„Co słychać wśród Podhalan” od 20 Maja 2018 r. Związek Podhalan w Północnej Ameryce

Zespól Góralski „Wiyrchy” działający przy Kole Nr. 81 Bustryk zaprasza na piknik w niedzielę 27 maja 2018r. przy kościele "Na Górce" pod adresem 116 Hilton st. Willow Springs. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 12: 00 w południe. Gwarantujemy pyszne góralskie jadło wyborne trunki, zimne piwo. Atrakcje oraz zabawy dla dzieci i dorosłych.

Występ dzieci z zespołu "Wiyrchy”.  Bogata loteria fantowa świetna zabawa przy muzyce Mańcorz i Zubek Band.

Po więcej informacji prosimy dzwonić do Andrzeja (708) 248-4490, lub Wojtka (708) 699-9761

Pytomy Wos piyknie przyjdźcie do nos.

Andrzej Nędza kierownik zespołu wraz z zarządem.

 

Boże Ciało w Yorkville

Serdecznie zapraszamy Polonię metropolii Chicagowskiej do wzięcia udziału w Procesji Bożego Ciała do czterech ołtarzy w ośrodku Młodzieżowym PNA Camp w Yorkville pod adresem 10701 River Rd, Plano, IL 60545

Niedziela 3 czerwca 2018 o godz. 12- w południe.

W procesji wezmą udział koła: Czerwienne, Ratułów i Bustryk.

Po Procesji piknikowanie.

Wjazd i parking bezpłatny. 

zapraszają organizatorzy.

 

Procesja w Boże Ciało w parafii Pięciu Braci Męczenników

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

przypada w niedzielę, 3 czerwca br. Zapraszamy wszystkich wiernych do naszej wspólnoty parafialnej przy Pięciu Braci Męczenników, 4301 South Richmond Street, w Chicago, do udziału w uroczystej procesji do czterech ołtarzy wokół terenu parafii,

która odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.00. Procesja zakończy się przy ołtarzu-pomniku św. Jana Pawła II, gdzie zostanie odprawiona Msza św. o godz 11.00 w języku polskim. Niech nie zabraknie dzieci w strojach pierwszo-komunijnych

i przedstawicieli różnych regionów Polski w pięknych strojach regionalnych.

Dajmy świadectwo naszej wierze!

 

Zarząd Koła Nr.57 Bukowina Tatrzańska serdecznie zaprasza na uroczystość odpustową ku czci, Najświętszego Serca Pana Jezusa, w niedziele 10 czerwca 2018r.

Uroczysta Msza Święta o godz. 12:00 w południe w Kościele ,,Na Górce'' przy 116 Hilton St. Willow Springs,. Po Mszy Sw. zapraszamy na piknik, który odbędzie się w ogrodzie Ojców Cystersów. Na pikniku będzie wiele atrakcji dla dzieci i dla dorosłych.

Do tańca muzyka góralska oraz Marski Store DJ Team. Bogata loteria fantowa, dobre jedzenie i picie.  Wystąpi zespół, Wanta.''

Zapraszamy!!! 

Prezes Andrzej Majerczyk i zarząd koła.

  

PIKNIK ZPPA 2018

Zarząd Główny Związku Podhalan w Północnej Ameryce

SERDECZNIE ZAPRASZA

na coroczny

PIKNIK PODHALANSKI

Piknik odbędzie się w niedzielę 1 lipca 2018 roku,

w pięknych ogrodach Ojców Karmelitów Bosych w Munster Ind.

Rozpoczynamy wspólną modlitwą na Mszy św. o godz. 12: 00 w południe.

Po mszy św zapraszamy na wspólne piknikowe biesiadowanie.

Odbędzie się losowanie motoru typu QUAD (tego, który znajduje się w Domu Podhalan)

 Zapewniamy wspaniałą zabawę.

Wystąpią zespoły góralskie.

Oprawę muzyczną zapewni kapela góralska

 a do tańca zagra najlepszy zespół muzyczny!!

Możecie delektować się wyśmienitą, góralską kuchnią, zimnymi i ciepłymi napojami.

Ogromnie BOGATA LOTERIA FANTOWA!!!

w tym 2 telewizory ufundowane przez Zofię i Józefa Ligasów.

i wiele innych atrakcji i niespodzianek.

JUZ DZIS ZAREZERWUJCIE SOBIE datę 1 lipca 2018 roku!!.

Zapraszamy.

Zarząd Główny ZPPA

Prezes - Józef Cikowski

 Sekretarz Generalny - Helena Studencka.

 

 

 

Kalendarz Polonijny - Obchody 100 lecia Niepodległości.

Związek Podhalan w Północnej Ameryce.

   

 1. 19 Sierpień 2018 r

     Uroczysta msza św. za Ojczyznę w Munster Indiana w Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej wraz z Ojcami Karmelitami.

     Po mszy św.

     '' Droga do wolności'' - program z udziałem zespołów Związku Podhalan - Szkółka Pieśni i Tańca i Siumni.  A także z udziałem uczniów ze szkoły polskiej w Munster Ind.

     ( To coroczna msza św. odpustowa, która gromadzi 2 - 3 tysiące osób)

 

 1. 10 i 11 listopada 2018 r

    XXXVI Festiwal ''Na góralską Nutę'' - w tym roku poświęcony 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

    Program przygotują wytypowane zespoły - niepodległościowy montaż słowno - muzyczny - przedstawiony w pierwszym i drugim dniu festiwalu

 

  

Kalendarz Wydarzeń w ZPPA na Rok 2018

15) 1 lipca - Piknik ZPPA w Munster Indiana u Ojców Karmelitów, Msza Sw. 12:00

16) 11 - 12 sierpnia - Pielgrzymka piesza.

17) 19 sierpnia - Odpust Podhalański.

18) 23 września - Wybór Królowej ZPPA

19) 21 Październik - Konkurs Par Tanecznych

20) 27 Październik.    - Różaniec ulicami miasta

21) 10 - 11 Listopad - Festiwal na Góralską Nutę. 

 

 

Ważne informacje od korespondenta ZPPA Wojciecha Dorula

 

Wszystkie komunikaty do Kolumny, „Co słychać wśród Podhalan” muszą być nadesłane do poniedziałku każdego tygodnia do godz. 10: 00 wieczorem.

Proszę o przesyłanie tekstów ogłoszeń TYLKO w tzw. Microsoft Word.

Zalecam trzymania się standardów i schematów ogłoszeń.

Można również nadsyłać plakaty wydarzeń, jeśli Koło chce, aby taki był umieszczony na www.zppa.org musi on być w JPEG Image.

ALE oprócz tego tekst musi być wysłany osobno w Microsoft Word.

Jeśli Kola ZPPA posiadają zdjęcia ze swoich imprez a chcą, aby one ukazały się na www.zppa.org w Photo Gallery, muszą w jakiś sposób dostarczyć mi osobiście zgrane na CD. Natomiast, jeśli nie będzie więcej niż 10 zdjęć można przesłać @mailem

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po więcej informacji lub zapytania proszę kierować na powyższy @mail

Dziękuję za współpracę Wojciech Dorula Korespondent ZPPA

 

 

Zaproszenia, artykuły i ogłoszenia polonijne:

Przemówienie Małżonki Prezydenta w Domu Podhalan

Ostatnim punktem piątkowej wizyty Pierwszej Damy w USA było spotkanie z nauczycielami szkół polonijnych w chicagowskim okręgu konsularnym. Małżonka Prezydenta wysłuchała wykładu pt. „Promocja języka polskiego w Stanach Zjednoczonych Ameryki”. W Domu Podhalan zapoznała się też z procedurami urzędowego poświadczania znajomości języka polskiego w USA. Młodzi ludzie mają możliwość przystąpienia do oficjalnego sprawdzianu znajomości języka polskiego, jakim jest pieczęć dwujęzyczności na ich świadectwach ze szkoły średniej w ramach programu „Seal of Biliteracy”. Realizacja tego projektu jest możliwa dzięki wsparciu Konsulatu RP w Chicago, Zrzeszenia Nauczycieli Polskich oraz wielu organizacji polonijnych.

– To ogromny zaszczyt i przyjemność wziąć udział w dyskusji w reprezentatywnym gronie specjalistów, których pasją – tak jak i moją – jest praca pedagogiczna – zaznaczyła Małżonka Prezydenta. – Radość z naszego spotkania i rozmów jest tym większa, że sprawy oświaty polonijnej, nauczania w języku polskim i nauczania języka polskiego, dla mnie, jako wieloletniego nauczyciela i pedagoga są sprawami wielkiej wagi – mówiła Pierwsza Dama. – W moim głębokim przekonaniu szkoła polonijna ma fundamentalne znaczenie dla wychowania młodego pokolenia na emigracji, świadomego swojej tożsamości, które potrafi szanować i czerpać z tradycji i dziedzictwa kulturowego dwóch ojczyzn i narodów – kraju pochodzenia: Polski i kraju zamieszkania: Stanów Zjednoczonych – podkreśliła. Wśród tematów poruszonych w trakcie spotkania znalazły się również wyzwania stojące przed szkolnictwem polonijnym, także w kontekście wzrastającej mobilności Polaków oraz zróżnicowanych potrzeb dzieci polskiego pochodzenia. – Jestem pod ogromnym wrażeniem efektów Państwa pracy – mówiła Małżonka Prezydenta. – Odwiedzam bardzo wiele szkól polonijnych na całym świecie i nigdzie nie widziałam tak wielu uczniów, którzy kończyliby szkołę średnią – kontynuowała Pierwsza Dama.Ogromne uznanie i prawdziwy podziw budzą Państwa sukcesy w promowaniu dwujęzyczności (…) Cieszy fakt, że znajomość języka polskiego, języka kraju pochodzenia rodziców i dziadków w młodym pokoleniu Polonii zdobywa uznanie miejscowych władz i jako wartość premiowana pomaga w uzyskaniu możliwości dalszej edukacji na poziomie wyższym. Z pewnością ten problem wymaga silniejszego wsparcia ze strony Polski – kontynuowała Pierwsza Dama, podzielając opinię swoich gospodarzy, że „jest to nasze wspólne, niezwykle ważne i perspektywiczne zadanie”. Pierwsza Dama podkreśliła, że „w wielu sprawach, które Państwo podnosiliście w swoich wypowiedziach, możecie liczyć na zrozumienie władz polskich i instytucjonalną pomoc płynącą z kraju”.  Agata Kornhauser-Duda zaznaczyła, że państwo polskie, poprzez organy administracji rządowej, w tym przede wszystkim przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz jednostki podległe temu resortowi, realizuje zadania związane z organizacją kształcenia dzieci obywateli polskich przebywających za granicą. Dodała, że ze względu na liczebność Polonii i Polaków za granicą, niezwykle istotne są działania wspomagające nauczanie języka polskiego prowadzone przez polskie organizacje oraz szkoły w systemie oświaty kraju zamieszkania naszych rodaków.

W okręgu konsularnym KGRP w Chicago uczniowie korzystają z różnych ścieżek nauki języka polskiego. Poza edukacją we własnym zakresie dzieci i młodzież korzystają z lekcji odbywających się w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Konsulacie Generalnym RP, uczestniczą w weekendowych zajęciach w szkołach polonijnych a także odbierają edukację w dwujęzycznych placówkach amerykańskich.

 

Spotkanie pani prezydentowej Agaty Kornhauser Duda Nauczycielami szkół polonijnych w Domu Podhalan.

Liczne grono Nauczycieli polonijnych szkół, oczekiwało na przybycie Pierwszej Damy Rzeczypospolitej Polskiej do siedziby chicagowskich górali.

Spotkanie odbyło się 18 maja 2018 roku.

Około godz. 8 wieczorem, limuzyna Pani Prezydentowej zajechała pod wejście główne Domu Podhalan.

 Małżonkę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Panią Agatę Kornhauser-Dudę powitali: - Wiceprezesi Związku Podhalan

w Północnej Ameryce Pan Zdzisław Dorula i Pani Zofia Bobak-Ustupska

Po przejściu do Domu Podhalan nastąpiła ceremonia powitania chlebem i solą

Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauser-Dudy

przez Prezesa Związku Podhalan w Północnej Ameryce Pana Józefa Cikowskiego

oraz Sekretarz Generalną Związku Podhalan w Północnej Ameryce Panią Helenę Studencką

Kwiaty wręczyły przeurocze maluchy ze Szkółki Pieśni i Tańca przy Zarządzie Głównym ZPPA Victoria i Claudia Król i Jakub Wyrostek, a na powitanie tradycyjne ''Witomy Wos....'' zagrała kapela góralska a zaśpiewali witający Panią Prezydentową członkowie Zarządu Głównego.

Pani prezydentowa ''wrzuciła do basów'' - jak każe tradycja podhalańska..

Następnie głos zabrała prowadząca spotkanie Helena Studencka.

Witając wszystkich serdecznie, poprosiła na scenę gospodarzy spotkania:

Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago Pana Piotra Janickiego

Prezesa Związku Podhalan w Północnej Ameryce Pana Józefa Cikowskiego

Prezes Cikowski powiedział:

''.. Jako prezes Związku Podhalan i gazda tej góralskiej chałpy, chciałem was wszystkich serdecznie powitać.

To wielki dla nas zaszczyt, gościć pierwszą Damę Rzeczypospolitej Polskiej w progach siedziby chicagowskich Górali.

Pani Prezydentowo ‘‘barz piykniy WITOMY!!!''

W tej chałpie góralskiej, która jest nazywana '' świątynią na Archerze'' uczymy nasze dzieci tradycji i gwary naszych ojców.

Ale dbamy również o to, żeby nasze dzieci znały język ojczysty, literaturę i historię Polski.

O tą edukację, dbają nauczyciele polskich szkół, którzy tak licznie przybyli dziś na to spotkanie.

Nasz wspólny wysiłek przynosi wspaniałe efekty!

Już drugie albo nawet trzecie pokolenie polskich emigrantów, zna i pielęgnuje polskie tradycje, mówi językiem ojców i są prawdziwymi patriotami.

Dziękujemy, za to, że sprawy edukacji dzieci i młodzieży polonijnej, nie są dla polskich władz obojętne.

Czego dowodem jest dzisiejsze spotkanie.

Witam raz jeszcze i dziękuję za obecność pani prezydentowej wśród nas..''

Następnie wystąpiły dzieci ze Szkółki Pieśni i Tańca przy Zarządzie Głównym Związku Podhalan w Północnej Ameryce

Występ nad wyraz spodobał się Pierwszej Damie RP, która wyszła do dzieci na scenę nie tylko do wspólnego zdjęcia, ale także na krótką, serdeczną rozmowę.

Następnym punktem bardzo oczekiwanym przez zgromadzonych, było wystąpienie Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Pani Agaty Kornhauser-Dudy, która z ogromnym zaangażowaniem przedstawiła problemy polonijnej edukacji. Podkreśliła ogromne znaczenie i ogromną potrzebę edukacji młodzieży poza granicami Polski.

Skierowała wyrazy wielkiego szacunku i podziękowania do zgromadzonych na sali Nauczycieli, za ogromny wkład pracy w nauczanie dzieci i młodzieży na obczyźnie.

Wystąpienie pani prezydentowej było przepełnione serdecznością i troską o przyszłe pokolenia Polaków na emigracji.

Następnym punktem programu był panel „ Promocja języka polskiego

w Stanach Zjednoczonych Ameryki”, który poprowadziła Pani Helena Studencka.

Prezentacja na temat urzędowego poświadczania znajomości języka polskiego

w Stanach Zjednoczonych Ameryki przedstawiła Pani Marzanna Owiński z Zespołu Szkół w Orchard Lake w stanie Michigan

-następnie zgromadzeni wysłuchali wystąpienia koordynatora dwujęzyczności w im. John F. Kennedy High School w Chicago

Pani Jadwigi Pytlik

- Głos zabrała także Prezes Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce

Pani Ewa Koch

A także nauczyciel Szkoły im. Jana Karskiego w Palos Heights i Szkoły im. Marii Konopnickiej w Oak Lawn

Pan Marek Adamczyk

Wszyscy podkreślili ogromne znaczenie i wartość nauczania w szkołach polonijnych, przedstawili problemy i trudności a także podziękowali Pani Prezydentowej za obecność i współpracę.

Na zakończenie spotkania, Zarząd Główny uhonorował Pierwszą Damę RP góralską chustką ze strzępkami, pamiątkowym dyplomem a także pamiętnikiem i Podhalaninami, wydawanymi przez ZPPA. Po części oficjalnej nastąpiła pora na indywidualne rozmowy i wspólne zdjęcie.

Po oficjalnym spotkaniu Pani Prezydentowej z Nauczycielami, odbyło się prywatne spotkanie Pierwszej Damy RP i towarzyszącej Jej Delegacji z członkami Zarządu Głównego ZPPA. To był czas na wspólny posiłek, kawę i pyszny deser. Po ciężkim dniu pracy i licznych spotkaniach to czas jak najbardziej wskazany i zasłużony. Spotkanie odbyło się w jakże serdecznej atmosferze, pełnej wzajemnych indywidualnych rozmów, wspólnych fotografii i podziękowań.

W spotkaniu tym z ramienia Zarządu Głównego uczestniczyli także: kapelan O Jacek Palica, królowa ZPPA Karolina Nowobilska, wiceprezes Stanisław Sarna, skarbnik Maria Skiba, sekretarz finansowy Mateusz Staszel, sekretarz protokółowy Maria Nowobilska, marszałek Zarządu Głównego Tomasz Radecki, który pełnił również funkcję ''security''. 

To była pierwsza, historyczna wizyta Pierwszej Damy RP w Domu Podhalan. Może stanie się tradycją?

Bardzo byśmy sobie tego życzyli.

Pani Prezydentowej Agacie Kornhauser - Duda, Kancelarii Prezydenta RP, Konsulatowi Generalnemu RP w Chicago, składamy szczere podziękowanie. Dziękujemy także za miłe upominki.

Zarząd Główny ZPPA składa także podziękowanie na ręce pani Heleny Studenckiej za duży wkład pracy w przygotowanie tego spotkania.

Sponsorami uroczystości byli: Józef Cikowski, Maria Nowobilska, Maria Skiba, Antonina Pawlikowska, Montrose Deli, Burbank Deli, Olimpia Bakery - pani Zosia i Casey oraz restauracja Bioło Izba.

Dziękujemy z całego serca.

Setki pięknych zdjęć z wizyty Pary Prezydenckiej w Chicago, wykonał Edward Helegda.

Helena Studencka.

 

Spotkanie z prezydentem w Millenium Park Chicago

W sobotę 19 maja 2018 roku, kilka tysięcy Polonusów przybyło do Millenium Park, aby spotkać sią z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą i jego Małżonką.

Wśród licznie zgromadzonych, najliczniejszą i najbardziej widoczna i barwną grupą, byli chicagowscy Górale - członkowie ZPPA, którzy przybyli nie tylko z okolic Chicago, ale także z różnych miejsc w USA, między innymi z Arizony, Michigan i Wisconsin.

W tym ponad 40 pocztów sztandarowych.

 Już podczas roboczych spotkań z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta, zapewniano nas, że Pan Prezydent podejdzie do każdego sztandaru. Zważywszy na ograniczony czas wizyty, nie bardzo w to wierzyliśmy. Ale słowa dotrzymał!

W Millenium Park było ogółem 96 sztandarów.

Do śródmieścia Chicago, Górale dojeżdżali autobusami z różnych  miejsc.

Listę uczestników: członków ZPPA, artystów i pocztów sztandarowych, odbiór zaproszeń a także przydział do autobusów i miejsce odjazdu, sporządził wiceprezes Zdzisław Dorula. To była ciężka i odpowiedzialna praca.

 

W Millenium Park wystąpili także nasi góralscy artyści, którzy połączyli się jeden wielki zespół i pokazali, jaką siłę stanowią.  Zaprezentowali przepiękny program artystyczny dwukrotnie - przed przybyciem Pary Prezydenckiej a także w czasie ich obecności na scenie. Ta liczna grupa składała się z członków zespołu Szkółka Pieśni i Tańca, Siumni, Wanta i Ślebodni w USA. Za całość była odpowiedzialna Karolina Walkosz Strzelec. Muzykę góralską - składającą się z wielu doskonałych muzyków - poprowadził kapelmistrz Marek Bukowski.

Brawo nasza piękna, utalentowana i patriotyczna MŁODZIEZ!!

Wszyscy byliśmy zachwyceni Waszą postawą.

Prezydent Andrzej Duda w swoim przemówieniu, szczególnie serdecznie powitał licznie przybyłych na spotkanie - chicagowskich Górali.

 

Zgromadzeni w centrum Chicago Polacy z wielką uwagą wysłuchali przemówienia Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, który podziękował Polonii za tak liczne przybycie, ale także za wszelką pomoc na przestrzeni wielu lat, kiedy Polska walczyła o niepodległość. Szczególnie w okresie Solidarności. To między innymi dzięki wam, Polska dziś jest państwem suwerennym - podkreślił.

Proszę abyście zawsze byli razem, w Stanach Zjednoczonych, abyście wspierali Polskę, po to żeby amerykańscy politycy czuli, że Polonia, ma wielką siłę polityczną. Abyście nadal byli z nami, wspierali Ojczyznę swoich dziadków, swoich rodziców, żebyście byli z Polską.

Przemówienie Prezydenta Andrzeja Dudy nagradzane było licznymi brawami.

Podczas spotkania Prezydent RP odznaczył najbardziej zasłużonych działaczy polonijnych, między innymi O Józefa Zuziaka - honorowego kapelana ZPPA i Anielę Bartoszek - zasłużoną nauczycielkę - góralkę.

Wielkim wyróżnieniem dla absolwentów szkół polonijnych, było wręczenie podpisanych przez Pana Prezydenta RP dyplomów i świadectw.

Po tym historycyzm spotkaniu, oprócz wspomnień - pozostały setki przepięknych, pamiątkowych fotografii. Dla potomnych.

Dziękujemy Parze Prezydenckiej Rzeczypospolitej Polskiej: panu Andrzejowi Dudzie i Agacie Kornhauser Duda.

Jako Zarząd Główny ZPPA, dziękujemy Polsko Słowiańskiej Unii Kredytowej, która sponsorowała autobusy. Dziękujemy licznym pocztom sztandarowym, które przez wiele godzin cierpliwie oczekiwały na przyjazd Pary Prezydenckiej, dziękujemy wszystkim prezesom, dyrektorom członkom ZPPA za tak liczną obecność.  Ale szczególne podziękowanie kierujemy do naszej roztańczonej i rozśpiewanej młodzieży, za to, że tak pięknie reprezentowała Związek Podhalan w Ameryce Północnej. Dziękujemy kapeli góralskiej, którą poprowadził Marek Bukowski - kapelmistrz ZPPA, a której piękne granie rozchodziło się po chicagowskim śródmieściu.

Dziękujemy za setki przepięknych zdjęć, które wykonali Małgorzata i Edward Helegdowie.

Podziękowanie kierujemy na ręce Zdzisława Doruli i Heleny Studenckiej, którzy z ramienia Zarządu Głównego wykonali ''kawał dobrej roboty'' w przygotowaniu spotkania członków ZPPA z Prezydentem RP w Millenium Park.

Bóg Zapłać.

Prezes ZPPA - Józef Cikowski

Zarząd Główny ZPPA

Setki pięknych zdjęć z wizyty Pary Prezydenckiej w Chicago, wykonał Edward Helegda.

(oprac. Helena Studencka)

 

 

Kurs na Obywatelstwo w Domu Podhalan

Szkoła Letnia w Domu Podhalan ogłasza zapisy na Kurs na obywatelstwo USA, który jest w niedziele od 10 go czerwca do 12go sierpnia, 2018.  Uczy Andrzej Mikołaj Gąsienica. Materiały do nauki są darmo. Tel. (773) 636 – 6421

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Mikołaj Gąsienica, Chicago – Hyde Park, May 7, 2018  

 

 

45 lecie Klub Narciarskiego Tatry

Klub Narciarski Tatry Koło Nr 47 obchodzi w tym roku 45-lecie swojej działalności.

Z okazji tak pięknego jubileuszu wydajemy Książkę Pamiątkową przedstawiającą działalność i historię klubu. Zapraszamy do współpracy Kół ZPPA, biznesów, osób prywatnych pragnących ogłosić swoje biznesy lub złożyć życzenia. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wpisanie się do Książki Pamiątkowej, złożenia życzeń i umieszczenia zdjęcia. Kontakt w sprawie pamiętnika:

Kasia Szram (815) 793-3631 lub Joanna Staszel (708) 805-9465.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Materiały przyjmowane będą do 15 sierpnia 2018 r. 

Z poważaniem Komitet Pamiętnik (Joanna Staszel i Kasia Szram)

 

 

Donacje na Rok 2017 dla Radia ZPPA

 1. Kazimierz Kopeć $ 500
 2. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak $ 300
 3. Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Sarna $ 300
 4. Koło Nr 34 Zakopane Prezeska Janina Urbas $ 300
 5. Zespól Ślebodni w USA kier. Marian Bryja $ 300
 6. Koło Nr 25 Parafii Harklowa Prezeska Wiesława Kula $ 200
 7. Koło Nr 42 Białka Tatrzańska Prezes Marian Lukaszczyk $ 200
 8. Koło Nr 33 Dzianisz Prezes Władysław Michniak $ 200
 9. Koło Nr 27 Witów Prezes Józef Giewont $ 200
 10. Koło Nr 58 Ząb Prezes Krzysztof Bukowski $ 200
 11. Koło Nr 41 Wróblówka Prezes Franciszek Bielański $ 200
 12. Koło Nr 21 Czarny Dunajec Prezeska Maria Komorowska $ 200
 13. Koło Nr 24 Szaflary Prezeska Katarzyna Kalata $ 200
 14. Koło Nr 23 Odrowąż Podhalanski Prezeska Zofia Kulawiak $ 200
 15. Koło Nr 45 Poronin Prezeska Zofia Ustupska Bobak $ 200
 16. Królowa ZPPA Sylwia Kozielec $ 200
 17. Koło Nr 48 Babia Góra Prezeska Anna Palenik $ 150
 18. Koło Nr 29 Gronków Prezes Franciszek Kowalczyk $ 150
 19. Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska Prezes Andrzej Majerczyk 150 $
 20. Koło Nr 49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 150
 21. Koło Nr 64 Czarna Góra Prezes Józef Sarna $ 150
 22. Koło Nr 69 Skrzypne Prezeska Danuta Wasik – Hansen $ 100
 23. Koło Nr 75 Dział Prezes Stefan Dziąba $ 100
 24. Koło Nr 30 Ciche prezeska Czesława Szymusiak $ 100
 25. Koło Nr 68 Gliczarów Górny “ Wierchowianie” Prezes Stanisław Skupień $ 100
 26. Koło Nr 53 Klikuszowa Prezes Krzysztof Żołtek $ 100
 27. Koło Nr 63 Waksmund Prezes Stanisław Waksmundzki $ 100
 28. Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezeska Janina Para $ 100
 29. Koło Nr 81 Bustryk Prezeska Anna Zalińska $ 100
 30. Zespól Siumni kierownik Karolina Walkosz Strzelec $ 100
 31. Koło Nr 35 Maruszyna im. St. Janika Prezes Piotr Pawlikowski $ 100
 32. Koło Nr 51 Ostrowsko Prezeska Anna Garbacz $ 100
 33. Joe Ligas $ 300
 34. Józef Gil Honorowy Prezes ZPPA $ 100
 35. Stanisława i Stanisław Żołnierczyk $ 100
 36. Barbara i Stanislaw Guńka $ 100
 37. Franciszek Polak $ 100
 38. Klub Biały Orzeł w Wisconsin $ 100
 39. Podhalanki Prezeska Maria Gocał $ 100
 40. Bożenka Kowalczyk $ 100

 

Donacje na Rok 2018 dla Radia ZPPA

 1. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak $ 300
 2. Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Srana $ 300
 3. Koła Nr 21 Czarny Dunajec Prezeska Maria Komorowska $ 300
 4. Koło Nr 40 Biały Dunajec Prezes Jan Król $ 300
 5. Królowa ZPPA Karolinka Nowobilska $ 300
 6. Koło Nr 33 Dzianisz Prezes Władysław Michniak $ 200
 7. Koło Nr 25 Harklowa Prezeska Wiesława Kula $ 200
 8. Koło Nr 30 Ciche Prezeska Czesława Szymusiak $ 200
 9. Koło Nr 64 Czarna Góra Prezes Grzegorz Sarna $ 200
 10. Kazimierz Kopeć $ 200
 11. Koło Nr 4 Morskie Oko Prezes Tadeusz Palac $ 200
 12. Koło Nr 38 Ludźmierz Prezeska Anna Smoter $ 200
 13. Koło Nr 65 Ciche Dolne Prezes: Bolesław Tyrała $ 150
 14. Koło Nr 48 Babia Góra Prezeska Anna Palenik $ 150
 15. Koło Nr 24 Szaflary Prezeska Katarzyna Kalata $ 150
 16. Podhalanki Prezeska Maria Gocał $ 100
 17. Koło Nr 81 Bustryk Prezeska Anna Zalińska $ 100
 18. Koło Nr 35 Maruszyna im. St. Janika Prezes Piotr Pawlikowski $ 100
 19. Koło Nr 69 Skrzypne Prezeska Czesława Wojdyła $ 100
 20. Koło Nr 49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 100
 21. Koło Nr 50 Pieniny Prezes Witold Laburda $ 100
 22. Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezes Andrzej Para $ 100
 23. Koło Nr 68 Gliczarów Górny “ Wierchowianie” $ 100
 24. Koło Nr 51 Ostrowsko Prezeska Anna Garbacz $ 100
 25. Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska Prezes Andrzej Majerczyk $ 100
 26. Koło Nr 41 Wróblówka Prezes Frank Bielański $ 100
 27. Koło Nr 20 Literacko – Dramatyczne Prezeska Grażyna Baran $ 50