Prośba o pomoc

Wice prezes ds. Gospodarczych Stanisław Sarna prosi o pomoc przy sprzątaniu liści wokół Domu Podhalan, które odbędzie się w tą sobotę 24 listopada od godz. 8.00 rano.

Potrzebne będą grabie do liści, może ktoś z pickup truck. Bardzo proszę o pomoc żeby to zrobić w kilka godzin, oraz kontakt na telefon 708 205 3502

Stanisław Sarna

Z góry dziękuję tym, co pomogą.

 

Zapraszamy na spotkanie i projekcję filmu w Domu Podhalan !!!

 

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu ''Luter i rewolucja protestancka'' a także na spotkanie z twórcami filmu.

Tylko 3 dni w Chicago!

Grzegorz Braun i dr Michał Krajski

 

Grzegorz Braun

Reżyser filmów dokumentalnych

Scenarzysta, nauczyciel akademicki i publicysta.

Kandydat na urząd Prezydenta RP w 2015 r

"Luter i rewolucja protestancka"

100 min. prawdy, fakty, dokumenty

 

Dr Michał Krajski

Doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii,

Publicysta, teolog, autor kilkunastu książek,

Ostatnia “Rodzina - Ostatni bastion” 

Redaktor TV Realu24 

 

Miejsca spotkań:

Piątek 23 listopada godz. 7pm - Dom Podhalan

4808 S. Archer Ave., Chicago 

 

Soboba 24 listopada godz. 1pm - Kings Hall Banquets

1000-40 N. Rohlwing Rd., Lombard

 

Sobota 24 listopada godz. 6pm - Kościół Św. Jacka

3636 W. Wolfram St., Chicago

 

Niedziela 25 listopada godz. 12am - DiDi Banquet Hall  

6218 W. Belmont Ave., Chicago

 

Niedziela 25 listopada godz. 5pm - Kościół Św. Trojcy

1118 N. Noble St., Chicago

 

Komitet Edukacji ZPPA serdecznie zaprasza członków Zarządu Komitetu Edukacji na zebranie sprawozdawczo wyborcze, które odbędzie się w piątek 23 listopada 2018 r.

o godz. 6: 30 wieczorem w Domu Podhalan

Stanisław Zagata Przewodniczący Prezydium Komitetu Edukacji ZPPA.

 

Koło Nr 64 Czarna Góra serdecznie zaprasza na Zabawę Andrzejkową w sobotę 24 listopada br. do Paradise Elegant Banquets w Bridgeview. Początek o godz. 7: 00 wieczór. Do tańca grał będzie Zespół „Siekawica”

W sprawie rezerwacji proszę dzwonić:

Grzegorz 773 322 3935

Krystyna 708 705 5161

Józef 708 752 0444

Egon 708 362 4410

Serdecznie Zaprasza prezes Grzegorz Sarna wraz z zarządem

 

Nowa Prezeska: Czesława Wojdyła, byla Prezeska i Dyrektor Koła - Danusia Wasik Hansen 

 

Zarząd Koła Nr 69 Skrzypne serdecznie zaprasza na Zabawę Andrzejkową w sobotę 24 listopada br. na godz. 7: 00 wieczorem do Domu Podhalan.

Cena biletu $45 od osoby. Cena obejmuje: gorący obiad, butelka wódki na stolik, słodki stół i chata góralska z przekąskami

Doskonała zabawę zapewni Mańcorz oraz Zubek Band

Informacje i rezerwacje pod nr tel. 708 369 1655 - Czesława Wojdyła

Zaprasza Prezeska Koła Skrzypne Czesława Wojdyła wraz z całym zarządem

 

Stypendia 2018 rok

Komitet Edukacji ZPPA zawiadamia wszystkich kandydatów ubiegających się

o stypendium, że aplikacje personalne można pobrać w Domu Podhalan i po ich wypełnieniu, prosimy przesłać pod adres: Komitet Edukacji Z. P. P. A. 4808 S. Archer Ave, Chicago IL. 60632, lub dostarczyć osobiście do Domu Podhalan na wyżej podany adres do 30 listopada 2018 r.

Kandydaci muszą być członkami Koła, aktualnie zaangażowani w życie kulturalne Związku Podhalan w Ameryce.

Pod uwagę brane będą wyniki nauczania i ukończone, co najmniej jeden rok studiów.

Kandydaci mogą otrzymać stypendium dwa razy w ciągu studiów.

Natomiast w przypadku trudnej sytuacji losowej mogą ubiegać się o zapomogę, którą przeznaczą na cele związane z studiami.

Stanisław Zagata Przewodniczący Prezydium Komitetu Edukacji ZPPA

 

Zabawa Andrzejkowa z Zespołem Siumni w stylu lat 20-tych i 90-tych

Sobota 1 grudnia, Dom Podhalan. Początek godz. 7: 00 wieczorem.

Wstęp $ 30 od osoby.

Po więcej informacji i rezerwację prosimy dzwonić 708 745-4362

 

Wydział Podhalanek im. Heleny Marusarz zapraszają na zabawę stoliczkową - loterię fantową, która odbędzie się w niedzielę 2 grudnia, 2018r o godz. 2: 00 po południu w Domu Podhalan. Donacja $ 5 od osoby. W tym smaczny poczęstunek, bogato zaopatrzony słodki stół: kanapki, kawa, ciasto itd. Będzie wiele atrakcyjnych fantów do wygrania. Zapraszamy członkinie z rodzinami i przyjaciółmi, przedstawicieli Zarządu Głównego ZPPA i Dyrekcję, bratnie koła i kluby, oraz wszystkich sympatyków tej imprezy. Prosimy o liczne przybycie.

Po informację prosimy dzwonić (773) 964 0841

Za zarząd: Maria Gocał prezes

 

Zarząd Kola Nr. 46 Stare Bystre zaprasza wszystkich członków na zebranie Kola, w niedziele 2 grudnia br. na godz. 1: 30 po południu do Domu Podhalan. Serdecznie zapraszamy nowych członków.

Za Zarząd Kola Stanisław Obrochta- prezes.

III Festiwal

„Tradycja na codzień”

Koło Nr. 66 Dębno Podhalańskie serdecznie zaprasza wszystkich górali i całą polonie na III Festiwal „Tradycja na codzień” w niedzielę 9 grudnia 2018r. o godz. 2: 00 po południu, do Domu Podhalan przy 4808 S. Archer Chicago.

Celem Festiwalu „Tradycja na codzień” jest przekazanie wielkiego bogactwa tradycji rzemieślniczej oraz twórczości ludowej Podhala, która wciąż jest kultywowa tu na ziemi Amerykańskiej.

Odbędzie się prezentacja rzemieślników, którzy ubogacają naszą kulturę, naszą tradycje góralską i tworzą nowe pomysły.

Swoje tradycje oraz szczegóły wykonywanych zawodów przekażą nam: muzycy, instruktorzy tańca śpiewu i grania na instrumentach, Juhasi co grają na rogach, bacowie, ludwisarz, kaletnicy, lutnicy, cieśle, snycerze czyli rzeźbiarze, kowal, krawiectwo męskie portki cuchy, krawiectwo damskie gorsety i spódnice, haftowanie, korole, literatura, przędzenie wełny, robienie masła, krężanie kapusty.

Nie zabraknie również tradycyjnej kuchni podhalańskiej: kołaczy, gałusek ze skwarkami i bryndzą, baranina z kotła i wiele więcej.

Patronat nad Festiwalem „Tradycja na codzień” przejął Konsulat Generalny Rzeczypospolite Polskiej w Chicago oraz Związek Podhalan w Północnej Ameryce

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Za Zarząd Koła 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Sarna.

Wice prezes ZG ZPPA ds. Gospodarczych

 

Zarząd Koła Nr. 29 Gronków serdecznie zaprasza na zebranie w niedzielę 9 grudnia br. na godz. 1: 30 po południu do Domu Podhalan. Obecność jest bardzo ważna, będą omawiane przygotowania do Opłatka

Prezes Franciszek Kowalczyk

 

Zarząd Kola Nr. 58 Ząb serdecznie zaprasza wszystkich członków Koła, parafian, znajomych i przyjaciół na Mszę Św. w intencji żywych i zmarłych członków Koła oraz ich rodzin. Msza Św. bedzie odprawiona w niedzielę 9 grudnia 2018r. o godz. 2: 00 po południu w kościele Incarnation Catholic Parish przy 5757 W. 127th. St. Crestwood IL.

Po Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek przy sali przykościelnej.

Prezes Krzysztof Bukowski wraz z Zarządem

 

XXXVI Festiwal ''Na Góralską Nutę'' przeszedł już do historii, a zakończył się ogromnym sukcesem.

Nad całością czuwał wice prezes do spraw kultury Zdzisław Dorula, który punktualnie otworzył każdy z festiwalowych dni, w towarzystwie prezesa Józefa Cikowskiego. A to radosną nowinę głosiły trombity braci Grzegorza i Stanisława Sarna. Prowadzącymi tegoroczny festiwal byli: sobota - Teresa Skupień i Grzegorz Zarycki, niedziela - Karolina Walkosz Strzelec i Zdzisław Miernicki.

 

W czasie dwóch festiwalowych dni, na scenie Domu Podhalan prezentowali się tancerze z 20 zespołów działających przy Związku Podhalan w Północnej Ameryce, goście z New Jersey - zespół ''Zor'' pod kierownictwem Rafała Pisarczyka, prezentujący tańce polskiego Spisza, trzy zespoły etniczne - Grecja, Mexico, Bułgaria i zespół polonijny ''Wesoły Lud''. Ten zespół jest wesoły nie tylko z nazwy. To iście wesoły lud, który zachwyca i raduje! Zespół prowadzą państwo Michelle i Ryszard Jamińscy. Nie lada atrakcją był występ zespołu Chicago Polka Show - Chestera Kowalkowskiego. Zespół nie tylko grał znane i lubiane polki, ale także można było podziwiać i zatańczyć polkę z członkami zespołu. W czasie obydwu dni festiwalowych, prezentowali się Królowa ZPPA Dorota Mniszak i Zbójnik Daniel Garbacz. Minutą ciszy uczczono także pamięć byłej Królowej ZPPA śp. Władzi Tatar, a także byłej Królowej ZPPA śp. Ani Żegleń.

 

Każdy z festiwalowych dni zakończył się kabaretem ''Sprawa u mecenasa'', który rozbawił publiczność do łez. Tematem sprawy u mecenasa, były sąsiedzkie zatargi na Podhalu. Jednym z najzabawniejszych aktorów, był ''owczar'' podhalański Dunaj, który ugryzł gaździnę. W tą ''rolę'' wcielił się malutki, niesforny shi tzu - Fafik. Aktorami byli tradycyjnie już członkowie koła Białka Tatrzańska, a całość opracowała Marysia Nowobilska - sekretarz Zarządu Głównego.

 

11 listopada - niedziela - 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczestnicy i goście festiwalu, uczcili razem z uczniami klas VI, szkoły polskiej im Adama Mickiewicza z Burbank. Dyrektorem szkoły jest Anna Pałasz, a wychowawcy to Elżbieta Kucek i Sylwia Górecki. Piękny i wzruszający program artystyczny, zakończył się wspólnym odśpiewaniem hymnu polskiego ''Jeszcze Polska nie zginęła''. W oczach wielu zgromadzonych na sali gości, pojawiły się łzy wzruszenia.

 

Szkoła Adama Mickiewicza jest organizatorem tegorocznej ''Studniówki''.

 

Zarząd Główny ZPPA składa szczere podziękowanie dla wszystkich uczestników tegorocznego Festiwalu ''Na góralską nutę''. Gości honorowych: konsula RP w Chicago - Piotra Semeniuka, manager PSFCU - Joli Wiśnicki, Polameru - Joli Santockiej, sponsora Józefa Ligasa z małżonką, byłych prezesów ZPPA Henryka Janika, Henryka Mikołajczyka i Andrzeja Gędłka. Także dla prowadzących festiwal, dla sponsorów, dla tych, co pracowali w czasie festiwalu i podczas przygotowań, dla młodzieży i kierownictwa ze szkoły im Adama Mickiewicza, dla mediów, a także dla naszych szanownych Gości, którzy tak licznie przybyli na naszą wspaniałą uroczystość. W czasie tych dwóch festiwalowych dni, sala Domu Podhalan była pełna.

 

Sponsorami tegorocznego Festiwalu byli: Konsulat RP w Chicago, Polamer, PSFCU, Montrose Deli, Shop and Save Market, Bacowka Braci Sarna - Stanislaw i Grzegorz, Napa Auto Parts, Naviga Pol-Travel Services, Classic Embroidery, Gentle Touch Dentistry, Lone Tree Manor, Medallion Corp. JW Men's Wear - Tuxedo, Joe and Sophie Ligas, Antonina Pawlikowski, Olimpia Bakery, Jolas Hand Jewerly, Stanisław Kulawiak, Stanisław i Barbara Sarna, Helena i Stanisław Studencki, Maria i Władysław Skiba, Maria i Władysław Krzysiak, Janina i andrzej Para, Anna i Piotr Staszel, Małgorzata i Zdzisław Dorula, Annai Józef Cikowski, Maria i Stanisław Nowobilski, Bioło Izba, Koło Ostrowsko, Wojciech Matyszczuk.

 

Sponsorzy medialni to: radio Deon - Andrzej Baraniak, Dziennik Związkowy Jola Plesiewicz i Dariusz Pilka, Polvision, Radio 1030, Radio Związku Podhalan.

 

Pracowali:

 

Piątek - Stanisław Komperda, Anna Palenik, Maria i Mirek Jazowski, Grzegorz Sarna, Józef Pępek, Marian Łukaszczyk, Józef Sarna, Józef Kula, Adam Górecki, Stanisław Waksmundzki, Małgorzata Dorula.

 

Sobota: Anna i Piotr Staszel, Maria i Władysław Krzysiak, Janina i Andrzej Para, Wiesia i Józef Kula, Ewa i Staszek Szostak, Władysław Skiba, Maria i Józef Bafia, Barbara Sarna, Stanisława Czarniak, Kasia Pająk, Andrzej Styrczula, Dorota Różak, Ela Szlembarska, Sławek Firek, Józef Pępek, Danuta i Janusz Nowak, Jagoda Muta, Krystyna Chyc, Paulina i Piotr Łukaszczyk, Anna i Józef Palenik, Jacek Sądelski, Anna Skupień, Maria Madetko i Anna Bobak.

 

Niedziela: Janina i Andrzej Para, Maria i Władysław Krzysiak, Ewa i Stanisław Szostak, Władysław Skiba, Anna Skupień, Barbara Sarna, Małgorzata Dorula, Stanisław Nowobilski, Stanisława Czarniak, Katarzyna Pająk, Marian Łukaszczyk, Stanisław Waksmundzki, Maria Madetko, Maria i Józef Bafia, Krystyna Chyc, Paulina i Piotr Łukaszczyk.

 

W czasie tych trzech festiwalowych dni, a także przed i po festiwalu, pracowali także członkowie Zarządu Głównego ZPPA.

Serdecznie Dziękujemy!!

XXXVI Festiwal ''Na góralską nutę'' to już historia.

Zapraszamy za rok!!

Helena Studencka

 

KALENDARZ IMPREZ ZPPA 2019 r.

 

1) 5 styczeń - Opłatek Zarządu Głównego ZPPA

2) 27 styczeń - Przegląd Zespołów Kolędniczych

3) 2 marzec - Posiady zbójnickie

4) 2 marzec - Pułaski Day

5) 3 marzec - Komitet Edukacji - rozdanie stypendiów.

6) 10 marzec - Konkurs Poezji i Gawędy Góralskiej

7) 17 marzec - Józefinki Muzykanckie

8) 24 marzec - Dzień Skupienia dla ZPPA

9) 7 kwiecień - Wybór Zbójnika.

10) 12 kwiecień - 79 rocznica Katynia i 9 rocznica Smoleńska (zebranie Dyrekcji)

11) 27 kwiecień - Bal Królowej

12) 28 kwiecień - Msza Podhalańska - święconka.

13) 4 maja - Parada 3 Maja

14) 26 maja - Recital poetycki Św. Jan Paweł II - majówka.

15) 30 czerwiec - Piknik Związku Podhalan

16) 10 - 11 sierpnia - Pielgrzymka piesza.

17) 18 sierpnia - Odpust Podhalański.

18) 22 września - Wybór Królowej ZPPA

19) 20 Październik - Konkurs Par Tanecznych

20) 9 - 10 Listopad - Festiwal na Góralską Nutę. 

20) 8 grudzień - Tradycja, na co dzień

 

 

 

Ważne informacje od korespondenta ZPPA Wojciecha Doruli

Wszystkie komunikaty do Kolumny, „Co słychać wśród Podhalan” muszą być nadesłane do poniedziałku każdego tygodnia do godz. 10: 00 wieczorem.

Proszę o przesyłanie tekstów ogłoszeń TYLKO w tzw. Microsoft Word.

Zalecam trzymania się schematów ogłoszeń, aby nadawały się do publikacji.

Można również nadsyłać plakaty wydarzeń, jeśli Koło chce, aby taki był umieszczony na www.zppa.org musi on być w JPEG Image.

ALE oprócz tego tekst musi być wysłany osobno w Microsoft Word.

Jeśli Kola ZPPA posiadają zdjęcia ze swoich imprez a chcą, aby one ukazały się na www.zppa.org w Photo Gallery, mogą dostarczyć mi osobiście zgrane na CD lub przesłać na:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po więcej informacji lub zapytania proszę kierować na powyższy @mail

Dziękuję za współpracę Wojciech Dorula Korespondent ZPPA

 

Komunikaty:

 

Podziękowanie za udział w uroczystościach pogrzebowych Śp. Władysławy Tatar.

Podziękowanie za udział w uroczystościach pogrzebowych śp. Władysławy Tatar, z domu Bednarz, (41 lat, pochodziła z Ratułowa, Królowa ZPPA w latach 1995/96

W imieniu całej rodziny pragniemy podziękować wszystkim, którzy łączyli się z nami w bólu i żałobie po śmierci naszej kochanej mamy, żony, córki i siostry śp. Władysławy Tatar. Dziękujemy serdecznie rodzinie bliższej i dalszej, przyjaciołom, znajomym, sąsiadom i wszystkim, którzy towarzyszyli jej w ostatniej drodze.

Szczególne podziękowania składamy Parafii Św. Józefa w Summit, oraz księżom Robertowi i Stanisławowi Stuglik- Basia, ks. Sławomirowi Kurc, wszystkim góralskim muzykantom, przedstawicielom zespołów regionalnych: Ślebodni, Chochołowianie i Wanta. Przedstawicielom Zarządu Głównego ZPPA, pocztom sztandarowym z Chochołowa, Ratułowa i Podczerwonego oraz dyrekcji Polskiej Szkoły Jana Brzechwy.

Wszystkim za wszystko składamy serdeczne podziękowania, za to, że byliście z nami w tej trudnej dla nas chwili.

Z wyrazami wdzięczności.

Rodzina Władzi Tatar.

 

Zespół "Mali Szaflarzanie" zapraszają na próby nauki tańca i śpiewu góralskiego w każdy poniedziałek od godz. 7: 00 do 9: 00 wieczorem w sali przy kościele św. Alberta w Burbank. Instruktorem jest Stanisław Gawlak-Kubior.

Po informacje prosimy dzwonić: (773) 576-4650

Zapraszamy!!!

 

 W najnowszym Super Expresie:

 

- Smacznego indyka, miłości i radości przy wspólnym świątecznym stole - życzy- Zarząd Główny ZPPA

Prezes Józef Cikowski

 

- ''Za mojej ślebody

słonecko wyźrało

Kie serdusko moje

Twoje pokochało''.

Z cyklu "Góralskie Love Story" w dzisiejszym Super Expressie przedstawiamy parę młodych górali Karolinę Walkosz- Strzelec i Adama Stafiera. Zakochani w ostatnią sobotę 17 listopada 2018 roku w kościele St. James w Lemont na przedmieściach Chicago w obecności rodziny i licznej grupy przyjaciół, przypieczętowali swoją miłość i powiedzieli sobie sakramentalne TAK.

- Ostatni Górale w Kanadzie! W ubiegłą niedzielę w kameralnym kinie Cine Starz Mississauga w Mississauga w Kanadzie odbyła się premiera filmu dokumentalnego pod tytułem „Ostatni Górale" reżyserii Filipa Lufta. Pokaz był zorganizowany przez Związek Podhalan w Kanadzie we współpracy z Ekran Polish film Festival. Na premierę filmu przybył producent filmu Maciej Pawełczyk.

- Wielki podhalański Baca z Chicago

W dzisiejszym cyklu sylwetki góralskie upamiętnimy postać zmarłego 1 października 2018 roku w wieku 98 lat śp. Jacka Toczka zasłużonego działacza ZPPA. Pan Jacek przyszedł na świat w Witowie.

- Góralka tygodnia! Anna Palenik - prezes klubu Nr 48 Babia Góra przy Związku Podhalan w Północnej Ameryce- gratulujemy!

 

Wiadomości z Domu Podhalan:

Go Cart w Domu Podhalan

Najnowszy GO CART do rozlosowania

Ufundowany przez Zofię i Józefa Ligasów - już w Domu Podhalan!!

Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej loterii, z której całkowity dochód przeznaczony jest na spłatę pożyczki Domu Podhalan.

Cena losu - tylko 5 dolarów

 

Donacje na Rok 2017 dla Radia ZPPA

 1. Kazimierz Kopeć $ 500
 2. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak $ 300
 3. Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Sarna $ 300
 4. Koło Nr 34 Zakopane Prezeska Janina Urbas $ 300
 5. Zespól Ślebodni w USA kier. Marian Bryja $ 300
 6. Koło Nr 25 Parafii Harklowa Prezeska Wiesława Kula $ 200
 7. Koło Nr 42 Białka Tatrzańska Prezes Marian Lukaszczyk $ 200
 8. Koło Nr 33 Dzianisz Prezes Władysław Michniak $ 200
 9. Koło Nr 27 Witów Prezes Józef Giewont $ 200
 10. Koło Nr 58 Ząb Prezes Krzysztof Bukowski $ 200
 11. Koło Nr 41 Wróblówka Prezes Franciszek Bielański $ 200
 12. Koło Nr 21 Czarny Dunajec Prezeska Maria Komorowska $ 200
 13. Koło Nr 24 Szaflary Prezeska Katarzyna Kalata $ 200
 14. Koło Nr 23 Odrowąż Podhalanski Prezeska Zofia Kulawiak $ 200
 15. Koło Nr 45 Poronin Prezeska Zofia Ustupska Bobak $ 200
 16. Królowa ZPPA Sylwia Kozielec $ 200
 17. Koło Nr 48 Babia Góra Prezeska Anna Palenik $ 150
 18. Koło Nr 29 Gronków Prezes Franciszek Kowalczyk $ 150
 19. Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska Prezes Andrzej Majerczyk 150 $
 20. Koło Nr 49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 150
 21. Koło Nr 64 Czarna Góra Prezes Józef Sarna $ 150
 22. Koło Nr 69 Skrzypne Prezeska Danuta Wasik – Hansen $ 100
 23. Koło Nr 75 Dział Prezes Stefan Dziąba $ 100
 24. Koło Nr 30 Ciche prezeska Czesława Szymusiak $ 100
 25. Koło Nr 68 Gliczarów Górny “ Wierchowianie” Prezes Stanisław Skupień $ 100
 26. Koło Nr 53 Klikuszowa Prezes Krzysztof Żołtek $ 100
 27. Koło Nr 63 Waksmund Prezes Stanisław Waksmundzki $ 100
 28. Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezeska Janina Para $ 100
 29. Koło Nr 81 Bustryk Prezeska Anna Zalińska $ 100
 30. Zespól Siumni kierownik Karolina Walkosz Strzelec $ 100
 31. Koło Nr 35 Maruszyna im. St. Janika Prezes Piotr Pawlikowski $ 100
 32. Koło Nr 51 Ostrowsko Prezeska Anna Garbacz $ 100
 33. Joe Ligas $ 300
 34. Józef Gil Honorowy Prezes ZPPA $ 100
 35. Stanisława i Stanisław Żołnierczyk $ 100
 36. Barbara i Stanislaw Guńka $ 100
 37. Franciszek Polak $ 100
 38. Klub Biały Orzeł w Wisconsin $ 100
 39. Podhalanki Prezeska Maria Gocał $ 100
 40. Bożenka Kowalczyk $ 100

 

Donacje na Rok 2018 dla Radia ZPPA

 1. Kazimierz Kopeć $ 400
 2. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak $ 300
 3. Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Srana $ 300
 4. Koła Nr 21 Czarny Dunajec Prezeska Maria Komorowska $ 300
 5. Koło Nr 40 Biały Dunajec Prezes Jan Król $ 300
 6. Królowa ZPPA Karolinka Nowobilska $ 300
 7. Koło Nr 33 Dzianisz Prezes Władysław Michniak $ 200
 8. Koło Nr 25 Harklowa Prezeska Wiesława Kula $ 200
 9. Koło Nr 30 Ciche Prezeska Czesława Szymusiak $ 200
 10. Koło Nr 64 Czarna Góra Prezes Grzegorz Sarna $ 200
 11. Koło Nr 4 Morskie Oko Prezes Tadeusz Palac $ 200
 12. Koło Nr 38 Ludźmierz Prezeska Anna Smoter $ 200
 13. Koło Nr 37 Gron Leśnica Prezes Wiesław Wilczek $ 200
 14. Koło Nr 42 Białka Tatrzańska Prezes Marian Lukaszczyk $ 200
 15. Koło Nr 65 Ciche Dolne Prezes: Bolesław Tyrała $ 150
 16. Koło Nr 48 Babia Góra Prezeska Anna Palenik $ 150
 17. Koło Nr 24 Szaflary Prezeska Katarzyna Kalata $ 150
 18. Koło Nr 34 Zakopane Prezeska Janina Urbaś $ 150
 19. Podhalanki Prezeska Maria Gocał $ 100
 20. Koło Nr 81 Bustryk Prezeska Anna Zalińska $ 100
 21. Koło Nr 35 Maruszyna im. St. Janika Prezes Piotr Pawlikowski $ 100
 22. Koło Nr 69 Skrzypne Prezeska Czesława Wojdyła $ 100
 23. Koło Nr 49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 100
 24. Koło Nr 50 Pieniny Prezes Witold Laburda $ 100
 25. Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezes Andrzej Para $ 100
 26. Koło Nr 68 Gliczarów Górny “ Wierchowianie” $ 100
 27. Koło Nr 51 Ostrowsko Prezeska Anna Garbacz $ 100
 28. Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska Prezes Andrzej Majerczyk $ 100
 29. Koło Nr 41 Wróblówka Prezes Frank Bielański $ 100
 30. Koło Nr49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 100
 31. Koło Nr 52 Czerwienne Prezes Bolesław Palka $ 100
 32. Rodzina Bobków – Mama Jasia Bobka $ 100
 33. Koło Nr 20 Literacko – Dramatyczne Prezeska Grażyna Baran $ 50