„Co słychać wśród Podhalan” od 17 marca 2018 r. Związek Podhalan w Północnej Ameryce

 

Zarząd Koła Nr 58 Ząb serdecznie zaprasza Zębian, parafian oraz wszystkich chętnych miłośników naszego Kola, którzy chcą się zapisać i być członkami w naszym Kole na zebranie sprawozdawcze. Zebranie odbędzie się w sobotę 17 marca b.r. w Domu Podhalan o godz.6: 30 wieczorem. W programie podsumowanie działalności kola oraz omówienie ważnych wydarzeń w bieżącym roku. Po zebraniu będzie podany obiad. Prosimy o punktualne i niezawodne przybycie.

Prezes Krzysztof Bukowski wraz z Zarządem.

 

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Czarny Dunajec, Kola Nr 21 Związku Podhalan Północnej Ameryki odbędzie się w sobotę 17 marca br. w Domu Podhalan o godz. 6: 00 wieczorem. Zarząd Klubu serdecznie zaprasza wszystkich członków i czarnodunajczan, którzy jeszcze nie należą do naszego grona, aby przyszli na zebranie i zapisali się do kola a tym samym wnieśli nowe pomysły na rozwój naszej wspólnej działalności. Szczególnie zapraszamy młodzież, bo to przecież na nich liczymy, że ten klub dalej poprowadzą. Bardzo prosimy o obecność, ponieważ mamy wiele spraw do omówienia: podsumowanie roku 2017, wybór nowego zarządu, poświecenie nowego sztandaru, odpust, piknik oraz sprawy bieżące Koła.

Po zebraniu zaprosimy wszystkich na kolacje i smaczne wypieki naszych gospodyń.

Zarząd Klubu i Maria Komorowska - prezes

 

Józefinki Muzykanckie.

Zarząd Główny ZPPA wraz z Komitetem Imprez zapraszają serdecznie na "Józefinki Muzykanckie" - SWIETO WSZYSTKICH MUZYKANTOW.

Msza Sw z udziałem licznych kapel góralskich, odbędzie się w kościele Sw. Józefa w Summit, w niedziele 18 marca 2018 roku o godz. 12.30 po południu

Po mszy św zapraszamy do Domu Podhalan na wspólne muzykowanie i prezentacje kapel góralskich.

To w muzyce góralskiej tkwi sedno góralskich talentów tanecznych i śpiewaczych.

Józefinki Muzykanckie to święto wszystkich muzykujących.

Od wielu lat, muzykanci najpierw gromadzą się w kościele, na wspólnej modlitwie, a potem przenoszą się do Domu Podhalan, gdzie do późnych godzin koncertują kapele góralskie w różnych składach.

Msza Sw "muzykancka", to jedna z najpiękniejszych uroczystości.. A kościół rozbrzmiewa nutkami podhalańskimi "Góralskiej Orkiestry Symfonicznej" często przekraczającej 150 muzykantów.

Serdecznie zapraszamy.

Prezes Józef Cikowski

Zarząd Główny.

 

„Józefinki Muzykanckie”

Zarząd Główny i Komitet Imprez przy Związku Podhalan w Północnej Ameryce zapraszają na ''Józefinki Muzykanckie", które odbędą się w niedzielę 18 marca br. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 12: 30 po południu w Kościele św. Józefa przy 7240 W 57th St, Summit.  Msza św. odprawiona będzie za żywych i zmarłych muzykantów zapraszamy zespoły, wszystkich muzykantów, oraz ich rodziny, poczty sztandarowe i całą Polonię. Po Mszy świętej zapraszamy na „Posiady”, do Domu Podhalan.

Po informacje dzwonić: ( (708) 269 0479

Wiceprezes d/s kultury Zdzisław Dorula

 

ZMARLI MUZYKANCI ZPPA

Karol Stoch Waka, Józef Krzysiak, Stanisław Tatar, Franciszek Kwak, Andrzej Barnaś, Jan Krzysiak, Jan Guziak, Stanisław Habas, Józef Kowalkowski, Józef Kwak, Jan Łuszczek, Franciszek Kowalkowski, Andrzej Kieta, Bronisław Kieta, Ferdynant Błażeńczyk, Andrzej Mąka, Stanisław Suchecki, Jan Stoch, Józef Bafia, Andrzej Wróbel, Stanisław Bafia, Józef Styrczula, Władysław Zarycki, Józef Strzelba, Jan Rol, Jan Laski, Józef Lassak, Andrzej Lassak, Jan Gromada, Aniela Gromada, Stanisław Suchecki,

Władysław Szczechowicz, Jan Komperda, Stanisław Długopolski, Stanisław Kubański, Franciszek Kieta, Józef Topór, Jan Tylka, Franciszek Chowaniec, Józef Karwaczka, Władysław Czubiak, Władysław Toczek, Józef Leśnicki, Stanisław Janik, Dominik Zajączkowski, Andrzej Kowalkowski, Krzysztof Harbuz, Grzegorz Mszal, Paweł Zwijacz, Michał Grele, Bartłomiej Stanek, Józef Ratułowski, Jan Fudala, Józef Tylka, Władysław Styrczula Maśniak, Stanisław Dziadkowiec, Włodzimierz Żarski, Józef Korkosz, Stanisław Pająk i Leszek Szczech, Jan Mulica, Ludwik Gawron.

 

Zarząd Kola Nr 75 Dział zaprasza i informuje zebraniu sprawozdawczo-wyborczym w niedziele 18 marca br. o godz. 2: 00 po południu do Domu Podhalan. Zachęcamy nowych członków do działalności w naszym kole liczymy również na młode pokolenie Podhalan. Mamy wiele ważnych spraw do omówienia. Po zebraniu będzie podany obiad.

W imieniu zarządu kola Prezes Stefan Dziąba.

 

Zarząd Koła Nr 40 Biały Dunajec im. Andrzeja Skupnia Florka zaprasza wszystkich członków, Białodunajczan oraz wszystkich chętnych wstąpienia do Koła na zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w sobotę 24 marca br. w Domu Podhalan. Rozpoczynamy o 6: 00 wieczorem, w programie zebrania: sprawozdanie za rok ubiegły

Omawianie nowych spraw na nadchodzący rok, wybory nowego zarządu, zaprzysiężenie nowych członków. Prosimy o liczne i punktualne przybycie.

Z poważaniem Prezes Jan Król wraz z zarządem.

 

Zarząd Koła Nr. 57 Bukowina Tatrzańska serdecznie zaprasza wszystkich członków, oraz sympatyków Bukowiny na zebranie sprawozdawczo - wyborcze, które odbędzie się w sobotę 24 marca 2018 roku o godz. 6: 00 wieczorem w Domu Podhalan.

Za zarząd Andrzej Majerczyk prezes.

Zapraszamy!

 

Koszyczek Wielkanocny 2018

 

Radio “Na Góralską Nutę” wraz z Kołem Biały Dunajec Nr 40 im. Andrzeja Skupnia-Florka zaprasza na kolejny Konkurs Koszyczka Wielkanocnego. Organizatorzy zapraszają wszystkie polonijne dzieci, jak co roku na poświęcenie darów Bożych w Sobotę Wielkanocną 31 marca 2018 roku o godz. 1: 30 po południu do Domu Podhalan 4808 S. Archer Ave.

Jest to już 28-ty Konkursu, podczas, którego dzieci będą mogły zapoznać się z różnymi technikami robienia pisanek jak także z polskimi tradycjami wielkanocnymi. Organizatorzy wraz ze sponsorami konkursu:

 Polsko-Słowiańska Federalna Unia Credytowa, Konsulat RP w Chicago, Związek Podhalan, Koło Biały Dunajec, Dom Podhalan, Handzel Assosiate, EJ Deli, Forest View Bakery, F&W Business Solutions, Olimpia Bakery, Wrobel & Assosciates LTD, Kołatek Bakery, Witek Bakery, przygotowali wiele nagród i niespodzianek dla dzieci, które przygotują najlepiej udekorowany Koszyczek Wielkanocny.

W tym roku uroczystego poświęcenia dokona kapelan Zarządu Głównego ZPPA o. Jacek Palica.   Po poświęceniu jak i konkursie odbędzie się poczęstunek dla wszystkich dzieci. Również podczas tego konkursu dzieci będą mogły własnoręcznie zrobić pisankę wraz z panią Joanna Tkacz, która pokazuje różne techniki robienia pisanek dzieciom. W czasie trwania Konkursu dzieci będę mogły również zapoznać się z młodymi jagniętami z bacówki bacy Wojciecha Jędrola. Zabierz ze sobą aparat fotograficzny, by zrobić swoim pociechom pamiątkowe zdjęcie z żywymi młodymi jagniętami z prawdziwej góralskiej bacówki.

Rodzicu pamiętaj!

Zachowaj stare dobre tradycje świąteczne i przekaż je swojemu dziecku, jako cząstkę spuścizny kultury narodu

Radio Na Góralską Nutę

Koło Biały Dunajec ZPPA

 

 

“Posiady Zbójnickie”

Zbójnik Roku 2017/18 ZPPA Krystian Nowak serdecznie zaprasza na Zabawę Charytatywną, która odbędzie się w sobotę 7 kwietnia 2018 r. o 6: 00 wieczorem

w Domu Podhalan.

Wystąpią dla Was zespoły: “Koscielisko” oraz “Siumni”

Zabawę umili zespół “Felicita”

Kapele goralskie “Pojasie” i “Hudobni”

Odbędzie się loteria fantowa.

Donacja: $25 (w tym poczęstunek)

Dodatkowy parking przy Curie High School.

Całkowity dochód z imprezy przeznaczony będzie na cele charytatywne.

Po rezerwacje i informacje prosimy dzwonić: 708. 548- 9454

 

Zarząd Główny ZPPA wraz z Komitetem Imprez

        Serdecznie ZAPRASZAJA

na coroczną ''MSZE PODHALANSKA''

która odbędzie się w niedziele 8 kwietnia 2018 roku

w kościele Pięciu Braci Męczenników o godz. 12.30

Zapraszamy poczty sztandarowe, zespoły góralskie, muzykantów, całe Rodziny Podhalańskie.

Po uroczystej Mszy Podhalańskiej

zapraszamy do Domu Podhalan na tradycyjną ''Święconkę''.

Czyli wspólne życzenia wielkanocne i posiłek.

 

Wybór ZBOJNIKA na rok  2018  -  2019

O godz. 3: 00 po południu w niedzielę 8 kwietnia 2018 r, zapraszamy na wybory nowego Zbójnika Roku!

Wybory odbędą się w kategoriach:

- Honielnik - do lat 12

- Kandydat na Zbójnika - 13 do 17 lat

- Zbójnik Roku ZPPA - musi mieć ukończone 18 lat.

Przewidzianych jest wiele atrakcji i niespodzianek.

Zapraszamy do Domu Podhalan

 

„Bal Królowej na Rok 2017/18 ZPPA“ Karoliny Nowobilskiej.

Zaprosom gorąco i ze serca scyrze, niek na charytatywny „Bal Królowej“, kożdy z Wos sie bierze. A kiedy? - 21 kwietnia 2018 roku. A o której? - o 6 –ej wieczorem. A za kielo? - 25 dol. Kasjer zabierze. A gdzie? - w Góralskiej Chałupie na Archer. A co tam bedzie? - dużo jedzenia i dużo trunków. Bogato loteria, śpiew i toniec dlo stracenia funtów, Bedzie występ ‚Ślebodnyk w USA”, a Mańcorz i Zubek Band do tańca nom zagro. Bedzie moc radości i uciechy wiele, Pytom Wos serdecznie przyjdźcie drodzy przyjaciele. Zaś syćkie dularki co se nazbieromy dlo choryk dzieci i potrzebujacyk pomocy rozdomy!

Po więcej informacji proszę o kontakt (708) 296-1775

Królowa ZPPA Karolina Nowobilska

 

Kalendarz Polonijny - Obchody 100 lecia Niepodległości.

Związek Podhalan w Północnej Ameryce.

 

 

 1. 13 Kwiecień 2018 r

    Obchody kolejnej rocznicy Katynia i katastrofy smoleńskiej - pod tablicą smoleńską w ogrodach Domu Podhalan.

   

 1. 19 Sierpień 2018 r

     Uroczysta msza św. za Ojczyznę w Munster Indiana w Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej wraz z Ojcami Karmelitami.

     Po mszy św.

     '' Droga do wolności'' - program z udziałem zespołów Związku Podhalan - Szkółka Pieśni i Tańca i Siumni.  A także z udziałem uczniów ze szkoły polskiej w Munster Ind.

     ( To coroczna msza św. odpustowa, która gromadzi 2 - 3 tysiące osób)

 

 1. 10 i 11 listopada 2018 r

    XXXVI Festiwal ''Na góralską Nutę'' - w tym roku poświęcony 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

    Program przygotują wytypowane zespoły - niepodległościowy montaż słowno - muzyczny - przedstawiony w pierwszym i drugim dniu festiwalu

 

Kalendarz Wydarzeń w ZPPA na Rok 2018

 

7) 18 marzec - Józefinki Muzykanckie

8) 24 marzec - Droga Krzyżowa

9) 30 marzec - Rezurekcja

10) 8 kwiecień - Msza Podhalańska - święconka - WYBÓR ZBÓJNIKA

11) 13 kwiecień - 78 rocznica Katynia i 8 rocznica Smoleńska (zebranie dyrekcji)

12) 21 kwiecień - Bal Królowej

13) 5 maja - Parada 3 Maja

14) 20 maja - Recital poetycki św. Jan Paweł II - majówka.

15) 10 czerwiec - Piknik ZPPA

16) 11 - 12 sierpnia - Pielgrzymka piesza.

17) 19 sierpnia - Odpust Podhalański.

18) 23 września - Wybór Królowej ZPPA

19) 21 Październik - Konkurs Par Tanecznych

20) 27 Październik.    - Różaniec ulicami miasta

21) 10 - 11 Listopad - Festiwal na Góralską Nutę. 

 

Zaproszenia, artykuły i ogłoszenia polonijne:

 

Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Koła Nr 42 Białka Tatrzańska 2018r

 

W niedzielę 4 marca w Domu Podhalan odbyło się zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze naszego Koła Nr. 42 Białka Tatrzańska, na które przyszła bardzo liczna grupa członków, wśród których byli też chętni do zapisania się do koła. Swoją obecnością zaszczycił nas Kapelan koła O. Bartłomiej Stanowski. Po powitaniu zebranych, wśród których była Królowa ZPPA Karolinka Nowobilska oraz modlitwie, którą poprowadził O. Bartłomiej kapelan koła przystąpiono do dalszej części zebrania. Sprawozdanie z ostatniego zebrania odczytała sekretarz koła Angelika Kipta, sprawozdanie finansowe odczytała sekretarz finansowy Maria Liptak, skarbnik Andrzej Trybuła przekazał wszystkim dokładne rozliczenie finansowe minionego okresu sprawozdawczego, po czym przystąpiono do dyskusji. Dyskusja przebiegała w miłej i rzeczowej atmosferze, w której dokonano podsumowania ubiegłego roku oraz omówiono plany na przyszłość. Ubiegły rok obfitował w naszym kole w wiele imprez i uroczystości. Najważniejsze było 35 lecie naszego koła, na które przybyło wielu wspaniałych gości między innymi Ksiądz proboszcz naszej parafii Jan Byrski, sołtys Władysław Piszczek prezes OSP Janusz Radwan oraz wspaniały zespół "Białcanie" pod kierownictwem p. Teresy Remiasz i instruktorki Janiny Wacław, oraz ks. Mariusz Fukś białczanin, proboszcz jednej z parafii w stanie Georgia. Wśród szczególnych gości byli też członkowie ZG ZPPA z Prezesem Józefem Cikowskim na czele. W dalszej części zebrania przyjęto i odebrano przysięgę od pięciu nowych członków koła, wśród których była obecna Królowa Związku Podhalan Karolinka Nowobilska. Prezes Marian Łukaszczyk podziękował ustępującemu zarządowi za współpracę, po czym Franciszek Kowalczyk podał wniosek o odwołanie zarządu. Po odwołaniu starego zarządu przystąpiono do wyboru nowego zarządu. Wyboru dokonał prezes ZG ZPPA Józef Cikowski, który przybył na nasze zebranie w towarzystwie vice prezesa d.s. gospodarczych Stanisława Sarny oraz vice prezesa d.s. kultury Zdzisława Doruli. Jednogłośnie na następną kadencję został wybrany w całości ten sam

Zarząd.

Zebranie zakończono smacznym obiadem serwowanym przez Biołom Izbę, za który serdecznie dziękujemy.

Prezes Marian Łukaszczyk

Oto skład Zarządu:

 

Zarząd Koła Nr 42 Białka Tatrzańska

 

Kapelan: O. Bartłomiej Stanowski

Prezes: Marian Łukaszczyk

Wiceprezes: Józef Nowobilski

Wiceprezeska: Anna Skupień

Dyrektor: Krzysztof Wąsowicz

Zastępca dyrektora: Stanisław Nowobilski

Sekretarz protokółowy: Angelika Kipta

Sekretarz finansowy: Maria Liptak

Skarbnik: Andrzej Trybuła

 

Chorąży:

Józef Nowobilski

Jan Trybuła

Tadeusz Dąbrowski

Jan Nowobilski

Adam Trybuła

 

Rada Gospodarcza:

Maria Kowalczyk

Tina Plewa

Peter Łukaszczyk

Anna Waliczek

Helena Goryl

 

Komitet Imprez:

Maria Nowobilska

Krzysztof Stasik

Katarzyna Naglak

Józef Waliczek

Marek Bafia

Stanisław Goryl

Józef Goryl

 

Komisja Rewizyjna:

Krystyna Nowobilski

Marian Waliczek

Jadwiga Łukaszczyk

Józef Łętowski

 

WIELKOPOSTNY "PODHALANSKI” DZIEŃ SKUPIENIA 

"Tam gdzie są wasi bracia, tam gdzie są wasze dążenia, wasza praca, wasze miłości, tam jest miejsce waszego codziennego spotkania z Chrystusem"

To piękna tradycja organizowania Dnia Skupienia w Wielkim Poście przez Ojców Karmelitów Bosych z Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej w Munster, Indiana.

  Członkowie i przyjaciele Związku Podhalan Ameryki Północnej: Zarząd, Prezesi i Dyrektorzy spotykają się na wspólnej modlitwie. Dzień skupienia to czas wyciszenia wewnętrznego, czas refleksji i zastanowienia nad życiem każdego człowieka.  Tegoroczny Wielkopostny Dzień Skupienia odbył się w niedzielę 11 marca 2018 roku.

Modlitewne spotkanie rozpoczęło się Drogą Krzyżową w parku klasztornym o godz. 10: 30 rano, która poprowadził O Bartłomiej Stanowski.

W południe została odprawiona msza św. z kazaniem rekolekcyjnym.  Misjonarz z afrykańskiej Rwandy, O Maciej Jaworski swoją homilię poświęcił ''pamięci''.  W swoim życiu pamiętamy wiele urazów, krzywd, użalamy się nad sobą, ale jakże często nie pamiętamy o tym, co dobre - mówił misjonarz.  Podawał przykłady radości i wdzięczności ludzi w Afryce, którzy okazują swoją wdzięczność za rzeczy małe, codzienne.  Mszę św. celebrował kapelan ZPPA O Jacek Palica.   O godz. 3.00 po południu – zgromadzeni odśpiewali Gorzkie Żale i różaniec. Wysłuchali także kazania pasyjnego O Macieja Jaworskiego.

Tradycyjnie w programie przewidziano czas na krótki posiłek, czas na refleksje pod pomnikiem Sw Jana Pawła II, spacer w pięknych ogrodach przyklasztornych.

Bog zapłać.

H. Studencka

 

 

Ważne informacje od korespondenta ZPPA

Wojciecha Dorula

 

Wszystkie komunikaty do Kolumny, „Co słychać wśród Podhalan” muszą być nadesłane do poniedziałku każdego tygodnia.

Proszę o przesyłanie tekstów ogłoszeń TYLKO w tzw. Microsoft Word.

Zalecam trzymania się standardów i schematów ogłoszeń.

Można również nadsyłać plakaty wydarzeń, jeśli Koło chce, aby taki był umieszczony na www.zppa.org musi on być w JPEG Image.

ALE oprócz tego tekst musi być wysłany osobno w Microsoft Word.

Jeśli Kola ZPPA posiadają zdjęcia ze swoich imprez a chcą, aby one ukazały się na www.zppa.org  w Photo Gallery, muszą w jakiś sposób dostarczyć mi osobiście zgrane na CD. Natomiast, jeśli nie będzie więcej niż 10 zdjęć można przesłać @mailem

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po więcej informacji lub zapytania proszę kierować na powyższy @mail

Dziękuję za współpracę Wojciech Dorula Korespondent ZPPA

 

Donacje na Rok 2017 dla Radia ZPPA

 1. Kazimierz Kopeć $ 500
 2. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak $ 300
 3. Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Sarna $ 300
 4. Koło Nr 34 Zakopane Prezeska Janina Urbas $ 300
 5. Zespól Ślebodni w USA kier. Marian Bryja $ 300
 6. Koło Nr 25 Parafii Harklowa Prezeska Wiesława Kula $ 200
 7. Koło Nr 42 Białka Tatrzańska Prezes Marian Lukaszczyk $ 200
 8. Koło Nr 33 Dzianisz Prezes Władysław Michniak $ 200
 9. Koło Nr 27 Witów Prezes Józef Giewont $ 200
 10. Koło Nr 58 Ząb Prezes Krzysztof Bukowski $ 200
 11. Koło Nr 41 Wróblówka Prezes Franciszek Bielański $ 200
 12. Koło Nr 21 Czarny Dunajec Prezeska Maria Komorowska $ 200
 13. Koło Nr 24 Szaflary Prezeska Katarzyna Kalata $ 200
 14. Koło Nr 23 Odrowąż Podhalanski Prezeska Zofia Kulawiak $ 200
 15. Koło Nr 45 Poronin Prezeska Zofia Ustupska Bobak $ 200
 16. Królowa ZPPA Sylwia Kozielec $ 200
 17. Koło Nr 48 Babia Góra Prezeska Anna Palenik $ 150
 18. Koło Nr 29 Gronków Prezes Franciszek Kowalczyk $ 150
 19. Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska Prezes Andrzej Majerczyk 150 $
 20. Koło Nr 49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 150
 21. Koło Nr 64 Czarna Góra Prezes Józef Sarna $ 150
 22. Koło Nr 69 Skrzypne Prezeska Danuta Wasik – Hansen $ 100
 23. Koło Nr 75 Dział Prezes Stefan Dziąba $ 100
 24. Koło Nr 30 Ciche prezeska Czesława Szymusiak $ 100
 25. Koło Nr 68 Gliczarów Górny “ Wierchowianie” Prezes Stanisław Skupień $ 100
 26. Koło Nr 53 Klikuszowa Prezes Krzysztof Żołtek $ 100
 27. Koło Nr 63 Waksmund Prezes Stanisław Waksmundzki $ 100
 28. Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezeska Janina Para $ 100
 29. Koło Nr 81 Bustryk Prezeska Anna Zalińska $ 100
 30. Zespól Siumni kierownik Karolina Walkosz Strzelec $ 100
 31. Koło Nr 35 Maruszyna im. St. Janika Prezes Piotr Pawlikowski $ 100
 32. Koło Nr 51 Ostrowsko Prezeska Anna Garbacz $ 100
 33. Joe Ligas $ 300
 34. Józef Gil Honorowy Prezes ZPPA $ 100
 35. Stanisława i Stanisław Żołnierczyk $ 100
 36. Barbara i Stanislaw Guńka $ 100
 37. Franciszek Polak $ 100
 38. Klub Biały Orzeł w Wisconsin $ 100
 39. Podhalanki Prezeska Maria Gocał $ 100
 40. Bożenka Kowalczyk $ 100

 

Donacje na Rok 2018 dla Radia ZPPA

 1. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak $ 300
 2. Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Srana $ 300
 3. Koło Nr 33 Dzianisz Prezes Władysław Michniak $ 200
 4. Koło Nr 25 Harklowa Prezeska Wiesława Kula $ 200
 5. Koło Nr 30 Ciche Prezeska Czesława Szymusiak $ 200
 6. Koło Nr 65 Ciche Dolne Prezes: Bolesław Tyrała $ 150
 7. Kolo Nr 48 Babia Góra Prezeska Anna Palenik $ 150
 8. Podhalanki Prezeska Maria Gocał $ 100
 9. Koło Nr 81 Bustryk Prezeska Anna Zalińska $ 100
 10. Koło Nr 35 Maruszyna im. St. Janika Prezes Piotr Pawlikowski $ 100
 11. Koło Nr 50 Pieniny Prezes Witold Laburda $ 100
 12. Koło 69 Skrzypne Prezeska Czesława Wojdyła $ 100
 13. Koło Nr 49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 100
 14. Koło Nr. 50 Pieniny Prezes Witold Laburda $ 100
 15. Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezes Andrzej Para $ 100
 16. Koło Nr 68 Gliczarów Górny “ Wierchowianie” $ 100
 17. Koło Nr 20 Literacko – Dramatyczne Prezeska Grażyna Baran $ 50