2018 dla Radia ZPPA

 1. Kazimierz Kopeć $ 400
 2. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak $ 300
 3. Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Srana $ 300
 4. Koła Nr 21 Czarny Dunajec Prezeska Maria Komorowska $ 300
 5. Koło Nr 40 Biały Dunajec Prezes Jan Król $ 300
 6. Królowa ZPPA Karolinka Nowobilska $ 300
 7. Koło Nr 33 Dzianisz Prezes Władysław Michniak $ 200
 8. Koło Nr 25 Harklowa Prezeska Wiesława Kula $ 200
 9. Koło Nr 30 Ciche Prezeska Czesława Szymusiak $ 200
 10. Koło Nr 64 Czarna Góra Prezes Grzegorz Sarna $ 200
 11. Koło Nr 4 Morskie Oko Prezes Tadeusz Palac $ 200
 12. Koło Nr 38 Ludźmierz Prezeska Anna Smoter $ 200
 13. Koło Nr 65 Ciche Dolne Prezes: Bolesław Tyrała $ 150
 14. Koło Nr 48 Babia Góra Prezeska Anna Palenik $ 150
 15. Koło Nr 24 Szaflary Prezeska Katarzyna Kalata $ 150
 16. Podhalanki Prezeska Maria Gocał $ 100
 17. Koło Nr 81 Bustryk Prezeska Anna Zalińska $ 100
 18. Koło Nr 35 Maruszyna im. St. Janika Prezes Piotr Pawlikowski $ 100
 19. Koło Nr 69 Skrzypne Prezeska Czesława Wojdyła $ 100
 20. Koło Nr 49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 100
 21. Koło Nr 50 Pieniny Prezes Witold Laburda $ 100
 22. Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezes Andrzej Para $ 100
 23. Koło Nr 68 Gliczarów Górny “ Wierchowianie” $ 100
 24. Koło Nr 51 Ostrowsko Prezeska Anna Garbacz $ 100
 25. Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska Prezes Andrzej Majerczyk $ 100
 26. Koło Nr 41 Wróblówka Prezes Frank Bielański $ 100
 27. Koło Nr 20 Literacko – Dramatyczne Prezeska Grażyna Baran $ 50